Dwa skierowania poszpitalne.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: acik61 »

Hipek
Pytanie "prawie" w temacie.
23.08.2019 - leczenie operacyjne - otrzymałem skierowanie do szpitala- oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej, a na 02.01.2020 mam skierowanie na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS. Czy jedno drugiemu przeczy? Wracam z prewencji 25.01.2020 i do kiedy muszę (powinienem) wykorzystać to skierowanie ogólnoustrojowe????
Czy ewentualnie na moją prośbę mogę skorzystać z ogólnoustrojowego np. marzec , kwiecień czy wtedy ...kolejka kilkuletnia?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Felice »

To skierowanie na oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej traci ważność równo 6 miesięcy od zabiegu,czyli w tym przypadku 23 lutego. Po tym czasie jest to traktowane jako tryb stabilny z wieloletnim okresem oczekiwania.Nie wiem czy szpital w którym składałeś wyznaczył ci już termin,moim zdaniem łatwiej przesunąć termin z ZUS.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Felice »

Jeżeli wyślesz skierowanie w ciągu 3 miesięcy od operacji to okres oczekiwania wynosi do 3 miesięcy.
Wysyłałabym od razu, po trzech miesiącach nie wszędzie mogą przyjąć bo mają już rozdzielone miejsca a muszą zrealizować w ciągu 6 miesięcy i odeślą.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: acik61 »

Felice
skierowanie na ogólnoustrojowe dostałem dopiero 30.10 będąc na drugim badaniu kontrolnym po zabiegu i to na moja wyraźną prośbę- a prewencję rentową (też z własnego starania) mam przyznaną 23.10 (Osieczek) ......w sumie to wolałbym Busko , Lądek niż ten Osieczek
Jeszcze wyjazd na groby, więc dopiero w poniedziałek zacznę działać dlatego te pytania do Was, co nie jedne cholewki zdarli w tym temacie...
Awatar użytkownika
ania_ka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 06 maja 2019 10:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: ania_ka »

acik61 pisze: 02 lis 2019 17:23 Hipek
Pytanie "prawie" w temacie.
23.08.2019 - leczenie operacyjne - otrzymałem skierowanie do szpitala- oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej, a na 02.01.2020 mam skierowanie na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS. Czy jedno drugiemu przeczy? Wracam z prewencji 25.01.2020 i do kiedy muszę (powinienem) wykorzystać to skierowanie ogólnoustrojowe????
Czy ewentualnie na moją prośbę mogę skorzystać z ogólnoustrojowego np. marzec , kwiecień czy wtedy ...kolejka kilkuletnia?

Jedno drugiego nie wyklucza.
Jeśli terminy Ci się nie pokryją to możesz skorzystać z leczenia szpitalnego i z leczenia z prewencji ZUS.
I możesz jeszcze złożyć wniosek do NFZ o szpital uzdrowiskowy lub rehabilitacje w szpitalu uzdrowiskowym składając wniosek wypełniony przez lekarza rodzinnego.Tak tu piszą kuracjusze, więc jest to jak najbardziej możliwe i trzeba korzystać.
Pozdrawiam serdecznie.
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: hipek »

Witaj Acik
Według posiadanej prze zemnie wiedzy skierowanie do szpitala na oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej ważne jest 1 miesiąc.Jeżeli skierowanie wysłane zostanie w ciągu 3 miesięcy od operacji to okres oczekiwania wynosi do 3 miesięcy a więc jeżeli wysłałeś przedmiotowe skierowanie do wybranego szpitala w okresie ważności skierowania to na dniach możesz się spodziewać zaproszenia na rehabilitację.
Na temat rehabilitacji ZUS nie posiadam wiedzy.


Pozdrawiam
Hipek
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: hipek »

Witaj Acik

Przepraszam nie doczytałem do końca.

Jeżeli skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową otrzymałeś 30.10 to masz czas do do 30.11.2019 na ulokowanie przedmiotowego skierowania w wybranym przez ciebie szpitalu.Najlepiej podzwoń po tych szpitalach,które leżą w kręgu twojego zainteresowania i wypytaj się jaki jest okres oczekiwania i wybierz sobie szpital,który będzie ci odpowiadał.

Pozdrawiam
Hipek
forumowicz

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: forumowicz »

Felice😊 hipek😊 bardzo dziękuję za informację. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Felice »

Hipek tak jak pisałam wyżej jeżeli szpital ma rozdysponowane miejsca to może odmówić realizacji w czasie ustawowym tzn do 6 miesięcy od zabiegu. Mnie z tym uzasadnieniem odesłała Równica w Ustroniu.Nigdzie nie jest powiedziane,że muszą nas przyjąć.
Acik zadzwoń najpierw,żeby upewnić się czy przyjmą i zrealizują to skierowanie.Szkoda tracić czas i lepiej mieć pewność że tak się stanie.Wtedy możesz poprosić o termin lutowy motywując skierowaniem na prewencję. Proponuję spróbować Lądek,tam masz największe szanse.
Awatar użytkownika
ania_ka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 06 maja 2019 10:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: ania_ka »

Witam serdecznie.
Czy termin rehabilitacji w szpitalu można przełożyć?
Czy jest na to jakiś sposób?
Dostałam termin od 9 grudnia i jestem nieszczęśliwa....i chyba zrezygnuję.Bo w wigilie i święta to trzeba być z rodziną....
ODPOWIEDZ