Weryfikacja skierowań

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Weryfikacja?

Post autor: zbigniew165 »

Bożenko o powiadomieniu przez NFZ, że podlegam weryfikacji pierwszy raz słyszę. Było tak, że odsyłano dokumenty do poradni, której lekarz wystawiał wniosek i dopiero ta poradnia zawiadamiała mnie o konieczności zgłoszenia się i wykonania badań. Trochę to trwało to zawiadomienie i na badania było mało czasu. Ja w ubiegłym roku sam przyspieszyłem weryfikację przy przekwalifikowaniu wniosku z reumatologi na pulmonologię. W efekcie zamiast w góry pojechałem nad morze, bo w tamtym wniosku miałem zaznaczone przez NFZ wszystko z wyjątkiem terenów nadmorskich. Oczywiście gór już z NFZ nie wybiorę na pobyt w sanatorium, chyba tylko z ZUS w tym roku, bo niestety morza nie ma w ofercie na moje schorzenie. :)
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Weryfikacja?

Post autor: ricolo666 »

zbigniew165 pisze: 08 sty 2019 10:33 Weryfikacja jak już wcześniej pisano jest po 18 miesiącach od zarejestrowaniu wniosku w NFZ. Czyli jeszcze brakuje Ci kilka miesięcy. Weryfikacja polega na odesłaniu wniosku z NFZ do twojego lekarza i ponownych badaniach, które robiłeś przy wysyłaniu wniosku o sanatorium, Bez twojej wiedzy i badań nie będzie weryfikacji. Masz na nią czas jednego miesiąca, a gdy go przekroczysz twój wniosek jest nieważny, albo zaczynasz oczekiwanie od początku. Tak, że lepiej częściej sprawdzać przeglądarkę.
Dziekuje za informacje ,teraz bede juz czesciej sprawdzal bo szkoda tyle czekanaia.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Weryfikacja?

Post autor: violet58 »

Wbrew udzielonym Ci informacjom weryfikacja polega li tylko na tym, by lekarz wystawiający skierowanie potwierdził jego zasadność po upływie 1,5 roku. Aby to stwierdzić niezbędna będzie wizyta w poradni, a o fakcie odesłania skierowania zostaniesz powiadomiony listownie. Żadne dodatkowe badania nie są potrzebne i o ile nie zaszły jakieś znaczące zmiany w stanie Twojego zdrowia, zwykle kończy się to na pisemnym potwierdzeniu na skierowaniu i pieczątce lekarza. Skierowanie po weryfikacji możesz dostarczyć osobiście do NFZ lub zostanie ono odesłane przez poradnie. Nie przywiązywałbym się też do 18 miesięcznego terminu, bo w różnych oddziałach bywa to różnie, podobnie zresztą jak z 30 dniowym terminem potwierdzenia skierowanie przez NFZ. Na pewno w momencie weryfikacji status w przeglądarce zmieni się na :
    SKIEROWANIE ZWRÓCONE DO LEKARZA KIERUJĄCEGO W CELU WERYFIKACJI/AKTUALIZACJI DANYCH MEDYCZNYCH Z POWODU BRAKU MOŻLIWOŚCI JEGO POTWIERDZENIA W OKRESIE 18 M-CY OD DNIA JEGO WYSTAWIENIA

    Fakt odesłania skierowania do weryfikacji nie powoduje czasowego wykluczenia z kolejki oczekujących, numerki spadają nadal ;) :D
    Awatar użytkownika
    BozenaMat
    Super Kuracjusz
    Super Kuracjusz
    Posty: 6172
    Na forum od: 24 lip 2018 18:32
    Oddział NFZ: Małopolski
    Staż sanatoryjny: 2

    Re: Weryfikacja?

    Post autor: BozenaMat »

    zbigniew165 pisze: 08 sty 2019 11:33 Bożenko o powiadomieniu przez NFZ, że podlegam weryfikacji pierwszy raz słyszę.
    A ja właśnie w ten sposób zostałam powiadomiona o weryfikacji. Przyznam się, że wtedy jeszcze nie wiedziałam co to Przeglądarka :lol:

    violet58 pisze: 08 sty 2019 12:23 o fakcie odesłania skierowania zostaniesz powiadomiony listownie.
    I tak było w moim przypadku. Dostałam powiadomienie o weryfikacji, poszłam do lekarki, napisała na skierowaniu, że nic nie uległo zmianie i tyle. Sami odesłali skierowanie do NFZ.
    zbigniew165
    Przyjaciel forum
    Przyjaciel forum
    Posty: 5077
    Na forum od: 03 maja 2016 22:43
    Oddział NFZ: Łódzki
    Staż sanatoryjny: 9

    Re: Weryfikacja?

    Post autor: zbigniew165 »

    Faktycznie macie rację, ale kiedyś tak było. Ja zmieniałem w czerwcu profil schorzenia i pomimo ważnych badań we wniosku z reumatologi musiałem ponownie wykonać wszystkie badania i to zostało mi zaliczone jako weryfikacja. Ten fakt mnie zmylił i nic nie wiedziałem, że już takiej procedury nie ma. Mimo to dalej uważam, że trzeba tego faktu pilnować w przeglądarce.
    Awatar użytkownika
    Felice
    Przyjaciel forum
    Przyjaciel forum
    Posty: 20160
    Na forum od: 09 sty 2011 10:42
    Oddział NFZ: Mazowiecki
    Staż sanatoryjny: 0

    Re: Weryfikacja?

    Post autor: Felice »

    Weryfikacje są dwie,pierwsza to przy ocenie wniosku przez balneologa,druga po 18 miesiącach. Jeżeli zmianiałeś profil to normalne jest że balneolog musiał to zweryfikować.
    Awatar użytkownika
    violet58
    Przyjaciel forum
    Przyjaciel forum
    Posty: 3204
    Na forum od: 14 sty 2012 20:26
    Oddział NFZ: Łódzki
    Staż sanatoryjny: 14

    Re: Weryfikacja?

    Post autor: violet58 »

    Można, ale nie trzeba pilnować... NFZ równolegle z odesłaniem skierowania informuje Cię o tym fakcie listownie, potem już sam musisz skontaktować się z poradnią.W Twoim przypadku konieczność badań wynikała z pewnością ze zmiany profilu leczenia, u mnie tylko adnotacja "WAŻNE", podpis i pieczątka lekarza i przejażdżka do NFZ :D
    Awatar użytkownika
    GIENIA
    Przyjaciel forum
    Przyjaciel forum
    Posty: 14544
    Na forum od: 18 maja 2016 10:12
    Oddział NFZ: Małopolski
    Staż sanatoryjny: 15

    Re: Weryfikacja?

    Post autor: GIENIA »

    U mnie weryfikacja wyglądała tak . Widziałam już wpis w przeglądarce , za dwa dni zadzwoniłam do mojej poradni . Dokumenty moje już dotarły , ale pani dodała , ze jeśli nic nie chcę zmieniać we wniosku , nie mam potrzeby przyjeżdżać .... sami odeślą .... powiedziałam , że jednak przyjadę bo chcę odesłać sama , bowiem zależy mi abym jak najszybciej wróciła do przeglądarki ;)
    Awatar użytkownika
    Atina
    Przyjaciel forum
    Przyjaciel forum
    Posty: 11633
    Na forum od: 19 sie 2011 09:29
    Oddział NFZ: Pomorski

    Re: Weryfikacja?

    Post autor: Atina »

    W NFZ pomorskim nie ma weryfikacji,dziś rozmawiałam telefonicznie w tej sprawie :)
    Czyli są już zmiany :roll: Ktoś chciał złożyć dokładnie nie pamietam podlaski lub lubelski dostał informację, że dopiero po 12 miesiącach od powrotu.
    Antek
    Aktywny Kuracjusz
    Aktywny Kuracjusz
    Posty: 49
    Na forum od: 09 lut 2019 09:33
    Oddział NFZ: Mazowiecki
    Staż sanatoryjny: 4

    Re: Weryfikacja?

    Post autor: Antek »

    U mnie weryfikacja trwa od końca listopada i cały czas na tablicy wyświetla się, że skierowanie zwrócone celem weryfikacji po 18 miesiącach. NFZ mazowieckie. Czy to znaczy, że wrócę do kolejki, czy dostanę od razu termin. Bo składałam papiery o wyjazd do sanatorium 28.04.2017 roki i czas oczekiwania miał być koło 26 miesięcy.
    ODPOWIEDZ