zmiana terminu i miejsca sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
atoymen
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 07 lip 2015 23:36
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

zmiana terminu i miejsca sanatorium

Post autor: atoymen »

Witam mam pytanie czy zdarza się że ZUS sam z siebie zmienia termin i miejsce pobytu w sanatorium, pierwotnie dostałem przydział na prewencje
na turnus w Uniejowie od 20. 06 a po półtora miesiącu nowe skierowanie do Wieńca-Zdroju na 2.06 z adnotacją że zmiana nastąpiła w centrali ZUS w Warszawie jestem z łódzkiego ZUSu, przyczyn tej zmiany nie podano czy jest to częsta praktyka jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o odpowiedź
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: zmiana terminu i miejsca sanatorium

Post autor: Koralik_bis »

Nie słyszałam nigdy o tego typu zamianie, ale może z jakiegoś powodu ZUS zrezygnował z usług Uniejowa; najprościej byłoby zapytać czy dalej mają podpisaną umowę. :)
forumowicz

Re: zmiana terminu i miejsca sanatorium

Post autor: forumowicz »

słyszałem o takim przypadku. Gdy owa pani zaczęła troszkę drążyć i pytać to sie okazało że w połowie roku kalendarzowego Zus zrezygnował z usług danego ośrodka (powodów jej nie podano) więc wyznaczono jej inny ośrodek i czas.
Jurek-J
Posty: 4
Na forum od: 22 maja 2019 14:21
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: zmiana terminu i miejsca sanatorium

Post autor: Jurek-J »

W Pomorskim NFZ (Gdańsk) złożyłem wniosek o zmianę terminu wyjazdu (z żoną - dobra, dobra - nie śmiać się! ). Po niecałej dobie! pozytywnie się do prośby ustosunkowali. Robię tak już drugi raz i nie miałem problemów. Warunek - dobre umotywowanie + załączniki. Miejscowość ta sama (tutaj nie ma o co walczyć), termin przeważnie o miesiąc późniejszy i w innym sanatorium.
Magda lena
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 13 maja 2019 09:45
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: zmiana terminu i miejsca sanatorium

Post autor: Magda lena »

Jurek, ja zrobiłam to samo: dobre umotywowanie plus załączniki i w ciągu 3 dni zmieniono nam nie tylko termin na lipiec :D ale i miejsce. To miejsce właśnie było przyczyną mojego pisma do NFZ i zwrotu skierowań . Z sanatorium Kraków-Swoszowice do uzdrowiska nadmorskiego :geek: - nam to akurat odpowiada :D
A z własnym "drzewem" w lesie nigdy się nie zgubimy :lol:
ODPOWIEDZ