Zwroty- o co chodzi?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
julianna45
Posty: 1
Na forum od: 08 lis 2018 22:02
Oddział NFZ: Lubuski

Zwroty- o co chodzi?

Post autor: julianna45 »

Dobry wieczór. Jestem tu całkowicie nowa. Wybieram się do sanatorium- z wyliczeń wynika, że pojadę w maju lub czerwcu 2019roku. W NFZ powiedziano mi, że mogę ubiegać sie o skierowanie z tzw. zwrotów. Czy ktoś może mnie oświecić o co chodzi?
forumowicz

Re: Zwroty- o co chodzi?

Post autor: forumowicz »

a nie trzeba było dopytać osobę , która Ci o tym powiedziała :?: miałabyś informację z pierwszej ręki .

a chodzi o to , że ludzie oddają czasami skierowania z róznych przyczyn i ktoś inny w ostatniej chwili może pojechać na Ich miejsce . dzwonisz do NFZ i pytasz czy jest jakiś zwrot , możesz z niego skorzystac , ale nie musisz . wiedz jednak , że takie wyjazdy mają krótkie terminy , czasami turnus rozpoczyna się za kilka dni .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zwroty- o co chodzi?

Post autor: ANDY12345 »

Trzeba często dzwonić nawet co 2 dni, ale można trafić na dobry ośrodek i wcześniejszy termin. Wyliczenia wyliczeniami zawsze może być poślizg i termin będzie późniejszy niż wyliczyłaś. Powodzenia :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Zwroty - o co biega - chodzi?

Post autor: jacky6 »



Po prostu trzeba szybko spakować kuferek i usiąść na nim.
Skierowanie może spaść z nieba.
Literatury na forum nie brakuje - wystarczy tylko kilka nocny sobie przeznaczyć na studia wieczorowe...

:mrgreen: :ugeek:

Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Zwroty- o co chodzi?

Post autor: GIENIA »

ANDY12345 pisze: 27 gru 2018 21:54 Trzeba często dzwonić nawet co 2 dni, ale można trafić na dobry ośrodek i wcześniejszy termin. Wyliczenia wyliczeniami zawsze może być poślizg i termin będzie późniejszy niż wyliczyłaś. Powodzenia :)
Często .... to jest 2 razy dziennie :D po porannej poczcie i po południowej :D tak się dzwoniło i tak się wydzwoniło oczekiwany Kołobrzeg :twisted:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zwroty- o co chodzi?

Post autor: ANDY12345 »

Nie miałbym siły wisieć na telefonie. W tym roku udało mi się po pierwszym telefonie załapać zwrot, ale biegania miałem z przestawianiem innych wizyt i zabiegów ale opłacało się :D .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Zwroty- o co chodzi?

Post autor: GIENIA »

A ja miałam :twisted: nie pamiętam , ale chyba z miesiąc dzwoniłam ..... były ...Iwonicz , Lądek , Ustroń , I Krynica ... tej mi było trochę żal .... az w końcu usłyszałam... .. Świnoujście - wyjazd jutro , lub Kołobrzeg - wyjazd pojutrze :D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Zwroty- o co chodzi?

Post autor: zbigniew165 »

Ja miałem dwa tygodnie czasu na wyjazd ze zwrotów i było to Świnoujście, ale dzwoniłem co dziennie i było tych połączeń do 300 dziennie, ale podobnie jak Gieni udało mi się wyjechać nad morze. Był wyjazd trzy miesiące wcześniej od zaplanowanego terminu przez NFZ. Zamiast w lutym 2019 pojechałem w październiku 2018 r.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Zwroty- o co chodzi?

Post autor: beatricze »

Witam
Pomiędzy październik a luty jest 3 miesięce?!
Chyba trochę więcej czasu, udało się Panu wydzwonic czyż nie?!
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Zwroty- o co chodzi?

Post autor: GIENIA »

Zbigniew , jak pisze , wg kolejki miałby wyjazd ok lutego . Dzwoniąc wytrwale , wydzwonił sobie Świnoujscie - ośrodek Trzygłów od 25 października , czyli ok 3 miesiące wcześniej skorzystał z wyjazdu :)

pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ