Weryfikacja skierowań

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14475
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: ANDY12345 »

No właśnie, tylko już nie raz zadawano tu pytanie co w przypadku innego schorzenia np górne drogi oddechowe i narząd ruchu, całkiem inne zabiegi nie wpływające na pogorszenie mojego stanu zdrowia i mówię tu o operacjach które człowiek przechodzi. Z tego wniosek ze operację należy przekładać aby móc skorzystać z leczenia :oops:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: GIENIA »

My sobie możemy pogadać , a Oni i tak zrobią swoje .... dla naszego dobra ;)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: violet58 »

Gwoli ścisłości, ja tylko zacytowałem Panią Prof. dr hab. Irenę Ponikowską, która jak mniemam, dla naszego dobra, ukuła taką tezę. Nigdy nie czekałem roku na złożenie kolejnego wniosku, ani też żaden z nich nie został zakwestionowany i odrzucony. O ile nie wejdą w życie nowe przepisy po powrocie z sanatorium (reumatologia) spróbuję ponownie złożyć wniosek tym razem na kardiologię. Zobaczymy co na to ŁO NFZ😉😊
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: GIENIA »

Ja składałam zaraz po powrocie i też nigdy mi nie odrzucono :)
I też mam zamiar po ewentualnej zmianie przepisów , składać z reumatologi /ortopedii .... obecnie czekam z pulmonologii :)
Pożyjemy , zobaczymy :D
FioletowaOna
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 19 lut 2019 12:50
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: FioletowaOna »

Witam :)
Jestem z pomorskiego i dziś w przeglądarce jest że skierowanie odesłane do lekarza do weryfikacji, także w pomorskim nadal to obowiązuje. Wie może ktoś ile czasu może minąć po odesłaniu skierowania do wyjazdu?
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11617
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: Atina »

Różnie to bywa :roll: wyjazd w 21/22 miesiącu oczekiwania.
Czasami bywa tak że jakiś zwrot się dostanie wtedy czas krótki do wyjazdu.
forumowicz

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: forumowicz »

violet58 pisze: 29 mar 2019 11:20 Gwoli ścisłości, ja tylko zacytowałem Panią Prof. dr hab. Irenę Ponikowską, która jak mniemam, dla naszego dobra, ukuła taką tezę.
doktor Ponikowska zajmuje się leczeniem chorób przemiany materii, otyłością. Może w przypadku tego schorzenia jest tak, jak pisze.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: Felice »

Pani Profesor Ponikowska jest przede wszystkim krajowym konsultantem w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: GIENIA »

Szpiilka pisze: 24 maja 2019 18:03
violet58 pisze: 29 mar 2019 11:20 Gwoli ścisłości, ja tylko zacytowałem Panią Prof. dr hab. Irenę Ponikowską, która jak mniemam, dla naszego dobra, ukuła taką tezę.
doktor Ponikowska zajmuje się leczeniem chorób przemiany materii, otyłością. Może w przypadku tego schorzenia jest tak, jak pisze.
Tak , ta pani doktor zajmuje się leczeniem chorób przemiany materii, otyłością . Ja nie mam problemu ani z przemiana materii , a tym bardziej z otyłością ... czumu zatem ta pani ma decydować o leczeniu mnie w kierunkach pulmonologii , ortopedii :?: :roll:
forumowicz

Re: Weryfikacja skierowań

Post autor: forumowicz »

no właśnie.
ODPOWIEDZ