Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: acik61 »

Dani
...kropla drąży skalę...
Ty też nie podałaś się i walczyłaś o swoje i przyszła nagroda - wartość dodana, choć z drugiej strony tak to powinno wyglądać - w końcu NFZ ZUS to służba dla nas a nie my dla nich " cyferki" w statystykach. Pozdrawiam i dobrego (jak już będą) przydziału oraz rehabilitacji
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Komisja ZUS

Post autor: andrzej590 »

Witaj Dani ,czy po komisji otrzymales informacje pisemna na ile dostales, czy poczta otrzymales info?
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Witajcie Aciku i Andrzeju .
Może na początek odpowiem Andrzejowi - miałam tylko raz badanie lekarza orzecznika , decyzja była odmowna co do prewencji i świadczenia rehabilitacyjnego , od razu na miejscu .
Wniosłam sprzeciw do Komisji Lekarskiej , która już mnie nie wzywała na badanie ( panowała już epidemia ) i zaocznie przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne , prewencji nie . Decyzję i orzeczenie otrzymałam pocztą . Obecnie wszystko odbywa się zaocznie i informują pisemnie , listonosz przynosi i tyle . Jeśli o czymś niezrozumiale napisałam to pytaj , proszę .
Aciku , fakt- w końcu zakwalifikowano mnie do sanatorium ale nie wiadomo co z tym będzie . Dziś dzwoniłam do ZUS-u i wiem , że mam czekać na nową decyzję bo świadczenie rehabilitacyjne jest przyznane na dłużej . Odnośnie sanatorium to należy śledzić ogłoszenia ZUS-u bo nic na razie nie wiadomo . Jeśli pojadą to osoby , które miały jechać wcześniej , ludzie na świadczeniach itd. . Mogę prosić pisemnie o miejscowość a o termin nie da rady z wiadomych przyczyn , Najlepiej to zrobić zanim wyślą skierowanie , uwzględnią albo i nie . Tyle na dzień dzisiejszy wiem .
Pozdrawiam wszystkich ciepło , zdrówka i pomyślności w życiu codziennym :serce: :kwiat: .
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Komisja ZUS

Post autor: Koralik_bis »

Witam; może kogoś zainteresuje; byłam na prewencji rok temu; w styczniu składałam wniosek, ale dostałam odmownie; 16 czerwca wysłałam ponownie wniosek wraz z dokumentami (ksero) takie same jak w styczniu; po tygodniu dostałam info, że mam przyznaną rehabilitację stacjonarną w ramach prewencji miejsce i termin w odrębnym piśmie będzie i czekam :D :D
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Komisja ZUS

Post autor: andrzej590 »

Ciekawe kiedy dostaniesz ,ja czekam bo moj termin minal wyjazd do Iwonicza ,czekam na nowe skierowanie.Przyznane bylo w marcu.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Koraliku_bis świetna wiadomość :D , ciekawa jestem tylko kiedy to ruszy . Może już w lipcu ?
Swoją drogą szybko otrzymałaś odpowiedź , ja czekałam długo a i nadal czekam na decyzję , orzeczenie mam . Dziękuję , że o tym napisałaś bo to cenna informacja i dla innych . Pozdrawiam :kwiat: .

Andrzeju to znaczy , że i w marcu przyznawali pomimo epidemii . Nie martw się , pewnie niedługo dostaniesz nowe pisemko :) .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Witam Was serdecznie .
Dziś otrzymałam w końcu decyzję odnośnie świadczenia rehabilitacyjnego , mam przyznane na 6 m-cy czyli do 12.11.2020 r. Ale żadnego skierowania do sanatorium nie było , widocznie wyślą póżniej albo.....wcale :lol: . Owszem , zakwalifikowano mnie na wyjazd tylko chyba jeden Bóg wie kiedy to będzie . W poniedziałek zadzwonię znów do ZUS-u , może coś powiedzą . Interesuje mnie to tym bardziej bo chciałabym prosić ich o daną miejscowość chociaż . A tak ? Nic nie mogę :evil: .
Pozdrówka wszystkim :kwiat: :serce:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14475
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Dani nie masz co dzwonić, bo otwarcie prewencji zależy od Warszawy, a jak wiesz pieniążki idą na tarczę i zus po prostu ich nie ma na nasze leczenie. Powiem więcej, nie mają rozeznania w składanych dokumentów przez nas i nie rozpatrując wniosku z przed ponad 2,5 miesiąca wysyłają pismo informujące o zakończeniu świadczenia.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Andy nie bardzo rozumiem chyba . Chodzi Ci o świadczenie rehabilitacyjne czy o prewencję rentową ? Poza tym , jak mogą powiadomić o zakończeniu świadczenia ? Chyba , że minęło 12 m-cy pobierania świadczenia rehabilitacyjnego . A jeśli chodzi o przedłużenie to w czasie pandemii z automatu zostaje przedłużone o kolejne 3 m-ce .
Cytuję ,,na mocy art. 15zc ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 , innych chorób zakażnych oraz wywoływanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U . poz. 374 , z póżn. zm. okres wydanego orzeczenia ulega wydłużeniu z mocy prawa o trzy miesiące .''
Tyle , że trzeba było złożyć wniosek przed upływem zakończenia poprzedniego świadczenia .
A z tą prewencją to pewnie masz rację ale wyżej bodajże Koralik_bis pisała , że wniosek złożyła w czerwcu , zakwalifikowano ją i czeka aż kiedyś otrzyma skierowanie , ja też :lol: . Pozdrawiam :) .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14475
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Dani napisałem Ci na PW o co biega, miłego dnia :)
ODPOWIEDZ