Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: zbigniew165 »

Ja wróciłem z sanatorium 15 listopada 2018 r. W lutym 2019 r. złożyłem wniosek do sanatorium i 8 marca lekarz NFZ Łódź zakwalifikował mnie na leczenie sanatoryjne. W chwili obecnej mam numer w kolejce 51 000 schorzenie to pulmonologia, czyli znowu nad morze. :D . Z tego widać,że nie we wszystkich oddziałach NFZ stosują taką praktykę jak napisała bibi i baryla1969.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: GIENIA »

zbigniew165 pisze: 17 kwie 2019 08:28 .. schorzenie to pulmonologia, czyli znowu nad morze.
Tez , kiedyś tak myslałam :lol:
Pulmonologia to także .... Wysowa , Ustroń , Szczawnica , Rymanów ( ma elementy klimatu morskiego ) , i wiele innych :)
Startowałam z pulmonologii i dostałam Szczawnicę :lol: :lol:
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Dlatego napisałam, że trzeba sprawdzić u źródeł lub wśród znajomych jaka jest praktyka w kwalifikacji do sanatorium . Nigdzie nie napisałam , że tak jest wszędzie.

dobrych decyzji życzę :)
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Samosia »

W śląskim NFZ już od powrotu z sanatorium trzeba odczekać 12 miesięcy by znów złożyć wniosek i z tego co mi wiadomo to po pozytywnym rozpatrzeniu oczekuje się teraz 34 miesiące :o A więc po powrocie wyjedziemy dopiero znów za 4 lata :roll: :?
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ricolo666 »

Ja zlozylem 3 tygodnie po powrocie ,skoro mozna to tak zrobilem ,zobaczymy czy mnie zakfalifikuje ten lekarz bun......cos tam costam :)
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Pietka 50+ »

Samosia pisze: 17 kwie 2019 11:04 W śląskim NFZ już od powrotu z sanatorium trzeba odczekać 12 miesięcy by znów złożyć wniosek i z tego co mi wiadomo to po pozytywnym rozpatrzeniu oczekuje się teraz 34 miesiące :o A więc po powrocie wyjedziemy dopiero znów za 4 lata :roll: :?
I dlatego uważam - i to nie jest żadna złośliwość - że sprawiedliwym będzie zrównanie zasad w cały kraju i we wszystkich NFZ-tach. Może to trochę rozładuje kolejki. Ja wiem,że mamy największą liczbę oczekujących i to właśnie tym było podyktowane wprowadzenie tego 12-to miesięcznego okresu oczekiwania, ale to już przestaje być śmieszne. Poza tym, jak słyszę, że na Śląsk zostaje przyznanych raptem tylko kilka miejsc na drogi oddechowe to nóż się w kieszeni otwiera....a nie każdego stać na prywatne pobyty sanatoryjne, Tak więc ja pojadę najwcześniej w czerwcu 2022 r ! :evil:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7814
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: darek »

Szpiilka pisze: 14 kwie 2019 00:03 Że jedziecie to pewnie nikomu ale jak na miejscu nie można się załapać na pokój dwuosobowy bo wszystkie zajęte przez małżeństwa to ludzie się trochę denerwują bardzo delikatnie mówiąc. I mają rację, to nie wczasy małżeńskie , każdy chce się leczyć w godziwych warunkach a nie gnieździć się w pokojach wieloosobowych. I piszę o tym co widzę i słyszę z obserwacji bo ja na dwójki nie poluję.
Rozważamy tutaj Małżeństw tych z USC .

Ale dlaczego jadąc do sanatorium nie mogę być ZAMELDOWANY w pokoju dwuosobowym z Panią z innego Miasta o inny nazwisku ?
Kiedyś przy rejestracji Znajomy chciał sprowokować w Recepcji
Dlaczego choć NFZ nie gwarantuje nie może być w pokoju z Ta Panią -mimo że Ona wyraża Zgodę .

wszak teraz wiele Osób żyje w Wolnych związkach -nie koniecznie usnakcjonowanych w USC
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

I to jest propozycja do zmian :P
Mąż i żona - tak
Dwie panie , lub panowie , którzy poznali się w pociagu lub recepcji - tak
A czemu pan i pani , gdy obydwoje o to proszą , nie mogą być zakwaterowani razem :?: :shock: :mrgreen: ja jestem ZA :twisted:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: zbigniew165 »

Przeczytajcie artykuł na necie w FAKT. Nowe przepisy dot. wyjazdów do sanatorium wchodzą od lipca 2019 r. Kończy się z tym terminem weryfikacja skierowań.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: malgorzatas »

Od lipca lekarz wystawi nam wniosek do sanatorium najwcześniej rok po powrocie z poprzedniego wyjazdu .NFZ nie sfinansuje wyjazdu do sanatorium częściej jak raz na półtora roku.Lekarz wystawiający skierowanie nie będzie już określał dokąd pacjent ma jechać.Ta decyzja będzie tylko i wyłącznie w rękach balneologa z NFZ ...teraz nie będzie weryfikacji...

Zobaczymy jak to będzie działać.... :roll:
ODPOWIEDZ