Mazowiecki zus

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Mazowiecki zus

Post autor: sztani »

Masz tyle pytań ,że najlepiej zacząć od tematu ''Sanatorium z ZUS'' kompendium wiedzy .( sprawy formalne)Jeśli jedna osoba stając na komisję ma przyznany turnus i może wybrać miejsce to nie znaczy ,że jest to zasada raczej dobra wola pań pracujących w ZUS . termin oczekiwania jest od 2 miesiecy do nawet 5 . W ciągu pół roku od decyzji orzecznika musisz się zmieścić z turnusem . Śledząc temat to te 6 miesięcy obecnie fikcja.
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki zus

Post autor: kejton »

350dorota tak jak pisałam komisję miałam 15 maja i czekałam 14 dni na uprawomocnienie decyzji lekarza. Równo po 14 dniach zadzwoniłam do bardzo sympatycznych Pań z ZUS na 11 listopada w Wawie i zapytałam się czy mogę dostać do sanatorium na którym mi zależy i dzięki życzliwości oraz uprzejmości Pań takie sanatorium dostałam. Nie pytałam się jakie sanatoria by mi proponowano ale jak byłam na komisji to już wtedy mówiono na korytarzu, że się czeka ok 4 miesięcy (narząd ruchu).
W Warszawie najtrudniej jest pozytywnie przejść komisję. Bardzo dużo osób składa wnioski o sanatoryjną prewencję ZUS i jest sporo odmów.
350dorota
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 09 cze 2019 06:50

Re: Mazowiecki zus

Post autor: 350dorota »

Ktos dostal teraz skierowane z Mazowieckiego?
350dorota
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 09 cze 2019 06:50

Re: Mazowiecki zus

Post autor: 350dorota »

Witam zus mazowiecki gdzie dostaniecie skierowania i i z jak odleglymi terminami?
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki zus

Post autor: Koralik_bis »

dorota po co tyle pytan; prosciej bedzie jak napiszesz kiedy zlozylas dokumenty i czy masz juz termin komisji, to wtedy ktos konkretniej odpowie
Awatar użytkownika
Ala0405
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 72
Na forum od: 21 wrz 2016 20:22
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Mazowiecki zus

Post autor: Ala0405 »

Witam wszystkich,
komisję miałam w kwietniu, wyjazd od 30 sierpnia do Rymanowa. Decyzja przyszła pocztą - nie miałam możliwości wyboru sanatorium.
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ