182 Dni Zasiłku Chorobowego .

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: 182 Dni Zasiłku Chorobowego .

Post autor: jan19557 »

Orzecznik to lekarz opłacany przez ZUS i musi wykonywać ich zarządzenia i ograniczać koszty pod ich dyktando.

W każdej chwili mogą wezwać syna przed swoje oblicze i wysłać go na rehabilitację lub po prostu przysłać skierowanie do sanatorium bez niczego w czasie zasiłku. Można się dowiedzieć w ZUS-ie albo czekać cierpliwie co przyniesie los a raczej listonosz. :lol:
aluta
Posty: 4
Na forum od: 22 lut 2019 01:14

Re: 182 Dni Zasiłku Chorobowego .

Post autor: aluta »

Witam,
jestem tzw."świeżynką" na tym forum, ale w temacie mogę pomóc z własnych doświadczeń... sama jestem teraz na świadczeniu rehabilitacyjnym, 182 chorobowego minęło mi się w grudniu 2018 - na komisji w ZUS-ie przyznano 8 miesięcy rehabilitacyjnego, ale do sanatorium na rehabilitację nie skierowali :? .
Składając papiery o przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego bardzo miła pani w ZUS-ie (takie też są :lol: ) poradziła mi, że jeżeli na komisji nie skierują mnie do sanatorium to mam przyjść i sama złożyć wniosek o rehabilitację....tak też uczyniłam i w styczniu (22) go złożyłam, w lutym otrzymałam poleconym orzeczenie o przyznaniu mi rehabilitacji w trybie stacjonarnym ( zaocznie bez komisji ) teraz czekam z niecierpliwością kiedy i gdzie mnie wyślą ( trochę się tego boję, bo nigdy nie byłam w sanatorium :shock: ).
Dlatego jeśli mogę doradzić to lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i nie czekać kiedy i czy w ogóle ZUS sobie o synu przypomni ...
Pozdrawiam i zdrówka życzę
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: 182 Dni Zasiłku Chorobowego .

Post autor: Fionka »

Dzięki Aluta . Wątpię aby ZUS z własnej inicjatywy wysłał syna na rehabilitację a żaden lekarz nie wystawi mu takiego skierowania . Na początku tematu pisałam , że choroba jest nigdzie nie sklasyfikowana , próbowano jakiejś terapii ale z odwrotnym skutkiem . Pisałam , że to orzecznictwo , to delikatnie mówiąc o kant d..y otrzeć . Napisali po przeprowadzonym leczeniu i rehabilitacji ...... :?: :?: :roll: :roll:
aluta
Posty: 4
Na forum od: 22 lut 2019 01:14

Re: 182 Dni Zasiłku Chorobowego .

Post autor: aluta »

Finka właśnie przewertowałam moje dokumenty z komisji aby sprawdzić czy też mam taki zapis ("po przeprowadzonym leczeniu i rehabilitacji ....") bo pomyślałam, że może taka formułka i każdemu tak piszą :!: :?: ale u mnie tego nie ma. Mi napisali "Wymaga dalszego leczenia, rehabilitacji, kontroli...".
Po około tygodniu powinno przyjść pismo z decyzją i uzasadnieniem może wtedy coś szerzej napiszą i sami gdzieś skierują... :?: :!:
aluta
Posty: 4
Na forum od: 22 lut 2019 01:14

Re: 182 Dni Zasiłku Chorobowego .

Post autor: aluta »

Jeśli jednak nie, to mimo wszystko może warto spróbować pójść z formularzem (PR-4) do lekarza np. rodzinnego i poprosić o wypisanie.
Skoro ZUS rokuje u syna powrót do zdrowia po 5 m-cach :shock: to niech się głowi gdzie go skierować i jak leczyć (może wtedy zobaczą i pomyślą,że skoro choroba nie jest nigdzie sklasyfikowana to może być problem z jego wyleczeniem.......wiem jestem naiwna ale wciąż wieżę w dobre intencje ludzi nawet w ZUS-ie :lol: ).
Trzymam kciuki :!:
forumowicz

Re: 182 Dni Zasiłku Chorobowego .

Post autor: forumowicz »

Weźcie proszę pod uwagę , jakie schorzenia obejmuje prewencja rentowa ..... ,
narząd ruchu,
narząd ruchu po wypadku (wczesna rehabilitacja powypadkowa),
układ krążenia,
układ oddechowy,
psychosomatyczne,
onkologiczne po leczeniu nowotworu gruczołu piersiowego,
narząd głosu,
i to tyle proszę Państwa

Ela doskonale wie na co może liczyć, nie dopisujmy w tym przypadku scenariuszy :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: 182 Dni Zasiłku Chorobowego .

Post autor: Fionka »

Dziękuję Bibi . Wydawało mi się , że moje wpisy są przejrzyste. W samym tytule nie wspominam o prewencji .Po prostu przytoczyłam przykład działania ZUS-u.W chwili obecnej mam przed sobą orzeczenie . Pisząc wcześniej opierałam się się na tym co w rozmowie telefonicznej powiedział mi syn . Nie przytoczył tekstu . Tak jak wcześniej wspominałam . Choroba nigdzie niesklasyfikowana , na chwilę obecną bez leczenia. Zalecenia po którymś tam pobycie w którymś specjalistycznym szpitalu . Oszczędny tryb życia . Dalsze leczenie po uzyskaniu konsultacji ..... i zgody z NFZ na refundacje leczenia . Teraz cytuję dokładnie tekst orzeczenia.W związku z rokowaniem odzyskania zdolności do pracy , istnieją okoliczności uzasadniające ustalenie uprawnień do świadczenia rehabilitacyjnego , na okres 5 miesięcy , licząc od daty wyczerpania zasiłku chorobowego. Dodam , że pieczątka z nazwiskiem Pani Doktor nieczytelna . To leczenie ma być pionierskie , toczymy walkę o zgodę na refundacje . Wygląda jednak na to że lekarze orzecznicy to geniusze . Szkoda tylko , że nie powiedzieli jak to leczyć . Może nastąpi samo uzdrowienie . Tylko to chciałam przedstawić . Syn nie chce ich zasiłku , nie chce renty , rehabilitacji . Chcemy aby wreszcie może to być orzecznik powiedział co mu dokładnie dolega i jak to leczyć. ZUS to urząd ale wydaje mi się że orzecznik to lekarz , Chyba jednak jestem w błędzie . Zobaczymy co czas przyniesie .
Angeliczka2419
Posty: 2
Na forum od: 09 wrz 2019 15:57
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: 182 Dni Zasiłku Chorobowego .

Post autor: Angeliczka2419 »

Witam. Czy zus placi chorobowe do rak własnych jak sie nie ma konta bankowego
ODPOWIEDZ