Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Felice »

Jest zdecydowanie czarno....
Ale jest też wiele ale....w wakacje dostałam rehabilitację praktycznie od ręki,a to dlatego że potrzebujący siedzą na ogródkach działkowych....naród latem zdrowieje.
Znaczy,albo jesteśmy potrzebujący,albo nie...
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

czasami potrzebujacy , otrzymują poszpitalne ( darmowe ) corocznie i tam są królowymi parkietu ;) i dobrze - babuniom też się od zycia coś należy , póki sił , póty tańca ;)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: jan19557 »

Czy już wiadomo od kiedy wchodzą nowe przepisy?
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: jacky6 »


Jeśli to kompetencje parlamentu ...
Trzeba zaczekać na ustawę...

:mrgreen: :ugeek:

forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Witam! Jest to projekt zmian do istniejącego Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 lipca 2011 r w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowego albo na rehabilitację uzdrowiskową .Niniejszy projekt dokonuje zmiany zarówno treści normatywnej w/w rozporządzenia jak i treści załącznika zawierającego wzór skierowania pktu 4, o którym już wspomniałem w jednym ze swoich postów.Rozporządzenia wewnętrzne ministerstw nie są aktami prawnymi w wydaniu sejmowym, tzn nie są ustawami.Cały projekt zmian do odczytania w internecie, poczekamy ;) ,zobaczymy.Kotek1972 :ugeek: P.S .Dobrze,że zostanie ujednolicony okres złożenia ponownego skierowania od ostatniego wyjazdu do sanatorium.Nie może być tak ,że w jednym województwie można było składać zaraz po powrocie (jeśli to jest prawdą ) nowe skierowanie ,mam na myśli NFZ a w innym woj. dopiero po roku.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: gosiam »

To, w jakim czasie od powrotu mozna złożyć kolejny wniosek zależy tylko od samych lekarzy kierujących nas na leczenie sanatoryjne. Jeden lekarz interpretował ustawę tak, ze wypisywał praktycznie od ręki, a inny po kilku miesiącach, czy nawet roku. Swego czasu zadzwoniłam do NFZ z zapytaniem "w jakim czasie od powrotu mogę składać kolejny wniosek?". Otrzymałam odpowiedź, że to lekarz prowadzący wie najlepiej jaki jest stan zdrowia pacjenta i w jakim czasie powinien wyjechać na kolejne leczenie. Odnośnie rehabilitacji w miejscu zamieszkania....faktycznie kolejki są znaczne. Wizytę u lekarza miałam w pażdzierniku br., rehabilitację wyznaczono na sierpień 2019r. Poza tym rehabilitacja miejscowa nie dysponuje zabiegami sanatoryjnymi tzw. "mokrymi", które dla wielu chorych są zabiegami zbawiennymi. A co tyczy się "tańców" będąc w sanatorium...sama byłam świadkiem jak dyrektor placówki sanatoryjnej, na zebraniu kuracjuszy zachęcał do tego typu "zabiegów", tłumacząc, że taki ruch jest również wskazany w poprawie stanu zdrowia, zaznaczył, żeby nie krytykować osób poruszających się o kulach , a na parkiecie tańczących bez. Endorfiny tez są nam potrzebne. Aby stan zdrowia uległ poprawie brane są pod uwagę; zabiegi, zmiana klimatu, spacery, tańce, wypoczynek, towarzystwo. Wszystko to ma decydujące znaczenie.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ANDY12345 »

Jest taka tkanka która nazywa się powięź. Oplata nasze ciało mięśnie nawet w mózgu jest. naukowcy stwierdzili że gdy nie poruszamy się tkanka ta ulega zmianie i powoduje bóle oraz stany chorobowe. Cały czas odkrywane są tajemnice ludzkiego organizmu ale niezaprzeczalnie ruch wpływa na nas dobroczynnie i każdy lekarz to przyzna. Osoby w podeszłym wieku niestety mniej się poruszają a taki wyjazd jest zbawienny i jak nawiążą znajomości to mają więcej radości, energii a oto chodzi. Jak dożyjemy to też będziemy w takiej sytuacji. Kto zazdrości staruszkom ?
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: gosiam »

ANDY12345 pisze: 22 lis 2018 23:56 Jest taka tkanka która nazywa się powięź. Oplata nasze ciało mięśnie nawet w mózgu jest. naukowcy stwierdzili że gdy nie poruszamy się tkanka ta ulega zmianie i powoduje bóle oraz stany chorobowe. Cały czas odkrywane są tajemnice ludzkiego organizmu ale niezaprzeczalnie ruch wpływa na nas dobroczynnie i każdy lekarz to przyzna. Osoby w podeszłym wieku niestety mniej się poruszają a taki wyjazd jest zbawienny i jak nawiążą znajomości to mają więcej radości, energii a oto chodzi. Jak dożyjemy to też będziemy w takiej sytuacji. Kto zazdrości staruszkom ?
Andy...oczywiście masz rację. Często osoby starsze, to osoby mieszkające same, które czują się bardzo samotnie, bo "druga połówka" spogląda na nich z "góry". Taki wyjazd, na którym mogą sobie poplotkować, pospacerować, posłuchać muzyki, czy potańczyć jest dla nich bardzo ważny, ich stan zdrowia na pewno się poprawia. Do tego seria zabiegów, regularne posiłki itp. Po za tym uważam, ze sanatorium pozytywnie działa nie tylko na osoby starsze. Osobiście byłam już kilka razy w sanatorium, w jednych zabiegi były lepsze,w innych gorsze, ale jedno jest pewne zawsze wracałam z mniej bolącym kręgosłupem, moje przepukliny, których mam osiem, jakby się wyciszyły i uspokoiły.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ANDY12345 »

Przychodzą partie i odchodzą mieniąc się wybrańcami narodu. Ustawy, ustawy tony papieru a nam jak było tak jest. Przy wódzie prawica, lewica, centrum dogadują się między sobą a jak chodzi o nas to nie mają pomysłu. Dlaczego nie ściągają wypracowanych zasad w innych krajach tylko robią nieudane doświadczenia na nas. od tego tantiem nie trzeba płacić.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

gosiam pisze: 22 lis 2018 23:01 A co tyczy się "tańców" będąc w sanatorium...sama byłam świadkiem jak dyrektor placówki sanatoryjnej, na zebraniu kuracjuszy zachęcał do tego typu "zabiegów", tłumacząc, że taki ruch jest również wskazany w poprawie stanu zdrowia, zaznaczył, żeby nie krytykować osób poruszających się o kulach , a na parkiecie tańczących bez. Endorfiny tez są nam potrzebne. Aby stan zdrowia uległ poprawie brane są pod uwagę; zabiegi, zmiana klimatu, spacery, tańce, wypoczynek, towarzystwo. Wszystko to ma decydujące znaczenie.
brawo PAN DYREKTOR :D
ktoś tu wspominał tez , że pani dyrektor mówiła podobnie , zezwalając też na kosztowanie - z umiarem ;) , czegoś mocniejszego :P tej PANI tez BRAWO :D

ANDY12345 , gosiam - tyż tak myślę :D
ODPOWIEDZ