Dwa skierowania poszpitalne.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Chmurka07 »

Szok.Felice czy Ty przypadkiem zartów sobie nie robisz?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Felice »

To nie temat do żartów,niestety 🥺
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: darek »

Niestety Felice.
Obecnie panujący "system" jest nie doskonały .
Wspomniałaś że rekorodzista ma ponad 20 wniosków .
Osobiście podczas pobytów poznałem Osoby ,które dzięki lukom na pewne oddziały kierowane sa bez kolejek.
Musimy pamiętać że są o czym wszyscy wiedzą różne formy rehabilitacji .
Oficjalny NFZ i wspomniane oddziały zamiejscowe Klinik Szpitali ze swymi oddziałami.

Podczas ostatniego zabiegu Dupuytreny ..zaproponowano mi szybką 21 dniową rehabilitację w ośrodku zamiejscowym w Kochcicach

Okazuje się co wspomniałaś że w/w ośrodki są po za ewidencją .
Podałaś przykłady Busko,Krynica ile ich jest tego naprawde chyba raczej NIKT nie wie a dzięki nie wiedzy można korzystać .
Sama kardiologia ma możliwość rehabilitacji w ponad 10 "Miejscówkach" po za oficjalną kolejka sanatoryjna z NFZ.

Oczywiście każde schorzenie jeżeli jestesmy leczeni w "odpowiednim ośrodku " ma swój oddział zamiejscowy z oddziałem rehabilitacyjnym
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: hipek »

Witam.
W Polsce jest co najmniej kilkanaście szpitali z oddziałami rehabilitacji ogólnoustrojowej na przyzwoitym poziomie z okresem oczekiwania w przypadku stanu stabilnego od 4 do 10 lat a w przypadku rehabilitacji w okresie do 3 miesięcy od operacji od 3 do 6 miesięcy i nie rozumiem dlaczego wybierają sobie szpitale gdzie na rehabilitację trzeba czekać ok.20 lat.

Pozdrawiam
Hipek
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: acik61 »

Hipek
Racja z mojego teraz świeżego przykładu - 23.08 operacja 30.10 (dopiero) skierowanie na ogólnoustrojową 4.11 dostarczyłem skierowanie do 23 WSzUR w Lądku 7.11 skierowanie zatwierdzone 16.11 rozpoczynam turnus...... ale są i takie ośrodki, że stan stabilny na 2034 r. a pilny nowych wniosków nie przyjmują ,bo są na razie zawaleni a telefoniczna rozmowa z wojskowym w Busku- po operacji (Pilne ) -marzec kwiecień a stabilny - szans nie ma żadnych (na razie zero przyjęć)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Felice »

Hipek nie wiem co dla ciebie oznacza przyzwoity poziom. Znam wiele szpitali mających oddziały rehabilitacji ogólnoustrojowej i niestety w wielu przypadkach jest to pseudorehabilitacja. Mnie akurat potrzebna jest rehabilitacja manualna którą w ofercie ma tylko kilka ośrodków. Ja naprawdę nie potrzebuję 3 tygodniowych wczasów tylko dobrej oferty zabiegowej.
Ponadto dla mnie też ważne są warunki bytowe,a te również w wielu miejscach do najlepszych nie należą. Fundusz płaci za nas naprawdę duże pieniądze więc nikt mi nie robi łaski dając 4 osobowy pokój z łazienką na korytarzu. Wtedy wolę jechać prywatnie lub korzystać z zabiegów w mojej Przychodni rehabilitacyjnej. Za mój pobyt w Wojskowym w Busku NFZ zapłacił 4830 za 21 dni co daje 230 za dzień. To naprawdę nie są małe pieniądze więc dlaczego mamy się godzić z bylejakością i zabiegów i warunków.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11619
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Atina »

Felice to bardzo duża kwota za rehabilitację :?
Ile było zabiegów na takim turnusie ?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Felice »

Atinko kwota nie wydumana tylko z ZIP podejrzana. Zabiegów było 6 dziennie z czego obligatoryjnie 5 a szósty dodany przez sanatorium w gratisie. Ja miałam bieżnię Zebris do treningu prawidłowego chodu.Inni mieli różnego typu platformy w zależności od potrzeb.W sumie było 108 zabiegów, w moim przypadku codziennie rehabilitacja manualna 30 minut + 15 na urządzeniach, masaż klasyczny,kąpiel siarkowa,ćwiczenia w basenie ,PST 60 minut i i wspomniana wyżej bieżnia.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: darek »

Atina pisze: 08 lis 2019 13:29 Felice to bardzo duża kwota za rehabilitację :?
Ile było zabiegów na takim turnusie ?
To za 108 zabiegów NIE JEST DUŻO.

Mnie za pobyt z NFZ z tzw Kolejki -Szpitalny 21` dniowy -Kardio 54 zabiegami wg ZiP wycenił na 3 621 złotych czyli dniówka 172 zeta z ułamkiem ;)
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Dwa skierowania poszpitalne.

Post autor: Chmurka07 »

Na czym polega rehabilitacja manualna? Co to wogóle jest?
ODPOWIEDZ