Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
MAnty
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 23 sty 2017 15:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: MAnty »

W dniu dzisiejszym komisja , pełne zaskoczenie, sprawnie , szybko i przyjaźnie . Po godzinie już miałem orzeczenie w ręku (sanatorium) i od miłej Pani nr telefonu i proszę zadzwonić za dwa tygodnie w celu ustalenia miejsca i terminu wyjazdu, aż musiałem się uszczypnąć :shock:
tyszanka79
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 09 maja 2019 08:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Komisja ZUS

Post autor: tyszanka79 »

henrys66 pisze: 06 maja 2019 19:21 Dwa miesiące temu proponowali na narządy ruchu Polańczyk , Iwonicz, Rymanów i chyba Konstancin. Na moją pisemną prośbę dostałem Wysową.Życzę trafnego skierowania :D
A w jakim terminie wyjazd??
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Komisja ZUS

Post autor: henrys66 »

Wyjazd 19 czerwiec.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komisja ZUS

Post autor: Andrzej1958 »

Jestem po odwołaniu się od decyzji orzecznika. Niestety komisja trzyosobowa podtrzymała odmowną decyzję. Uzasadnienie - nie grozi mi renta, a to jest prewencja rentowa. Ja to tłumaczę sobie w ten sposób, że moje zdrowie się nie pogorszy do czasu przejścia na emeryturę i nie będę występował o rentę. ZUS-owi więc nie opłaca się inwestować we mnie, skoro do emerytury będę płacił składki.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Komisja ZUS

Post autor: darek »

Andrzeju

A moze faktycznie masz racje .
wg Nicka 58 czyli za niespełna 4 lata Zasłużona Emerytura .

Może potraktowali Cie jak pewnego Pana z Rybnika gdzie prawie dosłownie poszedł przekaz .
Panu do emerytury zostały 3 lata Pan da radę a kasy na prewencję BRAK.
Pan co opisał po kolejnych 4 miesiącach złożył ponowny wniosek PLUS dołożył kolejną chorobę i dostał -ale leczenie w miejscu zamieszkania .

Może spróbuj ponownie za kwartał może trafisz na "Normalnego orzecznika "
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komisja ZUS

Post autor: Andrzej1958 »

Co do "normalnego orzecznika", to pani w sekretariacie, spojrzawszy na nazwisko orzecznika w pierwszej komisji, stwierdziła - kiepsko pan trafił, a komisja raczej podtrzymuje pierwsze orzeczenie.
W zeszłym roku trafiłem lepiej, mimo że stan zdrowia był podobny dostałem sanatorium.
forumowicz

Re: Komisja ZUS

Post autor: forumowicz »

Andrzej1958 pisze: 13 maja 2019 20:52 Jestem po odwołaniu się od decyzji orzecznika. Niestety komisja trzyosobowa podtrzymała odmowną decyzję. Uzasadnienie - nie grozi mi renta, a to jest prewencja rentowa. Ja to tłumaczę sobie w ten sposób, że moje zdrowie się nie pogorszy do czasu przejścia na emeryturę i nie będę występował o rentę. ZUS-owi więc nie opłaca się inwestować we mnie, skoro do emerytury będę płacił składki.
Andrzeju za kilka miesięcy ponownie złóż wniosek, ja tak zrobiłam i otrzymałam skierowanie na rehabilitację stacjonarną. Nie wiem czy wiek biorą pod uwagę, w moim przypadku nie bo pracuję do końca października tego roku a jednak otrzymałam skierowanie. Życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komisja ZUS

Post autor: Andrzej1958 »

Peonia1959 dzięki za życzenie powodzenia. Za jakiś czas ponownie złożę wniosek.
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Komisja ZUS

Post autor: kejton »

Dziś miałam badanie przez lekarza orzecznika ZUS w II Oddziale ZUS w Warszawie na ul 11 listopada. Decyzja pozytywna, przyznano mi rehabilitację leczniczą narządu ruchu w systemie stacjonarnym.
Wniosek do ZUS złożyłam 19 kwietnia ale po drodze były święta i majówka. Uważam więc, że w miarę szybko miałam komisję.
Badający mnie lekarz był uprzejmy,rzeczowy, bardzo dokładnie zapoznał się z dokumentacją medyczną, zadawał dużo pytań a na koniec szczegółowo mnie zbadał. Bałam się tego badania, czytając opinie na forum ale mile się rozczarowałam. Lekarz okazał się profesjonalistą a już pod koniec badania powiedział, że przyznał mi rehabilitację.
Nadmienię tylko, że nie każdy wychodził z tego gabinetu z uśmiechem na twarzy.
Po wyjściu od lekarza na decyzję na piśmie czekałam tylko 5 minut. Panie urzędniczki bardzo sympatyczne i pomocne. Powiedziały, że decyzja uprawomocnia się po 14 dniach i 14 dnia mogę dzwonić i dowiadywać się gdzie dostanę sanatorium albo prosić o skierowanie w konkretne miejsce.
Aktualnie przyznawane są wyjazdy na miesiąc październik, boję się więc, że u mnie będzie to już listopad.
Tak więc nie wszyscy w ZUS są tacy straszni jak piszą. Warszawski ZUS będę zachwalać za pełen profesjonalizm, szybkość działania i życzliwe podejście.
TypowaEwa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 06 lis 2018 09:46
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Komisja ZUS

Post autor: TypowaEwa »

Witam Wszystkich!
W sanatorium byłam dotychczas raz, z NFZ (reumatologia, dyskopatia kręgosłupa). Jestem aktywna zawodowo, staram się nie brać zwolnień lekarskich. W przypadku bardzo silnego bólu lub ograniczonej ruchomości biorę kilka dni urlopu. Czy mam szansę na sanatorium z prewencji rentowej? Kto powinien wystawić wniosek? Specjalista czy lekarz rodzinny? U specjalisty byłam ostatnio rok temu, czy to może mieć wpływ? Proszę o rady.
ODPOWIEDZ