Czy Ktoś z Portalowiczów (niepełnosprawnych) skorzystał

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy Ktoś z Portalowiczów (niepełnosprawnych) skorzystał

Post autor: Felice »

Przy takiej polityce zdrowotnej jaka jest w naszym kraju za parę lat wszyscy będą niepełnosprawni w stopniu znacznym.
Ja osobiście uważam,że samo podejście do problemu jest mocno niewłaściwe.Są ludzie ze znacznym stopniem często nie wymagający ciągłe rehabilitacji,a są takie które mają umiarkowany i walczą (w tym momencie z wiatrakami :( ) by ich proces chorobowy nie postępował zbyt szybko.
Powinny być jasno określone jednostki chorobowe i stopień ich zaawansowania by móc ubiegać się o rehabilitację w trybie przyspieszonym,a nie sam fakt posiadania grupy.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Czy Ktoś z Portalowiczów (niepełnosprawnych) skorzystał

Post autor: Samosia »

Felice....za ten malutki wycinek Twojej wypowiedzi ,,....są takie które mają umiarkowany i walczą (w tym momencie z wiatrakami :( ) by ich proces chorobowy nie postępował zbyt szybko...." Bardzo Ci dziękuję :serce: :serce: :serce: w imieniu osób ( tak jak moja córka),które właśnie mają taki stopni umiarkowany i niestety o każdą rehabilitację trzeba walczyć samemu :( :( :(
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27711
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czy Ktoś z Portalowiczów (niepełnosprawnych) skorzystał

Post autor: Princi »

Też się podpiszę pod tymi słowami. Jestem tylko "umiarkowana" ale bez rehabilitacji byłabym "niefunkcjonująca". Teraz znów walczę o to by moja dysfunkcja się nie pogłębiała i z każdej strony napotykam na mur :roll:
forumowicz

Re: Czy Ktoś z Portalowiczów (niepełnosprawnych) skorzystał

Post autor: forumowicz »

Felice pisze: 17 maja 2019 20:37 Przy takiej polityce zdrowotnej jaka jest w naszym kraju za parę lat wszyscy będą niepełnosprawni w stopniu znacznym.

Powinny być jasno określone jednostki chorobowe i stopień ich zaawansowania by móc ubiegać się o rehabilitację w trybie przyspieszonym,a nie sam fakt posiadania grupy.

W punkt, właśnie o to mi chodziło w moim poście. Właściwie to ujęłaś, zgadzam się z Tobą w 100%.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Czy Ktoś z Portalowiczów (niepełnosprawnych) skorzystał

Post autor: Hipokryt »

Hipokryt pisze: 17 maja 2019 18:33
Hipokryt pisze: 16 maja 2019 15:53
Mają być zniesione wszelkie opłaty za pobyt opiekuna osoby niepełnosprawnej w szpitalu. To samo dotyczy pobytu rodzica przy dziecku. Zarówno koszt noclegu jak i posiłków ma być finansowany z NFZ :)
Takie nowiny przekazał dzisiaj minister zdrowia.
Dodam, że dziś Sejm zatwierdził zmianę ustawy i ten przepis wkrótce wejdzie w życie.
Oczywiście to ułatwienie dotyczy opiekunów osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym.
Czyżby to kolejny efekt programu "Dostępność plus"? :D
Nowe przepisy przedstawione powyżej prawdopodobnie wejdą w życie już w lipcu.
Rodzic już nie będzie ponosił już żadnych opłat za pobyt w szpitalu "przy dziecku" podobnie jak opiekun osoby niepełnosprawnej.
Na ewentualne zapytania typu: "czy ty hipokrycie kiedykolwiek nocowałeś w szpitalu przy dziecku" - odpowiadam twierdząco :)
ODPOWIEDZ