kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4929
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: alutka 114 »

Witam czekających na swój numerek, ja z małopolskiego składałam wniosek w maju i startowałam z 62930 a teraz mam 53050 u nas czas oczekiwania to 30 miesięcy i z tego co widzę to u nas najdłużej, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: Maryann »

BozenaMat pisze: 01 gru 2018 18:45 Gosiu........... weryfikacja po 18 miesiącach i chyba dopiero po niej można o zwroty........ to chyba jednak 2019 odpada :|
Ale 2020 nasz :D
Nie jest tak Bożenko.. O zwrot można się starać po 18 miesiącach od powrotu z sanatorium... Ja ostatni wyjazd miałam po 24 miesiące od powrotu ale 15 mesięcy od złożenia wniosku... czyli nie doczekałam weryfikacji... :D ..
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: BozenaMat »

Oooooooo... dobrze wiedzieć. Czyli jak wróciłam z Sanatorium w październiku, a wniosek złożyłam w listopadzie, to już po 17 miesiącach od złożenia wniosku mogę dzwonić o zwroty :D
Jak nic jesień 2020 moja :D
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: Nutka »

Ja bym się nie sugerowała wpisem Marryann,Bożenko ....przepraszam Maryann :kwiat: ,ale tak do końca to tak nie jest ;)
Najlepiej dowiedzieć się u żródła,czyli w swoim NFZ-cie.Jakby tak było,to ja już na wiosnę mogłabym się ubiegać o zwrot,
a ja dopiero w pażdzierniku mogłam złożyć wniosek,po roku po ostatnim pobycie .....to gdzie tam do weryfikacji :roll:
Awatar użytkownika
+alicja+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6818
Na forum od: 10 sty 2015 00:03
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: +alicja+ »

to ja tym sposobem w czerwcu bym mogła wyruszyć :shock:
trzeba w NFZ zasięgnąć języka :roll:
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: Bietka »

do Bożeny M
A mnie wychodzi wiosna 2020 a nie jesień, nie wiem jak u Ciebie z matematyką bo dla mnie od listopada 2018 do listopada 2019; 12 miesięcy plus 5 miesięcy tj.kwiecień 2020. a to jest wiosna :P
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: BozenaMat »

Bietka....... i masz rację. Najwcześniej o zwroty mogę dzwonić w kwietniu 2020 (wiosną)....... ale pasuje mi jesienny wyjazd, dlatego napisałam, że jesień moja (a matematyka jest moją mocną stroną ;) )........... :D
Pozdrawiam oczekujących. :kwiat:
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: BozenaMat »

Maryann pisze: 29 gru 2018 20:47 Nie jest tak Bożenko.. O zwrot można się starać po 18 miesiącach od powrotu z sanatorium...
Nutka pisze: 30 gru 2018 12:44 Najlepiej dowiedzieć się u żródła,czyli w swoim NFZ-cie.
Właśnie dzwoniłam do NFZ i już wszystko wiem. Może w innych województwach są inne wytyczne... ale w Małopolskim NFZ o zwroty można dzwonić po weryfikacji. To jest wyznacznikiem. Czyli najwcześniej zwrot można upolować po 18 miesiącach od złożenia wniosku.
To ile czasu upłynęło od ostatniego pobytu w Sanatorium nie jest brane pod uwagę.
Czyli do weryfikacji to ja mogę spać spokojnie........ po można zacząć dzwonić :)
Awatar użytkownika
vivalavi
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 29 mar 2014 08:41
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: vivalavi »

Witam. Mam w końcu swój numerek 115 444 i 34 miesiące oczekiwania :shock: wrzesień 2021 :oops:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: Maryann »

Nutka pisze: 30 gru 2018 12:44 Ja bym się nie sugerowała wpisem Marryann,Bożenko ....przepraszam Maryann :kwiat: ,ale tak do końca to tak nie jest ;)
Najlepiej dowiedzieć się u żródła,czyli w swoim NFZ-cie.Jakby tak było,to ja już na wiosnę mogłabym się ubiegać o zwrot,
a ja dopiero w pażdzierniku mogłam złożyć wniosek,po roku po ostatnim pobycie .....to gdzie tam do weryfikacji :roll:
Nutko kochana :kwiat: .. nie ma za co przepraszać... Ja i tak będę się upierała przy swoim :P :lol: .. Byłam w 2018 roku ze zwrotów, i taką zasadą kierował się nasz łódzki NFZ... musi minąć 18 miesięcy od powrotu z sanatorium i można wyjechać ze zwrotów..zresztą zgodną z § 2 ust.1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 lipca 2011 r. w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową (Dz. U. Nr 142, poz. 835).
§ 2.
1. Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego wystawia skierowanie na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową, zwane dalej "skierowaniem", biorąc pod uwagę:
1) wskazania i przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej określone w przepisach wydanych na podstawie art. 19 ust. 3 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych (Dz. U. Nr 167, poz. 1399, z późn. zm.3));
2) w przypadku dorosłych - zalecaną częstotliwość korzystania z leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej, nie częściej niż raz na 18 miesięcy.
ODPOWIEDZ