Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: Gwiazdka »

Ja komisje miałam początek marca, wyjazd koniec maja. Więc różnie to jest.
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Komisja ZUS

Post autor: irenae »

Witam
Byłam na komisji 23 kwietnia, otrzymałam rehabilitacje leczniczą (tego samego dnia od lekarza orzecznika) i mam czeka około 2 tyg, za pismem z ZUS (nie podam oddziału bo administrator USUNIE), natomiast byłam rok temu w luty wtedy również otrzymałam od razu decyzje (negatywną).
Pozdrawiam IE. :lol:
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1229
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: Joni123 »

Komisja 18.4, wykonałam telefon dzisiaj i są przydziały już na koniec września :cry:
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ricolo666 »

Witam ,dzisaj bylem na komisj ,stwierdzono potrzebe leczenia stacjonarnego .Za 14 dni mam dzwonic ustalic miejsce i termin ,tylko problem niewiem gdzie bym chcial ,moze jakies podpowiedzi ,chodzi o rejony poludniowej Polski :)
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Komisja ZUS

Post autor: henrys66 »

Dwa miesiące temu proponowali na narządy ruchu Polańczyk , Iwonicz, Rymanów i chyba Konstancin. Na moją pisemną prośbę dostałem Wysową.Życzę trafnego skierowania :D
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ricolo666 »

Kiedy jedziesz?,Krynicy i Muszyny nie proponowali??Pozdrawiam
MAnty
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 23 sty 2017 15:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Komisja ZUS Warszawa

Post autor: MAnty »

Witam , czy ostatnim czasem ktoś miał komisję Warszawa ul. 11-listopada ? w poniedziałek 13-tego mam komisję , ciekawy jestem jak co i jak by co to jak długo się czeka na wyjazd i gdzie z czterech ośrodków w Polsce kierują na psychosomatykę i czy jest możliwość wyboru zgodnie z zapisem na stronie ZUS jeżeli tak to gdzie się udać ? gdzie dzwonić ? pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Komisja ZUS

Post autor: forumowicz »

Pierwsze podejście w styczniu z negatywnym skutkiem, W kwietniu ponownie złożyłam wniosek o rehabilitację i dzisiaj ta sama Pani doktor bez problemu przyznała mi sanatorium. Po dwóch tygodniach mam zadzwonić w celu ustalenia terminu i miejscowości. 🙂
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Komisja ZUS

Post autor: henrys66 »

ricolo666 pisze: 06 maja 2019 20:02 Kiedy jedziesz?,Krynicy i Muszyny nie proponowali??Pozdrawiam
Pytałem o Krynicę ale nie było szans.Jadę do Biaweny w sumie trzeci rok z rzędu do Wysowej.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Komisja ZUS

Post autor: Małgosia69 »

Dwa tygodnie temu złożyłam wniosek o prewencje rentową do ZUS. Dzisiaj miałam komisję w Tomaszowie Maz. Pan Doktor spóźnił się co prawda dwadzieścia minut,ale ponieważ byłam pierwsza, specjalnie się tym nie zdenerwowałam. W gabinecie byłam ponad pół godziny, ale po trzech minutach i spojrzeniu na wypis ze szpitala z zeszłego roku, pan orzecznik stwierdził: przyznaję pani prewencję. Potem sensowna rozmowa , króciuteńkie badanie,dosłownie chwilkę i dalsza rozmowa na temat mojego stanu zdrowia. Pan doktor przy mnie wypisał wszelkie dokumenty, wydrukował decyzję. Zapytałam o możliwośc wyjazdu do Kujawiaka do Inowrocławia, odesłał mnie do pokoju nr.3. Podziękowałam.i już...uff. W w/w pokoju zostawiłam pisemną prośbę o prewencję w październiku w Kujawiaku. Niestety termin będzie raczej późniejszy, listopad, grudzień. Takie już są terminy do tego ośrodka. Ale zobaczymy co i jak ,gdy przyjdzie decyzja pisemna. Najlepsza i najbardziej konkretna komisja jaką miałam do tej pory. A była to moja 4 komisja w ZUS. :D
Myślę więc ,że późna jesienią zawitam do Kujawiaka, po raz trzeci, a po raz drugi z własnego wyboru. :)
ODPOWIEDZ