Sankcje za opuszczenie zabiegu

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Sankcje za opuszczenie zabiegu

Post autor: forumowicz »

Ale ale... nie odniosłem sie do tytułu tematu...
i żeby być szczerym gdyby to zależało odemnie to ja jako cyt "zakamuflowana opcja niemiecka" mam pomysła:
STRZELAŁBYM
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sankcje za opuszczenie zabiegu

Post autor: Felice »

Samo zadanie pytania jest z założenia śmieszne....od razu chce się szukać obrońcy😂
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14525
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sankcje za opuszczenie zabiegu

Post autor: ANDY12345 »

Wykłady czy relaksy muszą się odbyć bo tak zakłada ZUS, a jak są prowadzone to inna sprawa. W jednym ośrodku są super zajęcia, a w drugim zasypia się na siedząco. Co do chodzenia to nie musisz zrobić 10-15 km trasy bo nie znajdziesz czasu, ale krótsze między zabiegami godzinne dwugodzinne. Na pewno masz okienka i to wykorzystuj.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7813
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sankcje za opuszczenie zabiegu

Post autor: darek »

Abstrachując .

W czasie kiedy obiekty sanatoryjne coraz bardziej są skomputeryzowane w obiektach pielęgniarka po zakończonych zabiegach otrzymuje zestawienie .
I automatycznie wysyła do NFZ i ZUS Kto i Co.
Gabinety zabiegowe podpięte są pod sieć i scanują z karty Kuracjusza jego wejście.

Co może ?

Teoretycznie obiekt NIC nie może ,ale już właściwy NFZ czy ZUS może obciążyć za niewykorzystane zabiegi tak jest taka opcją ,oczywiście POLAK potrafi bo jest możliwość przesunięcia w czasie w ciągu dnia system który jest w naszych sanatoriach daje możliwość korekty.
A po za tym Fizjoterapeutom też zależy na Pracy i nieraz na dowodach wdzięczności bo My lubimy podziękować :)

Niektóre obiekty przy bazach zabiegowych mają takie duże tablice-Cennik zabiegów , ten cennik dotyczy Nas gdy chcemy sobie dokupić jeżeli nie mam a NIGDY nie ma przeciwwskazań .
Cenny za zabiegi ,ktore płaci NFZ czy ZUS są o 50% niższe bo kupowane w pakietach.

Reasumując może okazać się bo słyszałem jak Pewien Gentelmen po powrocie z Kołobrzegu z Sanatoriów będących w grupie PUP Sanatoria Kołobrzeg otrzymał tzw wilczy Bilet .
Widocznie Pan ignorował zabiegi bo zaliczył rzekomo tylko 5 na pulę NFZ wską pojechał sobie na wczasy :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14525
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sankcje za opuszczenie zabiegu

Post autor: ANDY12345 »

I prawidłowo. Byle częściej ludzi którzy nie uczęszczają na zabiegi obciążać kosztami pobytu. Niestety są to jednostkowe przypadki.
Buntownik
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 17 lis 2018 02:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sankcje za opuszczenie zabiegu

Post autor: Buntownik »

Petrosj za opuszczenie 1 godziny edukacji zdrowotnej grozi ci odcięcie dostępu do telewizji na jeden dzień lub do wyboru przez 24 godziny będziesz miał zimne grzejniki w pokoju:)za zadawanie głupich pytań grozi ci ban na internet lub tytuł forumowej marudy:)

Pisząc całkiem serio podobno byłeś już na jednym turnusie rehabilitacyjnym z ramienia zus to powinieneś być ogarnięty we wszystkich tematach około sanatoryjnych,że przypomnę twoje pytania o zwroty kosztów podrózy.Nie obraź się,ale 6 letnie dziecko jest bardziej ogarnięte.

Nie zebym kogoś namawiał do opuszczania ćwiczeń zapisanych przez lekarza na początku turnusu ale jak ci się nie podobają zajęcia z edukacji zdrowotnej to przyjdz tylko po podpis lub podbicie karty krótka piłka stary i masz czas na wędrówki za dnia.
forumowicz

Re: Sankcje za opuszczenie zabiegu

Post autor: forumowicz »

Buntowniku... forumową marudą mogę byc np ja (lubie czasem sobie pomarudzić)
natomiast imć Pedrosj to nie maruda a pierwszej klasy pierdoła
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sankcje za opuszczenie zabiegu

Post autor: zbigniew165 »

Jest tak jak napisał DAREK przynajmniej w sanatoriach" Świnoujście S.A." W czasie mojego pobytu przy przyjęciu każdy podpisał zgodę na obciążenie go kosztami za nie zrealizowany zabieg. Pielęgniarka oddziałowa poinformowała, że po zakończeniu dnia zabiegowego dostaje informację na komputer o wykonaniu zabiegów przez każdego kuracjusza. W przypadku nie wykonania zabiegów kuracjusz miał otrzymać na adres zamieszkania fakturę obciążeniową, którą miało wystawić sanatorium. Nie wiem, czy był taki przypadek, bo to mnie nie interesowało. Ja wszystkie zabiegi wybierałem i moi znajomi również.
forumowicz

Re: Sankcje za opuszczenie zabiegu

Post autor: forumowicz »

Chociaż coś tam ciśnie mi się na ....paluszki to zostawmy już Petrosa w spokoju , niech kuruje się i spaceruje :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14525
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sankcje za opuszczenie zabiegu

Post autor: ANDY12345 »

To ZUS czy NFZ może kuracjusza obciążyć za niezrealizowany zabieg bo on jest płatnikiem. Sanatorium nie informując płatnika, że nie wykonał zabiegu dostaje od niego zapłatę, to obciążając kuracjusza pobiera opłatę dwukrotnie za to samo a to chyba wyłudzenie.
ODPOWIEDZ