Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

MaryKate , Feli i Smerfetko . dziękuję Wam z całego serca za dobre słowo i porady , przykłady z życia wzięte . Sprzeciwu nie wniosłam jeszcze ale mam jeszcze dodatkowe wizyty u specjalistów i chciałabym dołączyć bardziej nową dokumentację medyczną . Co o tym sądzicie ?
Złożyć lepiej jak najszybciej sprzeciw a później wysłać papiery ,,lekarskie '' czy poczekać troszkę i wysłać wszystko razem ? Wiem , że mam na to 14 dni ....
Pozdrawiam serdecznie :serce: .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14475
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Dani składaj odwołanie, a dodatkowe dokumenty możesz przedłożyć podczas komisji. Z dnia na dzień Cię nie wezwą i możesz na spokojnie iść do swoich specjalistów przedstawiając im orzeczenie zus, powodzenia :) .
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24579
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komisja ZUS

Post autor: ewasz »

Dani, zrób jak ANDY Ci radzi :kwiat: :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

Andy , Ewciu , a skad pewność , że mnie wezwą ? Może być znów zaocznie przecież :evil: , dzięki kochani . Idę spać , jestem zmęczona....przepraszam , dołuję . Buziole :serce: .
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 496
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Komisja ZUS

Post autor: MaryKate »

Dani888 , najpierw odwołanie bo terminów się trzeba trzymać i gromadzić dokumentacje w między czasie , może uda sie ich zaskoczyć :o
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Komisja ZUS

Post autor: Smerfetka1 »

Dani888 koleżanka miała komisję zaocznie .Decyzję lekarza orzecznika otrzymała w połowie marca , zus do dziś nie naliczył jej jeszcze renty. Od poniedziałku w pracy ma wstawiony urlop i dalej czeka cała w nerwach.
Składaj to co masz byle w terminie, resztę o co zgromadzisz dostarczysz potem.
Mój mąż w trakcie czekania na komisję trafił do szpitala ,kartę informacyjną wziął ze sobą na komisję. Ksero dla nich , oryginał do wglądu .Oczywiście, sprawdzali zgodność z oryginałem :evil:
Powodzenia :kwiat:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14475
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Nie ważne Dani czy cię wezwą, komisji zaocznie nie zrobią. A jeśli nawet to i tak masz możliwość dalej się odwoływać, z tym że już do sądu i tu miałabyś podstawę że zaniechali zbadania. Nie masz się nad czy zastanawiać, powiedziałaś a to teraz beeeee :lol: . Jak tacy dobrodzieje , że na odległość uzdrawiają, to po co się cowidka boją :roll:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1240
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Komisja ZUS

Post autor: Samosia »

Dani888 jeśli i ja mogę coś doradzic to gdy będziesz składać odwołanie zrób tak dla siebie kopie tego pisemka co będziesz składać i każ sobie na tej kopi wbić pieczątkę z data złożenia abyś miała dowód,że papiery złożyłaś jakby tak ZUS stwierdził,że np.nic od Ciebie nie otrzymał
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24579
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komisja ZUS

Post autor: ewasz »

Samosiu, bardzo dobra uwaga :serce:
W dzisiejszej dobie z takimi urzędami trzeba się zabezpieczyć.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1240
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Komisja ZUS

Post autor: Samosia »

Ewasz w obecnych czasach gdy wszędzie w urzędach są tzw.,,skrzynki lub okienka podawcze" wszystko się może zdarzyć 🤔🤔🤔więc lepiej zadbać o swoje sprawy ze zdwojoną uwagą
ODPOWIEDZ