Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Ja to wogole jestem dziwna. Kręgosłup jak rypał tak rypie. Kolano, które bolało tylko na zmianę pogody po słynnej kriokomorze boli non stop :shock:
Rano się budzę ręce zdrętwiałe a przecież 12 masaży wirowych miało zdziałać cuda. :geek:
No nic małżonek ma radochę i dodatkowy argument, że sanatoria g.....dają.
Boli czy nie i tak było fajnie. :kwiat:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ANDY12345 »

Bo za bardzo zwracasz uwagę na ból :roll: .... ignoruj go a zaraz poczujesz się lepiej :lol: , dopiero po roku odczujesz poprawę jak mówi nfz :lol:
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Dobrze prawisz. :kwiat: zresztą jak to mówi moja 80 letnia mamusia jak wlazło to i wyjdzie. :lol: Toteż poczekam. Trzymajcie się ciepło.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Atina »

Florka mama dobrze prawi :)
Sanatorium z czasem pomaga po 10 pobycie ...czekamy dalej :lol: 8-) :lol:
Awatar użytkownika
kremewa
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 137
Na forum od: 12 lip 2013 20:32
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: kremewa »

Zdar-ek 1 :Ja to rozumiem - ale w podlaskim można było składać wnioski zaraz po powrocie i czekało się ok.20 m-cy na wyjazd.
Od lipca wygląda, ze czekamy aż upłynie 12 m-cy od powrotu plus 19 m-cy czekania od daty złożenia wniosku.
Moze się mylę, ale wygląda na to, ze będziemy w sumie czekać ok.2,5 roku czyli miało być lepiej, a czy będzie?
Chociaż rozumiem, ze dotąd ''skrzywdzone'' osoby z innych funduszy, gdzie czekało się przedtem znacznie dłużej
cieszą się, ze jest dla wszystkich tak samo czyli sprawiedliwie.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ANDY12345 »

Sprawiedliwie nigdy nie będzie tylko czas się wydłużył. Przecież to W-wa przydziela ilość miejsc na dane województwo, a dopiero lekarze w nfz przydzielają. Na pewno jest coraz gorzej bo 2,5 roku temu na szpitalne czekałem 8 miesięcy, w 2017 już ok 13, a teraz 15 z tym że kolejka się ślimaczy albo w ogóle stoi w miejscu :roll:
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Gaba »

Florka pisze: 07 lip 2019 11:23 Ja to wogole jestem dziwna. Kręgosłup jak rypał tak rypie. Kolano, które bolało tylko na zmianę pogody po słynnej kriokomorze boli non stop :shock:
Rano się budzę ręce zdrętwiałe a przecież 12 masaży wirowych miało zdziałać cuda. :geek:
No nic małżonek ma radochę i dodatkowy argument, że sanatoria g.....dają.
Boli czy nie i tak było fajnie. :kwiat:
...a może nie tolerujesz zimna,tak jak ja...kiedyś dostałam krio na kolano ,po dwóch zabiegach "wyłam" z bólu w nocy -jak powiedziałam to lekarzowi to mi powiedział niektórzy tak mają :lol: od tej pory tylko "ciepełko" ;) np borowinka ...może też tak masz ;) dlatego ja w Dedalu nie wykupiłam kriokomory...
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: alien »

A mnie NFZ nadal nie odpowiedział na maila w sprawie składania wniosków w nowej formie. Zapytałem tylko czy czas oczekiwania 12 miesięcy do następnego złożenia wniosku zależy od kierunku leczenia,czy też wniosek składany na inną jednostkę chorobową tym czasem nie jest objęty.
Bo inne są zabiegi i formy rehabilitacji na reumatologię i inne np.na kardiologię, a z tego co MZ argumentuje,to czas 12 miesięcy potrzebny jest do tego by stwierdzić,czy pobyt dał oczekiwaną poprawę.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ANDY12345 »

Ale za to Ministerstwu Zdrowia się poprawi... zmniejszy wydatki na nasze leczenie :lol:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: alien »

Wedle rozporządzenia,kolejny wniosek można dopiero składać 12 miesięcy od powrotu z ostatniego leczenia.
Czyli,jeśli teraz oczekujemy na przydział na podstawie starych rozporządzeń,to kto nam zabroni złożyć wniosek o wyjazd jeszcze przed ,,starym" przydziałem?
A najlepiej ,zrobić to jak się będzie już miało skierowanie do sanatorium w ręku i aby dodatkowo zabezpieczyć tyły,wniosek składać z innej jednostki chorobowej ,niż ta na którą skierowanie ściskamy w dłoni.
Nie trzeba znowu czekać rok od powrotu,a po roku znowu kolejny wniosek. Reasumując,najlepiej (co nikomu jednak nie życzę!! ),mieć podstawy do starania się o sanatorium z dwóch jednostek chorobowych,a kolejny wniosek składać ,mając już konkretnie wyznaczone miejsce wyjazdu (wszak nie cofną tego co wydali).
Niestety,rządzący i urzędnicy kombinują jak by mieć jak najmniej roboty i święty spokój ,a Naród kombinuje jak zrobić sobie najlepiej.
Nadal po tylu latach teoretycznej ,,normalności" ,nie wyrośliśmy ze słów ,,załatwić" i ,,kombinuję".
Homocovieticus jeszcze długo w nas jak i w tych co nami rządzą będzie .
Ale jak mawiał klasyk ,,Jeszcze będzie przepięknie ,jeszcze będzie normalnie..."
ODPOWIEDZ