Weryfikacja skierowań

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: forumowicz »

Felice pisze: 24 maja 2019 18:12 Pani Profesor Ponikowska jest przede wszystkim krajowym konsultantem w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej.
może, może.... ale jej teorie mnie nie przekonują. Jakoś nie widzę skutków odczynu uzdrowiskowego, które w moim przypadku byłyby przeszkodą w częstym leczeniu uzdrowiskowym. Ciekawe czy Pani profesor odrzuca rezerwacje chętnych, którzy przyjeżdżają do kliniki w Ciechocinku prywatnie częściej niż raz na rok.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: Felice »

Balneologia jest specjalizacją taką jak ortopedia,czy reumatologia.
"Balneologia jest samodzielną dyscypliną medyczną dysponującą własnymi, specyficznymi metodami leczniczymi, rehabilitacyjnymi i diagnostycznymi. W stosunku do innych dyscyplin medycznych cechuje się wieloma odrębnościami. Dotyczą one zarówno sposobów posługiwania się metodami leczniczymi i diagnostycznymi, jak i czasem osiągania wyników leczniczych u chorych."
Pani Profesor Ponikowska jest specjalistą przede wszystkim w tej dziedzinie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: Felice »

Szpiilka doskonale wiesz w czym tkwi problem. Medycyna jest ogólnie niedofinansowana i powiem szczerze,że jak teraz obcinają kasę na leczenie nowotworów to leczenie sanatoryjne przy tym to pikuś.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: darek »

Balenologia

To poniekąd nie zbadana DYSCYPLINA -Kierunek -medyczny .
Dwie dekady temu Mojej partnerce zaproponowano operację -zabieg na Kręgosłupie .
Ktoś wskazał -REPTY -tam był doktor który jak mantre powtarzał ..Basen -salka -WERYFIKACJA
Turnus w 2001 -Fakt prywatny ponad 2000 złotych za 14 dni i ........
Cholera -Partnerka umiała zrobić przysiad , nie rwało w Plecach -CUD
ZESPÓŁ Chirurgów -Czekał bo będzie krojenie
Pojawiła się informacja Prewencja rentowa ZUS nikt nie wiedział o co chodzi
Turnus 24 dni ponad 200 zabiegów tak 200 zabiegów pierwszy i jedyny taki w Reptach.
Powrót do Formy 10 lat s\wstecz
Dziś a minęło prawie 20 Lat brak powrotu do stanu z roku 2001

Kilka lat temu pojawiam się na leczeniu tzw po szpitalnym
a doktor ni z gruchy ni z pietruchy ..Nie moge Pana przyjać Pana wydolność Serca wynosi poniżej 20% musze Pana ODESŁAC do Domu ???
telefon do Zabrza -jako ośrodka Kierującego ..rozmowa czas rozmowa Decyzja niech Pan Zostanie


Doktorzy maja SZABLONY ,które mają się nijak do stanu faktycznego .

Odnośnie Tematu > Weryfikacja Skierowań

W tej chwili np na Śląsku -ale tym Górnym weryfikacja Następuje p około 20 miesiacach -jest to SPRAWDZENIE czy osoby jeszcze Żyja :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: violet58 »

A łódzki NFZ wychodzi przed szereg albo tak zwyczajnie nie umieją liczyć... :) :D :lol:
nfz.jpg
Ale po reformie w szkołach mogę się mylić.... ;) :D
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: Fionka »

Łódzki NFZ jest nadgorliwy Ja też dostałam po 15 miesiącach w lutym po tygodniu zaparafowany przez lekarza wystawiającego skierowanie zostało odesłane a 2 dni temu dostałam listem poleconym pismo w którym żądają dodatkowego potwierdzenia od lekarza endokrynologa czy stan zdrowia pozwala na skierowanie na uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne po w chorobie nowotworowej dodam że zachorowałam w 2001 roku w 2013 po raz pierwszy złożyłam wniosek 2015 pierwszy mój wyjazd IV 2017-2 teraz przy trzecim obudzili się czy aby na pewno się nadaje po 18 latach od zachorowania
Awatar użytkownika
strzelczanka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 91
Na forum od: 08 maja 2015 11:43
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: strzelczanka »

Pismo z N F Z o weryfikacji po 18 m-cach od zatwierdzenia przez balneologa corka skwitowala zartoblieie "sprawdzaja czy jeszcze zyjesz" przyznam, ze tez mi to przyszlo do glowy :lol:
forumowicz

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: forumowicz »

:lol: :lol: :lol: dobre ;)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: Hipokryt »

:lol: dobre (a nawet bardzo dobre) to mają procedury w tym NFZ :lol: ;)
Jeszcze pozostaje nam na turnus zbierać do skarbonki :D
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: Andrzej1958 »

violet58 pisze: 29 maja 2019 10:45 A łódzki NFZ wychodzi przed szereg albo tak zwyczajnie nie umieją liczyć... :) :D :lol: nfz.jpg
Ale po reformie w szkołach mogę się mylić.... ;) :D
Niekoniecznie. Przypadek mojej żony. Dostała dokumenty do weryfikacji przed upływem 1,5 roku. Telefon do NFZ z pytaniem dlaczego wcześniej. Pani odpowiada, że według ich szacunków wyjazd może nastąpić tuż po 18 miesiącach, a bez weryfikacji jej nie wyślą. Robią to wcześniej by nie opóźnić wyjazdu o ok 3 tygodni, potrzebnych na weryfikację. I faktycznie tak było. Żona dostała skierowanie z terminem wyjazdu kilka dni po upływie terminu weryfikacji. Załapała się jeszcze na lato, a nie na jesień.
Oczywiście opisuję przypadek lubelskiego NFZ i nie generalizuję, że tak jest w każdym oddziale.
ODPOWIEDZ