koniec świadczeń i co dalej...

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: koniec świadczeń i co dalej...

Post autor: forumowicz »

hanys.... to że Ty chcesz powrócić do pracy to jedno ale czy lekarz, w Twoim przypadku ortopeda wyrazi na to zgodę ? Po każdej długotrwałej chorobie lekarz prowadzący musi zakończyć leczenie, czyli wystawić zdolność do pracy. Na podstawie tego zaświadczenie pracodawca kieruję Cię do lekarza z medycyny pracy, Jeśli On wyrazi zgodę to nie ma przeszkód abyś mógł kontynuować karierę zawodową. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka :)
forumowicz

Re: koniec świadczeń i co dalej...

Post autor: forumowicz »

Dzięki za wszystkie info.
Jak bedzie to sie okaże w praniu. Z ortopedą problemów nie przewiduję, a reszta to pokaże czas.
Buntownik
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 17 lis 2018 02:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: koniec świadczeń i co dalej...

Post autor: Buntownik »

Cześć Hanys a mogę Ciebie zapytać do kiedy masz świadczenie?Ja w październiku byłem w zusie złożyć papiery o przedłużenie świadczenia rehabilitacyjnego po tygodniu dostałem list z listopadowym konkretnym terminem komisji (od złożenia papierów był to na bank czas krótszy niż 30 dni)orzecznik spojrzał na wypis z uzdrowiska i przedłużył o kolejne 6 miesięcy świadczenia do maja 2019 jak także w ramach rehabilitacji zapisał mi dodatkowe sanatorium i po 3 tygodniach od komisji mam już skierowanie do Jutrzenki do Ustronia.Nie chcesz przedłużenia świadczenia to po prostu nie idziesz do zusu z wnioskiem o przedłużenie świadczenia.Pamiętaj tylko jedno musisz mieć papier od lekarza prowadzącego,że nadajesz się do pracy z tym papierem idziesz do swojej pracy do działu kadr tam im składasz ten papier a oni ci dadzą skierowanie do orzecznika medycyny pracy.Będzie dobrze.Dużo zdrówka ci życzę.Przemyśl tylko czy nie chcesz jeszcze być na świadczeniu-jeszcze zdążysz się napracować.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: koniec świadczeń i co dalej...

Post autor: Dzia_dek »

Buntownik pisze: (...) mam już skierowanie do Jutrzenki do Ustronia.(...)
Coś tu nie gra w tym skierowaniu. Można jechać albo do "Jutrzenki", albo do Ustronia.
W Ustroniu nie ma "Jutrzenki", która z kolei jest w Wieńcu Zdroju lub Ciechocinku.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: koniec świadczeń i co dalej...

Post autor: sztani »

Myslę Zbyszku ,że to pomyłka wcześniej czytałem ,że owszem Jutrzenka ale w Wieńcu i tam jedzie Buntownik . Pozdrawiam :)
Buntownik
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 17 lis 2018 02:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: koniec świadczeń i co dalej...

Post autor: Buntownik »

Brawo panowie za korektę.Tak Jutrzenka w Wieńcu Zdroju koło Włocławka.Ustroń za mną chodzi,bo kocham góry:)pozdrawiam was serdecznie!
darek_77
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 13 mar 2019 15:10
Oddział NFZ: Opolski

Re: koniec świadczeń i co dalej...

Post autor: darek_77 »

Witam. Po pierwszej operacji kręgosłupa w chwili kiedy kończyło się 182 dni chorobowego musiałem iść do lekarza prowadzącego po zaświadczenie o zakończeniu leczenia. Z tym do kadr po skierowanie na ponowne badania do lekarza medycyny pracy. Podbił że zdolny i mogłem pracować. Jeżeli komuś się przyda to proszę bardzo. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ