RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

Witam,mnie też wydaje się to bardzo dziwne że przechodząc 27.28.29 dostaje się podwójne świadczenie :o ja przy połączeniu renty i emerytury dostałem też jakąś zbitkę i teraz zastanawiam się jak to podzielić bo była część renty i część emerytury :)
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Chyba wiem. ;)
Gdybym pracował kilka miesięcy dłużej po nabyciu praw emerytalnych - wtedy byłoby tak jak piszecie, bo pierwsza emerytura byłaby naliczona za cały miesiąc. Ale skoro przeszedłem na ich garnuszek w miesiącu nabycia praw, to i tak dostałbym świadczenie tylko od 17 grudnia. Wszystko się odbyło prawidłowo. :)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: jan19557 »

Jest jeszcze coś takiego jak HONOR. Mogłem pracować o wiele dłużej ale już ro wcześniej powiedziałem że nie będę pracował ani minuty dłużej ponad ustawowy czas . Nikt w robocie nie wierzył ale ja słowa dotrzymałem i uznanie wśród kolegów jakiego doświadczyłem na pożegnaniu było więcej warte niż ta wypłata. Pracowałem do piątku a w poniedziałek (2.10) już byłem WOLNYM EMERYTEM.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: ka_jak_kazimierz »

:kwiat: To chyba potwierdza to, o czym pisałem w późniejszym poście 😊.
Pozdrawiam 😊
Janie - mój ostatni dzień pracy też wypadł w piątek. Jeden z jaśniejszych w życiu 😁
Ostatnio zmieniony 14 lut 2020 19:14 przez ka_jak_kazimierz, łącznie zmieniany 1 raz.
forumowicz

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: forumowicz »

Kazimierzu urodziłeś się w drugiej połowie miesiąca 17 grudnia, więc musiałbyś pracować do 25, 26, bądź 27 stycznia 2020. Wtedy byś się na to załapał.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Teraz to rozumiem. Wszystko jasne.😊. Dzięki.😊.
A że już nie chciałem pracować ani dnia dłużej, to wszystko się odbyło tak jak się odbyć miało. Myślałem tylko, że może powinienem poczekać te kilka dni, ale teraz się wszystko wyjaśniło.
Jeszcze raz pozdrawiam 😊
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: ka_jak_kazimierz »

peonia1959 pisze: 14 lut 2020 19:11 musiałbyś pracować do 25, 26, bądź 27 stycznia 2020. Wtedy byś się na to załapał.
Jeszcze tylko dodam, że to było w 2018. Nie pisałem o roku, bo to była jakby sprawa drugorzędna. Już ponad rok cieszę się wolnością 😁
forumowicz

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: forumowicz »

Janie , a co ma honor do odejścia na emeryturę , osiągasz wiek i masz prawo z tego przywileju korzystać .
Jedni przechodzą na emeryturę , inni jeszcze pracują jeśli chcą , wybór należy do każdego z nas .
Być może w Twojej indywidualnej sprawie miało znaczenie honorowe odejście po osiągnięciu stosownego wieku i lub stażu ale nie można tak odnosić się do wszystkich .
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: jan19557 »

Dla mnie ma bo zawsze uważałem że skoro osiągnie się ten upragniony wiek to należy odejść i nie blokować miejsca młodym. Zawsze byłem przeciwny i walczyłem z tym żeby nie dopuszczać do sytuacji gdzie starzy pracują a młody byczy się w domu lub siedzi na zasiłku dla bezrobotnych bo uważa że za najniższą krajową nie będzie pracował ( chociaż rodzice tyle zarabiają ).
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: jacky6 »

andrzej1955 pisze: 14 lut 2020 16:58 Witam,mnie też wydaje się to bardzo dziwne że przechodząc 27.28.29 ...ostaje się podwójne świadczenie :o ja przy połączeniu renty i emerytury dostałem też jakąś zbitkę i teraz zastanawiam się jak to podzielić bo była część renty i część emerytury :)

Jak głosi wieść gminna - ponoć tylko w w pewnej grupie służb "mundurowych" takowe zjawisko występuje ...

nieprawdaż ?

:mrgreen: :ugeek:

ODPOWIEDZ