Dwa skierowania poszpitalne.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
szyszunia
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 14 gru 2013 21:08

Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: szyszunia »

Witam, mam pytanie w marcu dostałam poszpitalne skierowanie do sanatorium i mam 2560 numer. Teraz byłam na neurologii i też dostałam skierowanie poszpitalne do sanatorium. Jest sen składać do NFZ . Wyszło na to że mam dwa skierowania ale z różnych schorzeń i różnych oddziałów. Jak NFZ to może potraktować?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Felice »

Może być tylko jedno skierowanie,od Ciebie zależy na które schorzenie wolisz pojechać.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Felice »

Z tego co wiem na neurologię jest chyba najdłuższe oczekiwanie.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: jan19557 »

Zgodnie z zasadami jeśli czekasz w kolejce na przydział a później składasz kolejny wniosek na inne schorzenie to lekarz pozostawi cię w kolejce z tym numerem ale z nowszą chorobą. Trzeba się zorientować w NFZ na którą chorobę jest krótszy czas oczekiwania i dopiero podjąć decyzję jaki termin będzie lepszy. Powodzenia.
Awatar użytkownika
ania_ka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 06 maja 2019 10:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: ania_ka »

Witam serdecznie.
Mam bardzo podobny dylemat .....i naprawdę nie wiem co mam zrobić.
W kwietniu 2018roku złożyłam wniosek o sanatorium do NFZ (profil neurologiczny). Obecnie pozostało mi jeszcze oczekiwania 8miesięcy.
W ubiegłym miesiącu trafiłam do szpitala na oddz.reumatologiczny i tam lekarz prowadzący wypisał mi skierowanie do Szpitala na Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej w Klinice w Kielcach.
I teraz nie wiem czy mogę do Kielc złożyć ten wniosek?
Czy nie brać go w ogóle pod uwagę.
Czy to nie jest tak, że rehabilitacja w szpitalu w Kielcach wykluczy mi sanatorium z NFZ ?....
Być może Ktoś doświadczony może mi doradzić? Będę wdzięczna.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Felice »

Rehabilitacja stacjonarna nie wyklucza kolejki do sanatorium. Jedno jest skierowaniem do szpitala a drugie na leczenie uzdrowiskowe. Składaj do Kielc i spokojnie czekaj na sanatorium.
Możesz jeszcze do NFZ wysłać wypis ze szpitala z prośbą o przekwalifikowanie wniosku na leczenie w szpitalu uzdrowiskowym lub rehabilitację w szpitalu uzdrowiskowym.
Awatar użytkownika
ania_ka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 06 maja 2019 10:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: ania_ka »

Felice :kwiat: dziękuje bardzo.
Wydawało mi się, że jeżeli wniosek i skierowanie dotyczą NFZ to jak gdyby jedno wyklucza drugie.
Ale zrobię tak jak piszesz....jutro wysyłam skierowanie do Szpitala na oddział Rehabilitacji Stacjonarnej i czekam cierpliwie, bo przez telefon dowiedziałam się, że zapiszą mnie na lipiec 2022rok.
forumowicz

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: forumowicz »

Tak przy okazji dopytam, w kwietniu tego roku złożyłam wniosek o sanatorium - reumatologia, otrzymałam numer i dwuletni okres oczekiwania, ale niestety w grudniu będę miała operację dłoni. Moja ortopedoszka oświadczyła mi, że otrzymam skierowanie poszpitalne. I tu pytanie będą ważne oba skierowania czy tylko poszpitalne a te już złożone pójdzie w niepamięć. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Felice »

Jeżeli będzie to skierowanie do szpitala sanatoryjnego to wcześniejsze będzie anulowane. W NFZ może być tylko jedno.
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: hipek »

Witaj peonia 1959

Po operacji poproś lekarza o wypisanie skierowania do szpitala na oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej.Wtedy sama wybierasz sobie szpital.
Najlepsze rehabilitacje są w szpitalach wojskowych: Busko Zdrój, Lądek Zdrój, Ciechocinek.Jeżeli wyślesz skierowanie w ciągu 3 miesięcy od operacji to okres oczekiwania wynosi do 3 miesięcy.Korzystanie z rehabilitacji nie wyklucza cię z kolejki do sanatorium.

Pozdrawiam
Hipek
ODPOWIEDZ