Komisja ZUS do sanatorium 2019r

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
krzycho37
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 10 cze 2013 10:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Komisja ZUS do sanatorium 2019r

Post autor: krzycho37 »

Witam. Słyszy się z różnych regionów ZUS o tym że teraz na takiej komisji dostaje się zgodę na wyjazd do sanatorium, a termin i miejscowość przysyłają pocztą. Byłem już parę razy na takiej komisji i po niej otrzymywałem skierowanie z możliwością wyboru (co prawda nie wielką) miejscowości i terminu. Tak było a może jest dalej w Lubelskim ZUS. Moje pytanie kieruje do kuracjuszy którzy w tym roku stawali na komisji ZUS w Lublinie czy dalej jest możliwość wyboru czy jak np w Katowicach tylko informacja że się dostało przydział a termin i ośrodek po 2 tyg listownie powiadamiają. Pozdrawiam obecnych i przyszłych kuracjuszy.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7820
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Komisja ZUS do sanatorium 2019r

Post autor: darek »

... nie wiem skąd Masz informację .
Ale Pragnę Cię poinformować ,że w mieście Katowice nie ma i dotychczas Nie było Miejsca gdzie przydzielano by skierowania na leczenia ZUS.
W Katowicach jest tylko delegatura - generalnie biuro podawcze oddziału chorzowskiego , na terenie śląska czy też województwa istnieją inspektoraty w Chorzowie, Rybniku bodajże w Dąbrowie Górniczej ,oraz Częstochowa i Bielsko i przy Inspektoratach sa Komisje lekarskie
Gwoli sprostowania - bo kolejna Osoba Podaje nieprawdziwą informację że w Katowicach -najbliżej jest Chorzów Pozdrawiam

A co do meriutum mimo że ,ale Nawet w Chorzowie Znajoma po Komisji mogła ponegocjować co do TYLKO terminu bo schorzenie przypisane jest do Ośrodka
krzycho37
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 10 cze 2013 10:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS do sanatorium 2019r

Post autor: krzycho37 »

.. nie wiem skąd Masz informację.

Mój współlokator z ostatniego pobytu w sanatorium mieszka w Katowicach i był w listopadzie opowiedział mi o komisji gdzie jeszcze rok wcześniej miał możliwość wyboru.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Komisja ZUS do sanatorium 2019r

Post autor: p-siak »

W lubelskim podobno można grzecznościowo uzyskać nr tel. i po 14 dniach od komisji negocjować raczej tylko termin.Pozdrawiam
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Komisja ZUS do sanatorium 2019r

Post autor: henrys66 »

Witam. Chcę się podzielić taką informacją , mianowicie zadzwoniłem w zeszłym tygodniu do Lubelskiego ZUS-u z pytaniem o przybliżony termin realizacji skierowania po pozytywnym zaliczeniu komisji. Pytanie w kontekście wcześniejszego uzgodnienia wolnego w zakładzie pracy i braku możliwości wyboru miejsca i czasu ( nowe przepisy). Na początku Pani nie bardzo chciała rozmawiać ale koniec końców potwierdziła mi ośrodki na schorzenie które mnie interesowało i zaproponowała że po komisji mogę zajść do Pań na dole i poprosić o konkretny termin i ośrodek( w miarę możliwości zarezerwują). W tym tygodniu będę składał skierowanie i poinformuję co i jak. Pozdrawiam.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Komisja ZUS do sanatorium 2019r

Post autor: p-siak »

Dziękujemy,powodzenia i czekamy na sprawozdanie.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1790
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komisja ZUS do sanatorium 2019r

Post autor: Andrzej1958 »

Stawałem na komisji lubelskiego ZUS w maju 2018 r. Po dwóch tygodniach, gdy decyzja o przyznaniu sanatorium uprawomocniła się zadzwoniłem do ZUS i miałem możliwość wyboru miejsca i terminu. W moim przypadku była to Wysowa - 2 terminy, lub Wieniec Zdrój.
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Komisja ZUS do sanatorium 2019r

Post autor: henrys66 »

Jutro składam wniosek do ZUS-u i mam pytanie czy mam dołączyć dokumentację czy dopiero zabrać na komisję ?( chwilowe zaćmienie ) :?
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Komisja ZUS do sanatorium 2019r

Post autor: violet58 »

Zabierasz ze sobą, lepiej nie załączać bo jeszcze pogubią.... ;) :D
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Komisja ZUS do sanatorium 2019r

Post autor: henrys66 »

Ok dziękuję , tak zrobię.
ODPOWIEDZ