Dwa skierowania poszpitalne.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: hipek »

Witaj Ania
Na pewno nie przełożą ci terminu rehabilitacji dlatego,że są święta.
Jedynie zaświadczenie od lekarza, że aktualny stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację może spowodować wyznaczenie innego terminu.
Jednak na twoim miejscu zastanowił bym się co jest dla ciebie ważniejsze: twoje zdrowie czy kilka świątecznych dni spędzonych z rodziną.

Pozdrawiam
Hipek
Awatar użytkownika
ania_ka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 06 maja 2019 10:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: ania_ka »

Hipek bardzo dziękuję za podpowiedź.Chyba spróbuje z tym zaświadczeniem.....
Pozdrawiam serdecznie☺
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: lawenda »

[quote=ania_ka post_id=881754 time=1572627159 user_id=19045
W ubiegłym miesiącu trafiłam do szpitala na oddz.reumatologiczny i tam lekarz prowadzący wypisał mi skierowanie do Szpitala na Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej w Klinice w Kielcach.
[/quote]
ania_ka pisze: 05 lis 2019 18:49 Czy termin rehabilitacji w szpitalu można przełożyć?
Czy jest na to jakiś sposób?
Dostałam termin od 9 grudnia i jestem nieszczęśliwa....i chyba zrezygnuję.Bo w wigilie i święta to trzeba być z rodziną....
Wiem że tym wpisem zapewne narażę się wielu forumowiczom....ale trudno.
Zacytowałam wpisy ani_ka, ale wpisów tego typu jest sporo. Ludzie rezygnują z leczenia i rehabilitacji bo są święta, bo dostali przydział nie tam gdzie chcieli, bo to nie ta pora roku, którą sobie wymarzyli, bo nie dostali pokoju-przydziału razem z żoną (mężem), bo, bo, bo.......i można by tak wymieniać bez końca.
Zastanawia mnie dlaczego rezygnują z rehabilitacji..... bo mniemam że jest im ona potrzebna skoro dostali na nią skierowanie. Są rzeczy ważne, jak choćby rodzina, ale w moim odczuciu najważniejsze jest nasze zdrowie.

Pozdrawiam wszystkich i cennego zdrówka życzę. :kwiat:

Przepraszam, że nie na temat, ale coś we mnie "pękło".
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: hipek »

Witaj lawenda.
Nikomu rozsądnemu się nie narazisz.
Ja też uważam,że najważniejsze jest zdrowie i to,że są święta,nie ta miejscowość,nie ten termin itd. nie powinno mieć żadnego znaczenia.

Pozdrawiam
Hipek
Awatar użytkownika
ania_ka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 06 maja 2019 10:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: ania_ka »

Oczywiście, że zdrowie jest najważniejsze.
Aczkolwiek jeżeli jest możliwość przełożenia terminu, który nam nie pasuje, to dlaczego by z takiej możliwości nie skorzystać?...
Nie widzę w tym nic złego.
Absolutnie nic mnie w tym nie dziwi, a tym bardziej nic nie drażni.
Ludzie rezygnują z rehabilitacji, z turnusów rehabilitacyjnych, z sanatoryjnych z różnych powodów.
Są to zapewne każdego mocno przemyślane decyzje.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Felice »

Tak przy okazji...
Aktualnie przeprowadzana jest weryfikacja skierowań do szpitala na rehabilitację ogólnoustrojową. Zgodnie z najnowszym zarządzeniem skierowanie może być złożone tylko w jednym miejscu. Szpitale tym się zajmujące muszą sprawdzić wszystkie skierowania i jeżeli ktoś figuruje w ZIP w kilku ośrodkach odsyłają dokumenty.Okazuje się że większość osób ma złożone w kilku,a nawet kilkunastu miejscach. Rekordzista ma wraz z żoną dokumenty w 28 szpitalach. Chyba nic do tego dodawać nie trzeba.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11571
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Atina »

Felice w takim razie jeśli ktoś czeka w jednym szpitalu jest szansa na wcześniejszy wyjazd :) na rehabilitację ORO ...czekam już 2 lata jeszcze 8.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Felice »

Atinko na pewno kolejki się skrócą,ale nie wszędzie. Dostaną po doopsku te najmniej ciekawe,a z takich jak np. wojskowy w Busku,czy Krynicy nikt nie rezygnuje dobrowolnie.Zobaczymy co z tego wyniknie. Czas pokaże i wyjdzie czy to kolejne zarządzenie na papierku czy zrobią porządek.
Ja z Ciechocinka złożyłam rezygnację bo jak skończyła mi się procedura pooperacyjna dali mi czas oczekiwania 28 lat :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11571
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Atina »

Felice :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Felice »

Atinko jestem realistką i nawet jak pomyślałam ,że dożyję do roku 2047 to czy będę miała siły i chęci na tą rehabilitację.
Mnie najbardziej w tym wszystkim ubawił fakt że znają mój pesel i tym pismem ośmieszyli się tylko :lol:
ODPOWIEDZ