RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: anezobk »

Czy wiecie ,że dobrze jest odejść na emeryturę za porozumieniem stron najlepiej 25-ego każdego miesiąca, nie pracując do końca miesiąca. ??
Otrzymacie wtedy pensję i emeryturę. Dwa grzybki w barszcz.
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: jan19557 »

Wyjaśnij proszę jakie znaczenie ma forma rozwiązania umowy dla emerytury. . Składasz w odpowiednim czasie wymówienie z podaniem daty i nie ma znaczenia czy zakład wyrazi na to zgodę czy nie. Zgoda zakładu nie ma wpływu na wysokość emerytury natomiast ma znaczenie aby odejść po 30 czerwcu.
Awatar użytkownika
Sewelka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 176
Na forum od: 26 sty 2015 13:45
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: Sewelka »

Różnica polega na tym, że rozwiązując umowę o pracę za wypowiedzeniem okres rozwiązania to pełny miesiąc, czyli ze skutkiem na 30-go lub 31-go danego miesiąca. Natomiast za porozumieniem stron ustalasz z pracodawcą konkretną datę np. 25-go, 26-go itd. Po otrzymaniu świadectwa pracy "meldujesz się" w ZUS-ie i tym sposobem masz wynagrodzenie za pracę do dnia np. 25-go, 26-go danego miesiąca a z ZUS-u dostajesz emeryturkę za pełny miesiąc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

Witam,dopiero teraz zaglądnąłem do tematu-Dziękuję za Życzenia Zdrowia i Również Życzę Dobrego tego Cennego na tym Urlopie-obyśmy mieli jeszcze siły i środki oby ta Nasa Jesień Życia była Sympatyczna,Pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: ewana »

Andrzej1955 dużo zdrówka na tym zasłużonym urlopie :) I coby Ci załaczników wystarczało na godne życie. A tak,. to fajny temat został poruszony na tym portalu Nasze Sanatorium.Pozdrawiam wszystkich wybierających się na emeryturkę. :D
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Sewelka pisze: 13 lut 2020 20:57 (...) z ZUS-u dostajesz emeryturkę za pełny miesiąc (...)
Czegoś nie rozumiem. :o
Odchodziłem na emeryturę 17 grudnia za porozumieniem stron. Dostałem wynagrodzenie do tego dnia, a ZUS wyliczył mi świadczenie i wypłacił pierwszy raz pełną kwotę za styczeń oraz wyrównanie za grudzień licząc od 17 do końca. Czyli - nic się nie zdublowało, wcale nie dostałem za grudzień "podwójnych" pieniążków. Moim zdaniem to zupełnie logiczne
Coś źle załatwiłem ... :?: :?: :?:
Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: forumowicz »

Tak ,
Kazimierzu , gdybyś odchodził z pracy np; 26, 27, 28, 29 grudnia dostałbyś wynagrodzenie z zakładu pracy niemal w 100 % i dodatkowo otrzymałbyś za grudzień emeryturę w pełnym wymiarze.
W Twoim przypadku dostałeś wynagrodzenie za 17 dni .
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Przepadło, ale to dla mnie absurd jakiś horrendalny 🤔🤔🤔. Za cztery dni "bycia" emerytem dostałbym emeryturę za cały miesiąc 🤔🤔🤔?
To dlaczego ja wcześniej nie spytałem???
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: ewana »

Kazimierz w swojej pracy ,w księgowości mogłeś zapytać :( ,lub wśród znajomych w podobnym wieku. :o :shock:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Jasne :)
Nie ma co wracać do tego, bo już mleko się rozlało. :)
Ja po prostu nie wiedziałem o co pytać, a nigdy jakoś tak przypadkiem ten temat (termin odejścia) przy rozmowach nie wypłynął :(
A możecie mi łaskawie podpowiedzieć jaki przepis to reguluje, żebym ja z kolei mógł kogoś potencjalnie ostrzec?
Czy przyjąć, że tak po prostu jest i nie drążyć?
ODPOWIEDZ