Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Witajcie kochani .
Ewciu jednak pan listonosz przyniósł dwa listy - jeden zwykły a drugi polecony , który jak zawsze pokwitowałam .
ANDY myślę , że do skrzynki tak jak ja wrzucałam dokumentację medyczną gdy zostały odwołane badania lekarzy orzeczników i komisji .
Hm ale nie powiedziałam Wam co wyszło u mnie :) . Rehabilitacji w ramach prewencji odmówiono mi ale przyznano świadczenie rehabilitacyjne na trzy miesiące z tym , że od 17.02.2020 r. do 16.05.2020 r. czyli na krótko . Szkopuł w tym , że aby przedłużyć to trzeba złożyć wniosek na 6 tyg. przed zakończeniem zasiłku ale jak mam to zrobić skoro lekarze nie przyjmują z powodu koronawirusa ? Poza tym nie mam drukarki i ze strony ZUS-u nie wydrukuję a do ich siedziby nie ma wstępu aby wziąć potrzebne druki :evil: . Reasumując - ręce mam całkowicie związane i nie wiem co robić . Mają moją dokumentację medyczną (ksero) , którą mieli na posiedzeniu zaocznym . Nowej nie dostarczę bo wiadomo jaka obecnie jest sytuacja :shock: . To tyle moi mili , serdeczności :serce: :kwiat: .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Dani ale rodzinni przyjmują, tylko trzeba podać powód rejestratorce że to pilne. Z reguły rodzinny też może wejść na stronę zus i wydrukować, ma Twoją dokumentację i na tej podstawie powinien wypełnić, w ostateczności napisz jak powinien wyglądać druk OL-9, a Twój ZNp-7 też możesz napisać odręcznie. Ja już ze swoją rodzinną rozmawiałem i powiedziałem co potrzebuję, przekazała rejestratorce żeby ustaliła termin ze mną. Teraz tylko mam nadzieję żeby ośrodka nikt nie zakaził, bo chyba weterynarz będzie wypisywał :lol: , pozdrowienia :)
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: acik61 »

Dani888
Cieszę się z Tobą, że wszystko jak na razie masz jednak pod kontrolą. Z tym drukiem zusowskim ściągnij na komp zagraj na pendrive i na pewno na mieście gdzieś wydrukują lub ktoś w rodzinie nie ma drukarki?
U mnie moja poradnia funkcjonuje "normalnie" tzn umawiasz w recepcji się z lekarzem i daje poradę telefoniczną a jak jednak musi być twarzą w twarz to po tel uzgodnieniu przyjmują (byłem wczoraj normalnie na wizycie u neurologa) tyle że (u nas) czekasz na zewnątrz i wołają po jednej osobie do lekarza.
Tak jak Andy nadmienił lekarz też może bezpośrednio na druku ZUS w swoim komputerze na wizycie wniosek i zaświadczenie o stanie zdrowia wydrukować - ważne byś "zorganizowała" spotkanie ze specjalistą bądź rodzinnym. Pozdrawiam i jak już taką drogę pokonalaś z sukcesem to to co czeka Cię teraz to dla Ciebie pestka 😎 powodzenia
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Komisja ZUS

Post autor: Dagna »

Dani ciesze się, że przynajmniej jedno z głowy. Pozdrawiam :kwiat: Dzwoń do przychodni do lekarza rodzinnego jak koledzy radzą.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Uff......jesteście wszyscy tacy kochani , dziękuję Wam ale może kiedyś jak Bóg da - podziękuję Wam osobiście . A wracając do sedna sprawy - o przedłużenie świadczenia rehabilitacyjnego jest potrzebny druk Znp-7 i OL-9 ? To wystarczy ? Pytam Was , doświadczonych bo jestem zielona zupełnie i boję się , że coś schrzanię . Próbowałam znaleźć w necie ale niczego konkretnego na dany temat nie znalazłam :shock: .
Syn obiecał , że wydrukuje tylko musi wiedzieć jakie druki . Zaatakuję swojego reumatologa choć wiem , że planuje wizyty po Wielkanocy , muszę też ruszyć swoją rodzinną i tu pewnie będą schody bo jak starałam się wcześniej o te świadczenie to powiedziała , że wypełniać nie będzie :shock: :evil: . Czas mnie goni i muszę walczyć choć wiem , że od żadnego specjalisty niczego nie zyskam bo po prostu nie przyjmują , będę bazować na tym co mam i tyle.....
ANDY , Aciku i Dagno serdecznie Wam dziękuję za to , że jesteście ze mną , innym forumowiczom również , ściskam mocno i zdrówka życzę :serce: :kwiat: :serce: :kwiat: :serce:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Tak jak wcześniej napisałem lekarz wypełnia druk OL-9, a Ty ZNp-7 i to wszystko, chyba że doszły Ci nowe wyniki badań to skseruj i dołącz kopie. Rodzinny nie ma prawa Ci odmówić, niech poda na jakiej podstawie i najlepiej na piśmie :shock: , szpitale przyjmują tylko w nagłych wypadkach, a nie żeby wypełniać druki, zwłaszcza że nie znają Twoich schorzeń. Ja będę za 2 tygodnie szedł do rodzinnej i wypełni mi potrzebne dokumenty które wcześniej dostałem z zus, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Andrzejku to masz dobrego lekarza rodzinnego a właściwie Panią Doktor ;) :) bo moja jest dosyć wredna ostatnimi czasy :o . Nic nowego nie posiadam przez koronawirusa :evil: :evil: :evil: , wiem , że to nie jest dobrze ale siła wyższa i nawet w ZUSie powinni to zrozumieć lekarze orzecznicy czy komisje . Przecież to stan wyjątkowy.....
Ty też pilnuj swojego i nie daj się nikomu zbyć . Pozdrawiam i spokojnej nocki życzę :serce: :) .
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: acik61 »

Dani888
Na stronie zus w zakładce zasiłki/ zasiłek rehabilitacyjny- wszystko krok po kroku jest wytłumaczone.
I posłuchaj Andy - dobrze mówi pozdrawiam
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Witajcie .
Tak jak przewidywałam - moja lekarz rodzinna przez tel stwierdziła , że nie będzie siedzieć przy komputerze aby wypełnić druk , odesłała mnie do specjalisty i po prostu.....rozłączyła się :evil: :!: A przecież wie , że żaden specjalista nie przyjmuje . Jeśli przeżyję ten armagedon- zmienię lekarza i tyle .
Na szczęście udało mi się załatwić wszystko z moim reumatologiem - mam wypełniony druk już w domku , do tego dołączę jeszcze zaświadczenie od mojej pani dr pulmonolog , oświadczenie , że z powodu pandemii nie jestem w stanie dołączyć żadnej nowej dokumentacji medycznej i tyle..... Niech bazują na tym co mają u siebie . Przepraszam , że nie zaglądałam ale jestem wykończona tą straszną sytuacją . W poniedziałek poszukam czynne ksero i albo wyślę wnioski pocztą albo zawiozę do skrzynki podawczej w ZUS-e . Pozdrawiam Was wszystkich kochani i no cóż - dużo zdrówka życzę :serce: :kwiat: .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

A może Twoja rodzinna w zusie sobie dorabia ? ..... przykre to.
ODPOWIEDZ