Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: Yark »

Komisja odbyła się w styczniu 2020. Pierwsze skierowanie miałem do Kamienia Pom. Drugie do Ustronia.Teraz nad morze. Za tydzień , mam nadzieję, będę na miejscu :)
Zuzza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 07 lut 2021 18:40

Re: Komisja ZUS

Post autor: Zuzza »

jak wrócisz opiszesz bardziej szczegółowo, prawda?
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Witam .
Niestety , dziś mój pan listonosz przyniósł złą wiadomość . Pani lekarz orzecznik (ponoć) na podstawie dokumentacji medycznej stwierdziła , że ,,nie jest pani niezdolna do pracy " :evil: .
Nie dość , że trzymali papiery przez dwa miesiące to dopiero teraz ogłosili wyrok i uzdrowili .
Mam 14 dni na odwołanie się czyli tzw. sprzeciw do komisji . A orzekała pani , która jest tylko internistą i lekarzem rodzinnym , pracuje w szpitalu , nieważne w jakim... w każdym bądź razie u nas podrzędnym . Czy taka lekarz zna się na sprawach reumatologicznych , zwyrodnieniowych , pulmonologicznych , układu krążenia , onkologicznych itd ?
Muszę złożyć sprzeciw bo co mi pozostało , nic . Będę walczyć i tyle :evil: :evil: .
Tak , jestem rozgoryczona i wściekła i nie ukrywam tego .
Innym życzę pozytywnego załatwiania wszelkich spraw związanych z ZUS-em i pozdrawiam :serce: .
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3802
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komisja ZUS

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Przykro mi Dani, że to jeszcze nie ten moment... To przegrana bitwa, ale nie wojna. Trzymam kciuki, może jeszcze ktoś bardziej przyjaznym okiem spojrzy na Twój przypadek.
Pozdrawiam serdecznie. 🌹❤️
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24580
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komisja ZUS

Post autor: ewasz »

Dani, bardzo mi przykro, przytulam do :serce:
Składaj odwołanie, nie masz wyjścia.
Pozdrawiam :serce:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14475
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Cześć Dani, pamiętaj o zachowaniu terminu, bo dzień w którym odebrałaś pismo jest już pierwszym dniem, czyli zostało Ci tylko 13.
Znając ich podejście, podejrzewam , że komisja będzie utrzymywać poprzednie orzeczenie i będziesz musiała dalej walczyć ale już w sądzie. Nie chciałbym być złym prorokiem, ale wiesz dobrze, że oni są na ich garnuszku za nasze pieniądze i mało który z tzw. lekarzy ma empatię... co może powiedzieć lekarz z innej specjalizacji, który na szkoleniu z zus uczy jak się ma przeprowadzić badanie nie związane ze swoją wiedzą :roll: . Pisz odwołanie i zastanów się o tym co Ci mówiłem, a na razie nie myśl o sprawie przez parę dni i się odstresuj. Sprawę trzeba na chłodno rozważyć.... ciężko być adwokatem we własnej sprawie, trzymaj się :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Kaziu , Ewuniu , Andy , wielkie dzięki ale jestem w totalnym szoku zanim co . Muszę się z tego koszmaru otrząsnąć i zacząć działać , wiem . Mam koszmarny dzień , wieczór i noc pewnie będzie taka sama . Ten stres mnie po prostu zeżre ale walkę podejmę bo nie mam wyjścia .
Z drugiej strony jestem wściekła , że nasze państwo robi wszystko aby ludzie chorzy zostali bez środków do życia i poumierali :evil: :evil: , wtedy byłoby najlepiej .
Ale dość , nikt nie lubi smutnych spraw , dobrej nocki Wam życzę i ściskam :serce: :kwiat: .
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 496
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Komisja ZUS

Post autor: MaryKate »

Dani888 życzę Ci abyś wygrała z tą bezduszną instytucją jaką jest ZUS . Ja taką walkę stoczyłam kilka lat temu . Niestety nic to nie dało przeszłam przez wszystkie szczeble nawet sąd apelacyjny . trwało to wszystko 4 lata . Uzasadnienie mogę pracować z moim wykształceniem bo to nie praca fizyczna . :lol:Kompletnie oderwani od rzeczywistości .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Komisja ZUS

Post autor: Felice »

MaryKate ja miałam orzeczenie „trwałe niezdolna do pracy w wykonywanym zawodzie”. Oczywiście przy takim zostałam natychmiast zwolniona z pracy. Pani sędzia stwierdziła, że w wieku 50 lat mogę się przekwalifikować 😂 nie wszędzie muszę pracować głosem . Studia przygotowały mnie do takiej , a nie innej pracy. Czyli co, iść na nowy kierunek? Walka trochę trwała, ostatecznie dostałam orzeczenie o dopuszczeniu do pracy na stanowisku dostosowanym do niepełnosprawności i w niepełnym wymiarze godzin.
Teraz aby dostać całkowitą niezdolność to trzeba nie ruszać się.
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Komisja ZUS

Post autor: Smerfetka1 »

U mojego męża sytuacja była taka ,że lekarz orzecznik przedłużył orzeczenie na 5 lat i w ciągu 3 dni zus się odwołał od decyzji lekarza. Pani w zusie powiedziała ,że oni jako instytucja mają też prawo odwołać od decyzji lekarza orzecznika. Wyznaczyli nowy termin komisji gdzie już zebrało się pięciu bardzo i to bardzo nieprzyjemnych wręcz chamskich osobników .Niestety chamstwem nie dało się uzdrowić , chyba byli rozczarowani :( :shock: :o
ODPOWIEDZ