Wniosek i co dalej

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Gothan
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 24 wrz 2018 13:23
Oddział NFZ: Śląski

Wniosek i co dalej

Post autor: Gothan »

Wczoraj otrzymałem wniosek od ortopedy w formie papierowej. Zawieźć do oddziału ZUS, czy wystarczy wysłać poleconym? Gdzie się udać Bytom czy Tarnowskie Góry? Czy ktoś składał w którymś z tych oddziałów wniosek. Gdzie wysyłają i czy można się dogadać co do miejsca i terminu? (do kwietnia nie mogę nigdzie wyjechać). Kiedy najlepiej złożyć wniosek?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14510
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wniosek i co dalej

Post autor: ANDY12345 »

Jak Ci wygodniej i tak będziesz musiał przedstawić oryginały wyników badań. Jak zginą na poczcie to kicha, a złożyć możesz w którymkolwiek oddziale zus, przekażą do właściwego. Najpierw komisja po ok. miesiąca od złożenia dok. Na komisji możesz zapytać czy dostaniesz i jeżeli masz poważny powód to przekaż go lekarzowi. Po komisji 2-3 tyg. odp. na piśmie gdzie i termin od 1-4 miesięcy do wyjazdu. Od tego roku nie mamy możliwości wyboru chyba że się ma znajomości :D
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Wniosek i co dalej

Post autor: Dzia_dek »

Gothan na dole tego posta masz link do strony ZUS- gdzie bez problemu znajdziesz
swój oddział terenowy do którego powinieneś dostarczyć wniosek. Składa się sam
wniosek bez żadnych wyników badań. Te zabiera się dopiero na komisję lekarską.
Termin komisji wyznaczą Ci przed upływem trzydziestu dni od złożenia wniosku.
Wyjazd powinien nastąpić przed upływem 6 miesięcy od daty przyznania rehabilitacji,
ale od tego terminu są wyjątki i terminy oczekiwania są dłuższe. Piszesz, że nie możesz
wyjechać do kwietnia więc będąc na Twoim miejscu zaczekałbym ze złożeniem wniosku
przynajmniej do nowego roku, a nawet do lutego. Wtedy na komisji delikatnie zasugerować
termin wyjazdu; jak będzie? nie wiadomo. Zależy na kogo trafisz na komisji. Weź pod uwagę,
że chcesz/możesz wyjechać jak się zrobi cieplej, a tego chce większość wyjeżdżających.
http://www.zus.pl/o-zus/kontakt/oddzial ... a-terenowe
p.s. po otwarciu strony z linka będziesz miał takie okno.
zus.jpg
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Wniosek i co dalej

Post autor: emik »

Gothan, ze złożeniem wniosku nie możesz tak długo czekać, bo wniosek od jakiegoś czasu jest ważny 30 dni o daty wystawienia. No chyba że masz bezproblemowy dostęp do specjalisty i wystawi ci kolejny wniosek.
przedszkolanka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 303
Na forum od: 06 sty 2012 10:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wniosek i co dalej

Post autor: przedszkolanka »

Dzia_dek pisze: 04 gru 2018 16:55 Gothan na dole tego posta masz link do strony ZUS- gdzie bez problemu znajdziesz
swój oddział terenowy do którego powinieneś dostarczyć wniosek. Składa się sam
wniosek bez żadnych wyników badań. Te zabiera się dopiero na komisję lekarską.
Termin komisji wyznaczą Ci przed upływem trzydziestu dni od złożenia wniosku.
Wyjazd powinien nastąpić przed upływem 6 miesięcy od daty przyznania rehabilitacji,
ale od tego terminu są wyjątki i terminy oczekiwania są dłuższe. Piszesz, że nie możesz
wyjechać do kwietnia więc będąc na Twoim miejscu zaczekałbym ze złożeniem wniosku
przynajmniej do nowego roku, a nawet do lutego. Wtedy na komisji delikatnie zasugerować
termin wyjazdu; jak będzie? nie wiadomo. Zależy na kogo trafisz na komisji. Weź pod uwagę,
że chcesz/możesz wyjechać jak się zrobi cieplej, a tego chce większość wyjeżdżających.
http://www.zus.pl/o-zus/kontakt/oddzial ... a-terenowe
p.s. po otwarciu strony z linka będziesz miał takie okno.
zus.jpg
Witam. Jak składałam wniosek do ZUS nie chciał mi pan przyjąć bez wyników badań ( czekałam na kopię badań i leczenia szpitalnego,oraz w Poradni). Musiałam na wniosku dopisać, że wyniki badań dostarczę na komisję. A sama komisja to jakiś koszmar, ale to już inna bajka. W Płockim ZUS komisje to jakieś nieporozumienie. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Wniosek i co dalej

Post autor: Dzia_dek »

Coś bardzo zakręcony byłem pisząc wcześniejszy swój post dla Gothana.
Przedszkolanko masz rację. Wyniki badań dołączamy do wniosku. Tak jest też z NFZ.
Pomyliłem sobie wyniki badań z dokumentacją medyczną dotyczącą schorzenia.
Dobrze, że "wychwyciłaś" mój błąd. Czasem w którymś oddziale mogliby w ogóle
nie przyjąć wniosku bez wyników badań i niepotrzebne nerwy wtedy.
Rację ma też Emik pisząc o ważności wniosku. Faktycznie jest to 30 dni od daty
wystawienia. W takiej sytuacji albo lekarz "poprawia" wniosek, albo pozostaje
dołączenie do wniosku prośby, w której trzeba umotywować powody wyjazdu
w określonym, dostępnym dla nas terminie.
forumowicz

Re: Wniosek i co dalej

Post autor: forumowicz »

Zbyszku z tymi wynikami to jest różnie , w moim ZUS-ie nie żądano ode mnie wyników badań , jedynie przypomniano abym wzięła je ze sobą na komisję. Także nie rozminąłeś się zbytnio w odpowiedzi
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1705
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Wniosek i co dalej

Post autor: p-siak »

Ale pracujemy,więc mamy aktualne badania okresowe przecież.Jak dotąd
nigdy nie zadano ode mnie wyników
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wniosek i co dalej

Post autor: jan19557 »

Grzegorzu tu nie chodzi o badania okresowe. Do wniosku o sanatorium niezbędne są podstawowe badanie krwi i moczu a chorobę na którą chcesz się kurować masz wpisaną na wniosku ale historię swych chorób musisz przedstawić na komisji ZUS orzecznikowi bo na jej podstawie kwalifikuje cię do leczenia w ogóle i ewentualnie rejon kraju i miejscowość a nawet konkretne sanatoria ponieważ twoje schorzenie może wymagać np. basenu czy okładów lub kąpieli a nie wszystkie ośrodki są w stanie zapewnić odpowiednią kurację. Kiedyś pani doktor jak zasugerowałem miejscowość na leczenie stwierdziła, że tam nie mają basenu i borowiny która jest wskazana dla mnie. Powodzenia.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wniosek i co dalej

Post autor: sztani »

Nigdy jadąc z ZUS nie dostarczalem badań krwi ani moczu .Wniosek oddaję u mnie w Inspektoracie bez dokumentacji . DOKUMENTACJĘ zabieram na komisję Czyz by cos nowego sie urodzilo tylko kiedy. Badania dołącza się jadąc z NFZ O ile dobrze przeczytałem kolega chcę jechaćcz ZUS Dokumentacja ma być na schorzenie glowne wypisane na wniosku a dodatkowo na choroby towarzyszące Jadąc na narzad ruchu i potem na drogi oddechowe nikt nie prosil o takie badania /wyniki moczu i krwi. Owszem trzeba mieć na komisję Wyniki MRI ,TK czy USG wypisy ze szpitala ,zabiegu operacyjnego czy w oddechowce spirometrie czy RTG płuc ( klatki piersiowej)historię choroby ewentualnie.ZUS wysylajac nie patrzy za często czy ośrodek do którego kieruje ma basen . Wiele ośrodków nie ma basenu a nieliczne grupy dowodzą np. Busem do innych ośrodków np. Gdańsk Sobieszewo czy Koleczkowoto przykłady z mojej okolicy
Ostatnio zmieniony 05 gru 2018 20:49 przez sztani, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ