Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: gosiaczek63 »

ZUS zawiesza komisje od 16,03 do 27,03. Jest komunikat na stronie ZUS.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Witajcie .
Dziękuję Wam wszystkim za rady , podpowiedzi , opisy własnych doświadczeń ale potwierdzam słowa Gosiaczka63 , dziś dzwoniono do mnie z ZUS-u i poinformowano , że w dniu 16.03.2020 r. mam nie przyjeżdżać na badania komisji i że komisja rozpatrzy mój sprzeciw zaocznie , kiedy- nie wiadomo . Kategorycznie sprzeciwiłam się zaocznemu orzekaniu , była dość ostra wymiana zdań i skończyło się na tym , że w poniedziałek dostarczę dokumentację medyczną a Pani zrobi notatkę , że nie zgadzam się na zaoczny ,,wyrok '' . Nie mogę tym razem dopuścić do tego aby nikt nie zainteresował się moimi papierami a mam ich bardzo dużo . Nawet jeśli przegram tę nierówną walkę to będę świadoma , że niczego nie pominęłam . Mam swoje lata i nie pozwolę nikomu mną bawić się , mało mam do stracenia...
Z tym ubezpieczeniem to jest tak , że będę musiała ubezpieczyć się dobrowolnie i płacić z własnej kieszeni . Na razie pracodawca czeka razem ze mną i nie zwalnia mnie ale na mój rozum to tylko kwestia czasu . Odnośnie prawników to może uda się mi aby nie bulić dużo , po weekendzie będzie coś wiadomo .
Bibi , Dagno , ANDY, Aciku ...jeśli kogoś pominęłam to przepraszam , dziękuję Wam serdecznie i zdrówka życzę , pozdrawiam ciepło :kwiat: :serce: .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14521
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Weź ze sobą wiruska i nie odpuszczaj, a gdyby Ci dali zaocznie to i tak będziesz się mogła odwoływać ale już do sądu :oops: , powodzenia :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

ANDY dziękuję Przyjacielu :) , teraz to już nawet nie mogę odpuścić , oby tylko nas ten piekielny koronawirus nie pożarł . A tej pani powiedziałam , że rozmowę nagrywam - spłoszyła się okropnie i szybko rozłączyła się z pretensją , że nie powiedziałam o tym na początku rozmowy :o . A z sądem to sam wiesz jak jest :oops: ale jeśli będę musiała...... Powodzenia i Tobie życzę z całego :serce: ... trzymaj się i nie daj się :) .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14521
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Dzięki, ja jestem krok przed Tobą :lol: , najważniejsze żeby nowa choróbka się nie przyplątała, miłego weekendu :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Jak jesteś do przodu to mi troszkę podpowiadaj bo jestem zieloniutka w tych sprawach . Dzięki i wzajemnie - udanego weekendu , bez zmartwień i chorób ....dobrego humoru :serce: :) .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14521
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Nie ma sprawy, tylko się zapytaj :o , zdrówka :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Ok :serce: ..... będę pytać tu czy na PW . Wiem , że zawsze mogę polegać na Tobie....i jeszcze na kilku innych osobach :D . Chyba , że przejadę się ;) ... Do miłego ANDY -Andrzeju :) ;) .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14521
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Do miłego, dobranoc :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Spokojnych snów :) .
ODPOWIEDZ