zwrot skierowania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Gosia 777
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 02 lip 2017 16:19
Oddział NFZ: Mazowiecki

zwrot skierowania

Post autor: Gosia 777 »

Mam skierowanie na Poszpitalne na 30 maja i niestety musze zwrócić skierowanie bo stan zdrowie nie pozwala mi na podróz tyle km aż 550km.Powiedzcie mi bo zaraz jedzie maz na poczte odesłać skierowanie czy to nie za póżno..?
Agnieszka Irena
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 20 sie 2018 12:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: zwrot skierowania

Post autor: Agnieszka Irena »

Czy rezygnujesz w ogóle z wyjazdu do szpitala, czy chcesz przesunąć termin? Napisz wyraźnie. Jesli przesunąć termin, to dołącz zaświadczenie lekarskie o chorobie, która uniemożliwia Ci teraz wyjazd. Gdy wyjazd będzie możliwy ze względu na stan zdrowia, to wyślesz zaświadczenie do NFZ z prośbą o wyznaczenie terminu. Poproś o leczenie blisko miejsca zamieszkania - umotywuj to. Wskoczysz na stare miejsce do kolejki, czyli dostaniesz przydział jak tylko dokumenty znajdą się na biurku lekarza. U mnie trwało to 6 tygodni, dokumenty znalazły się po kilku moich telefonach.
Gosia 777
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 02 lip 2017 16:19
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: zwrot skierowania

Post autor: Gosia 777 »

Zrezygnować,Bo w najblzszym czasie nie zapowiada sie na poprawe zdrowia gdyz po 4 operacji teraz stabilizacja kregosłupa wyszła mi śruba z zespolenia.Więc wsadziłam skierowanie w koperte dołaczyłam tomografię z opisem o wysunieciu śruby i podanie o rezzygnacje ze względu na stan zdrowia i problemy w poruszaniu sie .Napisalam również iż jest to zbyt daleka droga do pokonania jak na obecny mój stan zdrowia.Zastanawiam sie bo wyjazd mial być 30 maja a dziś mamy 17 maja i list dojdzie w poniedziałek lub we wtorek czy to nie za pózno wyslane.
Agnieszka Irena
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 20 sie 2018 12:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: zwrot skierowania

Post autor: Agnieszka Irena »

Jesteś w porządku wobec NFZ. Jak bardzo Ci zależy, to możesz do nich zatelefonować i powiedzieć o rezygnacji.
Życzę zdrowia, trzymaj się. Pozdrawiam.
Gosia 777
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 02 lip 2017 16:19
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: zwrot skierowania

Post autor: Gosia 777 »

Dziękuje za pomoc w poniedziałek zadz powiem iz listownie idzie skierowanie do nich o rezygnacji.Pozdrawiam
Agnieszka Irena
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 20 sie 2018 12:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: zwrot skierowania

Post autor: Agnieszka Irena »

Gosiu, na Twoim miejscu zlożyłabym jesienią nowy wniosek na rehabilitacje poszpitalną. Jesienią - bo czas oczekiwania w mazowieckim NFZ ostatnio był 6-8 miesięcy, a trudno będąc niesprawnym jechać zimą. I dołącz piośbę o przydział jak najbliżej Warszawy, NFZ kieruje do Ciechocinka, Inowrocławia, Wieńca, Buska, Aleksandrowa. Inny sposób, to skierowanie od specjalisty na oddział szpitalny - inny druk, inna kolejka, sama znajdujesz szpital i z nim uzgadniasz termin. W CKR KOnstancin na cito czeka się do 3 miesiecy, normalnie 4 lata... Ale w innych szpitalach jest inaczej. Jeżeli masz fundusze, to pomyśl o wyjezdzie prywatnym, mam pewne rozeznanie, bo jeżdżę tak od kilku lat. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ