RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

Witam,temat przejścia na Emeryturę już był ale wydaje mi się że przypomnienie o konieczności dostarczenia takowych zaświadczeń jest bardzo istotne a zwłaszcza jak składki były odprowadzane w różnych rejonach Polski i terminy od prośby o ich wystawienie czasami trwa miesiące,z moich informacji wynika że Archiwa mają obowiązek przechowywania danych przez 50 lat-chyba że mnie ktoś skoryguje,Przypominam Przyszłym Emerytom o Kompletowaniu Dokumentów bo nikt za nich tego nie zrobi-a każda złotówka się LICZY :!: Pozdrawiam i Nieustająco Cennego Zdrowia Życzę-by móc trochę jeszcze pocieszyć się na zasłużonej Emeryturze-Oby to Była Wysoka Kwota-czego Serdecznie Wszystkim Życzę :!: :)
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24969
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: Sloneczko »

Oooo matko kochana :o Niedługo mnie to czeka :shock:
Aż strach się bać.....nie o pieniądze ....tylko co ja będę robiła
przez te osiem godzin :o
Może do chóru się zapiszę..... oooo nie kościelnego nieeeeee :P
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: jan19557 »

Andrzeju chyba się mylisz bo jak załatwiałem sobie papiery na ZA. Puławy to naliczyli mi za czas pracy do 76 do 78 to naliczyli mi na podstawie średniej krajowej bo ZUS kazał firmie spalić wszystkie akta z tego okresu tylko nie wiem od którego roku. Wiadomość od szefowej kadr i ZUS o nic nie pytał więc coś w tym chyba jest prawdy.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

Być może się mylę Janie-ale mnie kapitał początkowy obliczyli z najniższej krajowej ze względu na brak właśnie takich zaświadczeń i zacząłem je kompletować-a konkretnie chodzi o pracę w Tarnowie lata 70-73-gdzie w firmie prosiłem o kopię Świadectwa Pracy i właśnie RP-7 i Kraków Huta im. lata 73-79 gdzie trzeba czekać na wystawienie około 3 miesięcy,być może nasze kochane zusy stosują różne przepisy,ale jedno jest pewne-WARTO ZADBAĆ o SWOJĄ Emeryturę i nie liczyć na instytucje i ich urzędników,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

Doczytałem że wynagrodzenie-przeciętne a nie najniższe wynagrodzenie-tak raczyli napisać :(
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: jan19557 »

To przecież korzystniej. Ważne , że średnia bo współczynnik jest 1 a nie poniżej. Suma sumarum parę groszy będzie więcej. Nie daj się. A może pracowałeś w warunkach szczególnym lub o szczególnym charakterze to mógłbyś się starać o rekompensatę za taką pracę mimo że nie spełniasz warunków wymaganych do wcześniejszej emerytury z tego tytułu.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24601
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: ewasz »

Też składałam o przeliczenie kapitału, donosiłam RP-7 i 300 zł netto było więcej, więc warto.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11631
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: Atina »

Warto i trzeba o tym pisać w końcu są to nasze przez lata wpłacone pieniądze do ubezpieczenia społecznego :roll:
Prognozy naszych emerytur obecnie jeszcze pracujących są … żenujące.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

Witam,dlatego założyłem ten temat oparty na własnych doświadczeniach i obliczeniach zus,chodzi generalnie o to aby wypłacać jak najniższe świadczenia emerytalne przy jak najwyższych wpłatach-Chcesz Mieć Prawidłowo Policzone-STARAJ się SAM :!: DLATEGO ZACHĘCAM PRZYSZŁYCH Emerytów do takich Działań-NIE DAJMY SIĘ OSZKAPIĆ :!: Pozdrawiam i Cennego Zdrówka Życzę :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

jan19557 pisze: 23 wrz 2019 18:21 Andrzeju chyba się mylisz bo jak załatwiałem sobie papiery na ZA. Puławy to naliczyli mi za czas pracy do 76 do 78 to naliczyli mi na podstawie średniej krajowej bo ZUS kazał firmie spalić wszystkie akta z tego okresu tylko nie wiem od którego roku. Wiadomość od szefowej kadr i ZUS o nic nie pytał więc coś w tym chyba jest prawdy.
Witam,przeczytałem dokładnie Twój wpis i zauważyłem że naliczenie do emerytury zrobił Ci ZA Puławy a nie ZUS po swojemu,a swoją drogą nie wiem jakim psim prawem ZUS mógł nakazać zniszczenie jakiejś dokumentacji firmie :roll: chyba żeby mógł policzyć po swojemu i petent bez dostępu do wystawienia duplikatów nie mógł składać reklamacji :!: Pozdrawiam i raz jeszcze Uczulam o Zadbanie o Swoją Emeryturę :)
ODPOWIEDZ