Weryfikacja skierowań

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Weryfikacja?

Post autor: GIENIA »

Szpiilka pisze: 24 lut 2019 22:16

a jak ja wniosek złożyłam w grudniu 2018 a wystawiony był w czerwcu 2018 to kiedy ew. weryfikacja? w grudniu 2019 czy w czerwcu 2020?
Decydująca jest data wpływu do oddziału .. czyli od grudnia w Twoim przypadku ..
moniqa
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 07 lis 2017 19:29
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: moniqa »

Decydująca jest data wystawienia skierowania :)
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: andrzej590 »

Fionka 18 miesiecy minelo w styczniu i dalej widnieje numer w przegladarce.Po telefonie do NFZ otrzymalem odpowiedz zeby czekac dalej.Wobec tego nie wiem jak dlugo jeszcze.Moze ktos mial ostatnio weryfikacje z woj. slaskiego to po numerze zorientowalbym sie ile jeszcze czekania.Dziekuje z gory za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Weryfikacja skierowań

Post autor: jacky6 »


Przeglądarka NFZ prawdę Wam powie:
Numer w kolejce: xxxx
Przybliżony czas oczekiwania na leczenie uzdrowiskowe (w miesiącach) od daty wpływu skierowania do oddziału.
Amen.
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: Felice »

Skierowanie jest ważne 18 miesięcy od daty wystawienia,później podlega weryfikacji.
darjusz
Posty: 3
Na forum od: 06 mar 2018 12:40
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: darjusz »

Co to jest ta weryfikacja i co można zrobić, gdy skierowanie zostaje odrzucone?
Turnus był w grudniu 2018, ponieważ czeka się ohoho, w lutym dostałem nowe skierowanie, wysłałem do NFZ i:
decyzją lekarza specjalisty balneologii i medycyny fizykalnej albo rehabilitacji leczniczej, zatrudnionego w oddziale wojewódzkim NFZ, skierowanie nie zostało zaaprobowane z powodu braku wskazań do leczenia uzdrowiskowego
Tak stoi w przeglądarce. Na papierze z odpowiedzią, ten kierownik działu lecz. uzdrowiskowego odpisał, że:
Po przeanalizowaniu dokumentacji medycznej, lekarz specjalista oceniający celowość skierowania na leczenie uzdrowiskowe w Oddziale Funduszu, nie zaaprobował pozytywnie skierowania, ponieważ nie minął wystarczający okres, by móc ocenić jakie skutki przyniosło odbyte leczenie
W związku z tym moje pytania: jaki to jest okres wystarczający i kto na podstawie czego miałby wtedy ocenić te skutki?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: GIENIA »

Zapewne chodzi o okres karencji od powrotu z ostatniego turnusu , 12 miesięcy :roll:

Tutaj viewtopic.php?f=13&t=19929&start=90 troche o tym pisalismy :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: Fionka »

12 miesięcy od powrotu , jest puki co w fazie projektu. Nie minęły nawet 2 miesiące od ostatniego pobytu w Uzdrowisku . Po prostu trzeba było odczekać min. 3 miesiące i dopiero składać wniosek . zapewne maja swoje jakieś tam przepisy , a jak nie maja , to i tak coś wymyślą. W łódzkim , jeszcze 2 lata temu bez problemu po 3, 4 miesiącach można było zaryzykować i składać . . Teraz przed upływem 6 miesięcy szkoda czasu , bo odsyłają . Ogólne przepisy nie regulują tego a np. na Śląsku dopiero po 12 miesiącach , mimo , że nie jest to zgodne z przepisami . Niestety szkoda zawodu , bo i tak z nimi się nie wygra. Radzę poczekać 2 miesiące i składać od nowa.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: violet58 »

darjusz pisze: 28 mar 2019 07:50 W związku z tym moje pytania: jaki to jest okres wystarczający i kto na podstawie czego miałby wtedy ocenić te skutki?
GIENIA pisze: 28 mar 2019 15:29 Zapewne chodzi o okres karencji od powrotu z ostatniego turnusu , 12 miesięcy :roll:
Kochani, nie mąćmy sobie w głowach, póki co nie ma jeszcze rocznej karencji na składanie wniosków - jedyna karencja to półtoraroczny okres oczekiwania na kolejny wyjazd. Tak jak pisałem w temacie,do którego odnośnik podała Gienia niektóre NFZ z uporem godnym lepszej sprawy tak interpretują zalecenia Konsultanta krajowego w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej mówiącego o celowości realizacji kolejnego skierowania : "Wieloletnie doświadczenia lekarzy balneologów oraz wyniki prowadzonych badań naukowych potwierdzają, że leczenie uzdrowiskowe nie powinno być ordynowane częściej, niż raz na dwanaście miesięcy. Pacjent przebywający w uzdrowisku i poddawany kuracji podlega działaniu silnych bodźców (klimatycznych, produktowych). Tzw. odczyn uzdrowiskowy, utrzymuje się przez około dwanaście miesięcy po zakończonym leczeniu. Częstsze korzystanie z leczenia - również w innym uzdrowisku - może mieć negatywne skutki dla zdrowia." I to by było na tyle, możemy sobie próbować, ale obawiam się że z NFZ podobnie jak z Pocztą Polską czy PKP nie wygramy.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: GIENIA »

A ja te działania oddziałów NFZ skwituję tak ...... każdy ..xx :oops: .. na swój strój ;)

Najwyższy czas , aby oddziały nie interpretowały przepisów wg własnego widzi mi się :evil: w każdym województwie inne zasady :evil:

Jeśli chodzi o ten odczyn uzdrowiskowy .... o który violet pisze

" Tzw. odczyn uzdrowiskowy, utrzymuje się przez około dwanaście miesięcy po zakończonym leczeniu. Częstsze korzystanie z leczenia - również w innym uzdrowisku - może mieć negatywne skutki dla zdrowia."

Tzn , że przebywanie w uzdrowisku częściej niż co 12 miesięcy , może sprawić więcej złego niż dobrego :) tylko , że i tak nałożoną mamy karencję 18 miesięcy :roll: :lol:
ODPOWIEDZ