Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: acik61 »

Tak jak wspomniała już Gosiaczek - komunikat ZUS pl Zmiany dotyczące badań u lekarzy orzeczników od 16 do 27 marca 2020 r.
13
marca
2020

Od 16 do 27 marca 2020 r. badania bezpośrednie zaplanowane do przeprowadzenia przez lekarzy orzeczników i komisje lekarskie będą odwołane. Pracownicy ZUS poinformują o tym osoby umówione na badania.

Nowe terminy badań będą ustalane w późniejszym czasie – jeśli będzie to konieczne
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: acik61 »

Tak jak wspomniała Gosiaczek63
Komunikat ze strony ZUS pl
Zmiany dotyczące badań u lekarzy orzeczników od 16 do 27 marca 2020 r.
13
marca
2020

Od 16 do 27 marca 2020 r. badania bezpośrednie zaplanowane do przeprowadzenia przez lekarzy orzeczników i komisje lekarskie będą odwołane. Pracownicy ZUS poinformują o tym osoby umówione na badania.

Nowe terminy badań będą ustalane w późniejszym czasie – jeśli będzie to konieczne
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Tak , zostałam powiadomiona ale zastanawiam się jak jutro dostarczę pozostałą dokumentację medyczną do ZUS-u . Zadzwonię rano aby upewnić się czy biuro obsługi klienta będzie czynne . Ot i porobiło się :shock: :( . Pozdrawiam wszystkich i zdrówka życzę :serce: .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14470
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Dani, skseruj dokumenty, zrób ich wykaz i ponumeruj i wszystko wyślij poleconym. Zadzwoń do nich z informacją że wysyłasz listem dodatkowe dokumenty wraz z wykazem żeby się nie zawieruszyły, dla siebie też taki wykaz zostaw żeby wiedzieć czy wszystkie zostały dołączone do akt.
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Komisja ZUS

Post autor: mary jo »

Wejdź dani888 na stronę główną ZUS. Zjedź niżej do Aktualności,jest zakkładka Obsługa klientów,info z 15.03 o wyodrębnionych strefach - składanie dokumentów bez kontraktu z pracownikiem.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

ANDY , Mary jo dzięki bardzo ale gdybym dziś rano weszła na forum i przeczytała Wasze posty...a rano nie otwieram raczej laptopka :? . Ale powiem Wam jak to załatwiłam . Wszystko miałam skserowane po dwa razy choć musiałam dokserować jeszcze zaświadczenie od pulmonologa z piątku . Na osiedlu wszystkie ksera były nieczynne więc znalazłam w centrum miasta . Skserowałam też wezwanie na dzisiaj bo tam był nr akt sprawy , wszystko spakowałam w teczkę i fiuuu do ZUS-u . Tam była skrzynka do której wrzuciłam wszystko (cudem przeszło) , za drugimi drzwiami była pani , która na wydechu wyjaśniła , że pieczątek wpływu nie stawiają i...uciekła . O ochroniarzu nie wspominam . Tak to wyglądało... Teraz nie wiem czy rozpatrzą to zaocznie i przyślą jakieś pismo czy poczekają aż ta plaga z koronawirusem unormuje się . Ale jest inna bajka - za dwa dni nie będę ubezpieczona a jeszcze jestem pracownikiem bez dochodu . Pani w ZUS-e nic nie wiedziała na ten temat , mój zakład pracy też nic nie wie.....i ja zgłupiałam . Pracujący syn mógłby mnie ubezpieczyć u siebie w pracy ale mamy inne adresy a musi być , że prowadzimy razem gospodarstwo domowe bo ZUS podobno może i to skontrolować . Koleżanka podpowiadała , że można w PUP ale nie wierzę bo nadal jestem pracownikiem..... Może ktoś orientuje się w tym i mi pomoże ? Pozdrawianki serdeczne z Podlasia :kwiat: :serce: :serce: :serce: :kwiat: .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14470
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Dani zadzwoń tak jak ci koleżanka poradziła do urzędu pracy, możesz też jak się dodzwonisz do inspekcji pracy. Przez miesiąc od rozwiązania umowy jeszcze jesteś ubezpieczona przez pracodawcę. W razie rozwiązania umowy zarejestruj się w PUP i będziesz miała ubezpieczenie, potrzebne będą świadectwa pracy, zwłaszcza ostatnie. Jak masz grupę niepełnosprawności wydaną przez Powiatowy Zespół d/s Orzekania to przedstaw w urzędzie pracy, gdyż masz dłuższy okres zasiłkowy. To tak na razie , a z drugiej strony to się dziwię że nie dali Ci potwierdzenia złożenia dokumentów :roll: , trzymaj się i pozdrawiam :) .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Oj Andrzejku , nie było możliwości potwierdzenia odbioru papierów bo pani czmychnęła do wnętrza budynku jak mysz , widocznie tego dziś nie potwierdzali . Jutro wyjdę tylko do apteki , może wdepnę do sklepu i będę dzwonić po całym świecie :D . Podkreślam - od 18-go marca nie mam ubezpieczenia :!: :( A pracownikiem jeszcze jestem choć zdaję sobie sprawę z tego , że nie będą czekali na mnie wieki . A grupę mam z ZUS-u na stałe - st. lekki choć zamierzam składać wniosek do Powiatowego Orzecznictwa czy jak to się tam zwie , plany pokrzyżował mi ten piekielny koronawirus :evil: :evil: :evil: :evil: :!: Tak , jestem zła i to bardzo......ale ściskam Cię i życzę zdrówka :serce: .
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: acik61 »

Dani888
Według mojej wiedzy (w 2018 miałem podobnie) PUP odpada raz- jeszcze pracujesz dwa- jak pracodawca zwolni i zarejestrujesz się w PUP-ie to jesteś zdolna do pracy i na nic później Twoje odwołanie i ewentualna sprawa w sądzie.... Przykre to, ale jesteś w matni - strach coś konstruktywnego podpowiedzieć - trzymać kciuki, by zaocznie jednak komisja przyznała ci ten rehabilitacyjny. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14470
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Sprawa w zusie nie przeszkadza się zarejestrować i będzie ubezpieczona. Dopiero lekarz medycyny pracy decyduje czy możemy pracować na danym stanowisku, a niekoniecznie musisz być zdrowa ;) , nie możesz sama nie przyjąć skierowania z PUP. Żeby dowiedzieć się w PUP nie musisz być osobą bezrobotną. Tak jak wcześniej napisałem spróbuj się także dowiedzieć w inspekcji pracy, telefonicznie też udzielają informacji, tylko czy się dodzwonisz to już inna sprawa, pozdrawiam :) .
ODPOWIEDZ