kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: Fionka »

Maryann w Łódzkim nie ma potrzeby czekania na weryfikacje . Ja zawsze wraz z moją psiapsiułą dzwoniłyśmy 18 miesięcy od ostatniego powrotu i hajda wyjazd . Właśnie w ten sposób nie musiałyśmy czekać ponad 2 lata . Wniosek składałyśmy po 3 miesiącach od powrotu , okres oczekiwania ponad 22 miechy a my już po 18 miesiącach wyjazd. Teraz właśnie wydzwania po zwroty mój kolega z pracy , bo właśnie 20 grudnia minęło mu 18 miesięcy jak wrócił z sanatorium. Pewnie każdy NFZ kieruje się swoimi prawami . Oby łódzkie nic nie zmieniało .
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: Maryann »

Dziękuję krajanko Fionko :kwiat: za wsparcie... :lol: :lol: to właśnie napisałam powyżej... I oby nasz Łódzki NFZ zasad nie zmieniał, bo póki co przydziela zwroty zgodnie z rozporządzeniem.. Pozdrawiam z tego miejsca Łódzki Oddział NFZ... :D :D :kwiat: :kwiat:
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: Bietka »

Powinny obowiązywać zasady zgodne z ustawą, nie pozostające z nią w sprzeczności a nie ustalenia poszczególnych oddz. wojew. NFZ. A śląski bije w tym rekordy.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: BozenaMat »

Ciekawa jestem jakbym tak w rozmowie o zwroty przytoczyła te ustawy i paragrafy....... co wtedy? :roll:
I dla własnej ciekawości, to w kwietniu 2020 roku (przed weryfikacją) zadzwonię i sobie pogadam z panią :D A co? Tyle mojego...... :lol:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: Maryann »

Zrobisz jak uważasz Bożenko.. . Ja bym wysmarowała pismo.. mają obowiązek odpowiedzieć..a czemu nie do Ministerstwa, w końcu są autorem przepisów interpretowanych dowolnie przez poszczególne NFZ-ty
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: Nutka »

Maryann pisze: 03 sty 2019 19:02
Nutko kochana :kwiat: .. nie ma za co przepraszać... Ja i tak będę się upierała przy swoim :P :lol:

.......


2) w przypadku dorosłych - zalecaną częstotliwość korzystania z leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej, nie częściej niż raz na 18 miesięcy.
A upieraj się Maryann,upieraj,ja też upierać się będę ;) ....ale spierać się ,to już nie będziemy,bo nasze NFZty i tak zrobią po swojemu ;)
U mnie też ten przepis obowiązuje,tylko z tą malutką różnicą,że ja muszę rok poczekać,żeby mnie mogły obowiązywać ;)
I co zrobisz :?: ....nic nie zrobisz :roll: ....nie ma tak z mety po powrocie z sanatorium...trzeba czekać :twisted:

Z Bożenką problemu nie ma,bo u nich można od razu po powrocie składać wniosek....tak,że za 18 miesięcy będzie mogła dzwonić o zwrot
bez niczyjej łaski ;)

Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: BozenaMat »

Nutka pisze: 05 sty 2019 17:07 Z Bożenką problemu nie ma
Bo ja jestem bardzo ugodowy człek :lol: :lol:
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: malgorzatas »

Bożenko :kwiat: dostałaś juz pismo z NFZ.. :?:
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: BozenaMat »

Jeszcze nie Gosiu...... jestem już w przeglądarce ze statusem: "Skierowanie oczekuje na ocenę balneologa"............ No to czekam na tę ocenę :)
U nas jakoś się nie spieszą. Pani, która przyjmowała wniosek mówiła, że na pisemko mam czekać tak z 60 dni........ do 3 miesięcy :|
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: kto złożył wniosek w listopadzie 2018 r

Post autor: malgorzatas »

No to ja miałam szczęście....po 3 tygodniach pismo było w skrzynce z numerkiem... :D Nawet teraz nie sprawdzam bo to nie ma sensu..zacznę pod koniec 2019r :evil:
ODPOWIEDZ