Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Tak samo zostało 22 Wojskowe w Ciechocinku. I nic z tego nie wynika, bo kuracjusze z NFZ są kierowani. Jakby były typowo resortowe to raczej by NFZ tym aż tak nie rządził. Resortowi typowo lekarze kierowaliby do resortowego sanatorium z pominięciem drogi przez NFZ. A już wtedy zwykli ludzie by się nie dostali na pewno.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: beatricze »

Gabriela
Ale zaśmiecasz i po co?
Kolejki były , as i będą. a Resortowych i zakładowych kuracji to już dawno niema jakieś 10- 20 lat. Pozostały tylko nazwy niektórych.To fakt, że MSWiA ma jeszcze niektóre ośrodki uzdrowiskowo- szpitalne, dokładnie 4 ale komercja i NFZ tez tam jest.pozdrawiam
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14557
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: GIENIA »

Dajcie już spokój tej Gabrieli :evil: zacytowała , bo zacytowała i forum się przecież od tego nie zawali .... :roll:

A nie 5 jest MSWiA :?: :roll:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: jacky6 »

beatricze pisze: 16 sie 2019 17:20 Resortowych i zakładowych kuracji to już dawno niema jakieś 10- 20 lat. Pozostały tylko nazwy niektórych.To fakt, że MSWiA ma jeszcze niektóre ośrodki uzdrowiskowo- szpitalne, dokładnie 4 ale komercja i NFZ tez tam jest.pozdrawiam

Długo się zastanawiałem nad ewentualną kontynuacją z mojej strony.
Jeśli MSWiA i drugi mundurowy mają swoje sanatoria to czy kontrakt z NFZ i ZUSem obejmuje 100% skierowań ?
Jaka pula pozostaje "wewnętrzną" ?
Bo jeśli nie ma takowej to owe sanatoria powinny przejść całkowicie do gestii krajowych funduszy.
W Kudowie jest byłe sanatorium mundurowe przekazane do puli majątkowej NFZ.
Konkretnie - NFZ Kłodzko zarządza.
...
Sanatoria "zakładowe".
Per analogia - sanatoria w puli majątkowej ZNP.
Też mają zakontraktowane miejscówki z NFZ. I.te.de.
Reklamują się w sieci z opcją komercyjną.
A gdy kilka miesięcy temu chciałem pojechać doń na ową komercję ( zatajam nazwę obiektu ) - to odmówiono mi.
Brak miejsc.
Prześwietliłem sprawę - owe miejscówki są dla "branży".
...
Kilka dni temu chciałem się komercyjnie zalogować do KRUSu w Horyńcu.
Nawet nie raczyli odpowiedzieć na mejlowe zapytanie.
Takie sobie paniska ich mać ...

...
Miłych snów - szczególnie niedowiarkom.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

CZA było zadzwonić ;) odpowiedzieliby ;) a nie po pańsku e maile im pisać ;)
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Jacky6. Jeszcze Kolejowe dodać, bo to przecież też branżowe. Haha.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

a nauczycielskie :?: :roll: też są - sam byłem komercyjnie z moją połowicą w ZNP w Ciechocinku :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Felice »

baryla1969 pisze: 16 sie 2019 14:15 Jakos nie rozumiem, kto tu mówi, że są jeszcze jakies resortowe sanatoria. Kiedyś były i owszem ale od lat nie ma. To, że zostały nazwy np. Wojskowy itd to nie znaczy, że jest to resortowe.
Część obiektów nadal jest w branży i są częściowo finansowane z ministerstw. Jednak mają w stosunku do swoich zobowiązania. Część miejsc jest wydzielonych dla policjantów na tzw antystres,dla żołnierzy po misjach. Jednak żeby się utrzymać muszą podpisywać umowy na różne formy leczenia i te zazwyczaj kontraktowane są z NFZ.Część miejsc jest przeznaczona na pulę komercyjną.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Fekice to tak trochę inaczej. Na pewno nie ma jakiś przywilejów z uwagi na to że jest się napiszę to tak - z branży. Nikt teraz nie wystawia skierowania bezpośrednio to tych obiektów, wszystko idzie normalną drogą przez NFZ. A co do tych turnusów po msjach czy antystres to fakt takie są, Ale to turnusy przeważnie 14 dniowe - bardzo ograniczona liczba osób. Zresztą antystresowe organizuja normalne sanatoria też np w Ustroniu, a nie branżowe. Po misjach to fakt spotkałem się tylko w wojskowych. W Ciechocinku dla tych żółnierzey mają oddzielny budybek, specjalnie dla tych celów zbudowany.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2019 22:33 przez forumowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Felice »

Pisałam o tym wcześniej :)
ODPOWIEDZ