Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Fionka pisze: 19 lis 2018 22:48 Kuracjuszu ,od kilku lat mieszkam na wsi ,więc znam te realia.Trzeba wszystko poznać od podszewki a potem się wypowiadać.W temacie którego nie znam nie zabieram głosu.
Ja znam też pacjentów mieszkających na wsiach .Pracuję z nimi ,wiec nie pisz mi o nieznajomości tematu .Obecnie wieś położona 20 lub 30 km od miasta mona uznać jako obrzeża.Dlatego piszę o paru samochodach w rodzinie .Gro ludzi właśnie z tych wsi pracuje w mieście .
A rehabilitacje są do godzin wieczornych ,wiec o czym Ty mówisz ?
:?
Kuracj6sz54
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: beatricze »

witam
Jestem tego samego zdania dziś wieś to nie lata 60,70 nawet 80 mamy XXI wiek każdy zmotoryzowany.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14521
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ANDY12345 »

A jak schorzenie nie pozwala na prowadzenie auta i nie ma kto pomóż,jesteś po operacji, mówimy tu ogólnie jakie są przypadki, a nie bo ten może ale za to drugi nie może. To ma być dla nas a nie dla wybranej grupy. Dostępność, dostępność i jeszcze raz dostępność. Kto za to płaci państwo, partia ? Konstytucja nam to gwarantuje. Pamiętacie matki z dorosłymi niepełnosprawnymi dziećmi ? nie mam nic więcej do dodania.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

no niestety , nie każdy jest zmotoryzowany :!: 8-) :idea:
gro starszych osób i nie tylko starszych , nie posiada prawa jazdy . samochody na podwórku , a owszem - są , tylko ze dojezdzaja nimi do pracy np mąż , córka , ziec , wnuk , a ta babcia gdzie i czym ma pojechac na rehabilitację :?: większosc oddziałów reh pracuje do 18. składa wniosek o sanatorium i czeka - 2/3 lata i jedzie podekscytowana , bo to być może Jej pierwsza taka wyprawa w życiu :? a że prosi o np Kołobrzeg :?: czytam , ze ktos tu ma to za złe - tylko czemu :?: :roll:
a że taka babcia , po zabiegach pójdzie potańczyc , skoro jeszcze siły na to pozwalają , też jak tu czytam okreslane jest czymś nagannym , coś kogoś trafia itp - tylko czemu :?:

więcej życzliwości i empatii , a będziemy zdrowsi :D

i zeby nie było - znam dobrze temat ludzi mieszkających na wsi , często mam z Nimi kontakt z racji mojej pracy .
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Mimo, że mieszkam w mieście 300-tysięcznym nie jestem zmotoryzowana :roll:

och , jakże małą wiedzę macie nt. realiów życia w małych miasteczkach i na wsiach - nie będę rozwijała bo to nie ten temat (oczywiście nie wszystkich to dotyczy).

Nie da się ukryć , że są różnice w okresie oczekiwania w regionalnych NFZ-tach , tylko nie wiadomo z czego to wynika , pewnie ma wpływ ilość ludności, przekrój zawodowy, stan zdrowia i pewnie jakieś inne ...
Jakie rozwiązania przyjmą ustawodawcy - zobaczymy.
Awatar użytkownika
+alicja+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6818
Na forum od: 10 sty 2015 00:03
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: +alicja+ »

Kuracjuszu54 :shock: ...bajki z telewizji... :roll:
cóż, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... :roll:
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Każdy przeczyta to co chce przeczytać i zinterpretuje tak jak zechce i tak jak potrafi , więc mnie nie zdziwiłaś Alice .
:o
Kuracjusz
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Fionka »

Kuracjusz , tak jak pisała Bibi - Popieram. Spostrzegałam wieś tak , jak większość mieszczuchów . Dzisiaj jednak widzę , że te 20 ,30 km. to ogromna przepaść i to w każdym temacie. W Gminnych Ośrodkach Zdrowia , brak pieniędzy na rehabilitacje . Dojazd na rehabilitacje . Nie każdy może usiąść za kółkiem . Odbiegam od tematu . Zobaczymy co wymyślą . Ja osobiście jestem zdania , że skoro brakuje kasy , to należy bardziej weryfikować potrzeby . Koniec z darmowymi wczasami . Rehabilitacja dla naprawdę potrzebujących . Koniec z miganiem się na zabiegach , bo na kacu . NFZ wysyła wszystkich , jak leci , zdrowy , chory , się należy. Uzdrowiskowe ale w końcu LECZENIE. Rehabilitacja szpitalna , w chwili obecnej , po zmianach to już paranoja - 3 lata oczekiwania, bo zamiast dać potrzebującym te 500 zł to wprowadzili pierwszeństwo dla znacznego . W rzeczywistości Ci strajkujący z tego prawie wcale nie korzystają bo wymagają opiekuna a tego ustawa nie gwarantuje. Oddziały rehabilitacyjne po woli zamieniają się w Geriatryczne . Korzystają Leśne Dziadki ze starymi jedynkami z ZUS (równoważne ze znacznym). Młodzi po wypadkach , albo inne grupy czekają . Na co .... chyba aż przestaną funkcjonować i przyznają wtedy znaczny. Cały ten system stoi na głowie. Miało być lepiej . Czyli jak to mówiono ...Staliśmy nad przepaścią .... zrobiliśmy wielki krok na przód . Tylko , ze tym razem to nie jest śmieszne.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Hej, Witam.
Kolejny fascynujący temat. Zmiany, zmiany, zmiany. Coś trzeba zrobić przecież. Prawda? :) I to niezależnie od opcji politycznej.
Wrzućmy wszystko do jednego worka, wysypmy na stół i dzielmy. :lol:
Przepraszam za ironię, ale życie i My zwykli obywatele, gdzie jesteśmy?
Czy może w myśl wszystkim po równo, Będziemy chorować też po równo? Co za tym idzie rehabilitować się też po równo?
A co z Ludźmi którzy powinni być rehabilitowani prawie non stop? A co z tymi jak już Pisaliście po szpitalach?
Tu nie chodzi o wieś czy miasto, o dojazd, bo można tym co nie mogą sami dojechać, coś zorganizować. Aut w Polsce nie brakuje, aby instytucje mogły pomóc. Czyli nie wiadomo o co chodzi? To wiadomo.....
W moim Pięknym mieście na to by pójść na zwykłą rehabilitację fizyczną trzeba czekać ponad rok.
Przeciążenie? Za dużo chętnych? Ależ nic podobnego Kochani.
Sale świecą pustkami bardzo często. A dlaczego? Ano wiadomo dlaczego, bo NFZ daje tyle ile może :D
I Te zmiany tego nie zmienią. To jest jeden z przykładów z tego tematu, a jest dużo więcej.
O wszelkich patologiach, już nie będę pisał.
Awatar użytkownika
+alicja+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6818
Na forum od: 10 sty 2015 00:03
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: +alicja+ »

więc mnie nie zdziwiłaś Alice .
za to, Ty Kuracjuszu, mnie zdziwiłeś :roll:
optymizmem w tym temacie... :shock:
a tak różowo nie jest... :roll:
ODPOWIEDZ