Odwołanie do wypisu z sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
FRONKA2018
Posty: 3
Na forum od: 14 sty 2019 10:48

Odwołanie do wypisu z sanatorium

Post autor: FRONKA2018 »

Czy ktos z Was pisał odwołanie do wypisu z sanatorium. W moim wypisie sama nieprawda, napisalam odwolanie, czy ktos miał podobną sytuację. Osoby w temacie prosze o kontakt [email]
Ostatnio zmieniony 14 sty 2019 20:22 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto email
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14470
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Odwołanie do wypisu z sanatorium

Post autor: ANDY12345 »

1,5 roku temu koleżance z turnusu lekarz wypisał "swoją opinię" którą była wzburzona. Napisała do swojego oddziału ZUS bo lekarz był mężem dyrektora ośrodka, dlatego bezsens było zachować drogę służbową (zgodził się na to ZUS). W ZUS-ie telefonicznie się dowiedziała że i tak nie zwracają na te opinie uwagi. Nie wiem co było później bo koleżanka wyjechała za granicę. Znajoma która pracuje w ZUS potwierdziła że nie przykładają uwagi do opinii tak jak nie kontrolują ośrodków. Najważniejsze że odbył się turnus i uczestniczyliśmy w nim pobierając zabiegi. Podejrzewam że lekarz orzecznik w ZUS przy następnej komisji przejrzy dokumentację z całego okresu leczenia i rehabilitacji. Może najpierw skontaktuj się z oddziałem osobiście lub telefonicznie i dowiedz się jak to wygląda u nich. Przepisy przepisami a postępowanie różne. powodzenia.
FRONKA2018
Posty: 3
Na forum od: 14 sty 2019 10:48

Re: Odwołanie do wypisu z sanatorium

Post autor: FRONKA2018 »

Serdecznie Ci dziękuję. Dodzwonilam sie tez dzis do ośrodka gdzie wystawiono mi wypis do ktorego sie odwolywalam. Odpowiedz zostala juz wyslana chociaz ustosunkowac sie musial do niej sam lekarz ktory napisal nieprawdę. Watpie aby sprostowal to i tym samym przyznal sie do winy. Ordynator osrodka musi byc bezstronny i ja to rozumiem, ale cala grupa nie byla badana przez tego lekarza. Kazdy dostal identyczny wypis, na zasadzie kopiuj i wklej. Nikogi nie badal wiec nie rozumiem skąd pomysl, ze polepszylo mi sie ze zdrowiem. Ehhh taka rzeczywistość. Ich "uzdrowic" nas na papierze a nasza odwolywac sie i walczyc
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14470
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Odwołanie do wypisu z sanatorium

Post autor: ANDY12345 »

Nie ma sprawy, od czasu do czasu trafiają się takie historie. Życzę zdrówka.
Brumbor
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 14 lut 2019 00:22
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Odwołanie do wypisu z sanatorium

Post autor: Brumbor »

Ja właśnie wróciłem z Witala w Gołdapi. Wg. Wypisu wyjechałem jako kobieta. Dodatkowo mam wpisane badania zakresu ruchu nieprawdziwe. Na dodatek wpisano badania i ich wyniki, których nie przeprowadzono. A na pytanie, ktory to fizjoterapełta mnke badał bo się podbił pieczątką a na oczy go nke widziałem, pani pielęgniarka powiedziała, że tak ich dużo ze ona nie wie ktory to . Spychologia i zero odpowiedzi na zadane pytanie. Ruski świat w Polskiej granicy. Pielęgniarki i recepcja dramat. Reszta ok. A kontakt z dyrekcją jest niemożliwy. Ukrywane jest nawet to gdzie dyrekcja się znajduje. Poprostu kosmos.
Lepiej sprostować wypis bo potem balasy będą. Tu się Zus nie interesuje ale jak się pójdzie na jakąś kontrolę czy komisję to nagle zainteresują się ale nami, że uzdrowieni itd. Dopuszczono się fałszowania dokumentacji medycznej a na to są paragrafy. Ja w ten sposób przedstawię odwołanie a sprawę skoeruję do ministerstwa aby się pochylono nad tą sprawą. W zusie też jest spychologia dla tego mowią, że nke kontrolują. Ale powinni bo inaczej to marnotrawienie publicznych pieniędzy. Także lepiej prostować papiery bo potem bedą przeciw nam.
ODPOWIEDZ