RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

Witam,nie rozumiem Twoich przeprosin i nie wiem co tu adresat ma do konkretów i informacji które przydadzą się przyszłym Emerytom,Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

peonia1959 pisze: 14 lut 2020 23:46 Andrzeju przykro mi się zrobiło czytając twój post ☹️to co wcześniej pisałam o przesunięciu przejścia na emeryturę z powodu bardzo poważnego zabiegu to jedno ale ważniejszą sprawą było osiągnięcie jubileusz 45 lat.
CZY TY BYŚ ZREZYGNOWAŁ Z 25 TYS. JUBILEUSZU .???
BARDZO W TO WĄTPIĘ 🤔🤔🤔

I tak jak napisała bibi, każdy z nas ma swoje powody, kiedy i z jakich przyczyn decyduje się na przedłużenie pracy zawodowej i uwierz mi nie ma to nic wspólnego z Honorem. Pozdrawiam
Witam,nie wiem czym sprawiłem że było Ci przykro-skoro wymieniamy się informacjami i dopytujemy o pewne niuanse których nie znamy to gdzie tu jest jakaś przykrość,założyłem ten temat po to by przyszli Emeryci mieli jakieś wskazówki w procedurach oparte na Naszych doświadczeniach-a nie po to by się wymądrzać :!: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11631
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: Atina »

Temat jest bardzo wartościowy i potrzebny...
forumowicz

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: forumowicz »

Troszkę to inaczej wygląda jak z tzw ustawy przechodzi się na emeryturę (w przypadku Andrzeja z renty ) rzeczywiście dostaje się taki "zlepek" , ale odchodząc z etatu , najlepszym rozwiązaniem jest odejście z pracy w następnym miesiącu po uzyskaniu wieku emerytalnego i pod koniec miesiąca .
Nie mieszać proszę emerytur mundurowych i honoru :roll:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3809
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Temat jak najbardziej potrzebny. Gdybym przeczytał to o czym pisze Bibi rok temu, pewnie bym skorzystał z tej opcji, choć jechałem już " na oparach".
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: anezobk »

jacky6 »Jak głosi wieść gminna - ponoć tylko w w pewnej grupie służb "mundurowych" takowe zjawisko występuje ...

nieprawdaż ?
jacky6 wydaje Ci się ,że wszystko wiesz.

jan19557 ,przepraszam ,że nie odpowiedziałam Ci na Twoje zapytanie.
Dopiero wróciłam, z Twoich stron ,zaglądam a tu burza na forum.
Już Ci wyjaśniono o co chodzi to nie będę się powtarzała.Kto będzie chciał to skorzysta .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

Witam,mam nadzieję że wszystkie niejasności zostały wyjaśnione a cały materiał informacyjny w postaci wpisów pomoże przyszłym Emerytom w procedurach w ZUS na jej przejście,Pozdrawiam i Dużo Tak Cennego Zdrowia Życzę abyśmy mogli jak Najdłużej się z Niej Cieszyć :)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: jan19557 »

Peonio nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czyżbyś uważała że ja robię z kogoś głupa i pouczam? O powodach twojego przedłużenia nawet nie śmiałbym dyskutować, powiem więcej, poparłbym cię. To były tylko moje rady aby następni uważali i nie popełniali błędów. Ja po prostu dałem słowo że ani jednego dnia nie przepracuję ponad to co muszę i tego dotrzymałem z czego jestem dumny. Gdybym się spodziewał jubileuszu tak jak ty to też bym dociągnął do tego czasu tylko z góry bym powiedział kolegom o tym i nikt by mi nic nie zarzucił. Nigdy też nie pracowałem w służbach mundurowych. tylko w kopalni ale na powierzchni. Jak ktoś uważa że moje rady są złe to nie musi z nich korzystać, niech wybierze cudze być może lepsze. To jego wybór, ma do tego prawo. Na tym polega dyskusja i nie należy się o to obrażać. Jeśli ktoś poczuł się urażony moim wpisem to bardzo przepraszam :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: dani888 »

Witajcie .
Chyba trafiłam na jakąś burzę śnieżną . Ale nie o to mi chodzi . Dziś przy okazji załatwiania innej sprawy w ZUS-ie pobrałam druki do ustalenia kapitału początkowego i jak na razie nie wiem z czym to się je , muszę poczytać na ten temat . Pani w ZUS-ie dała mi jakąś mało wyrazistą ściągę i nadal nie wiem co i skąd mam zaliczyć do tzw. stażu pracy :? . Byłby mniejszy problem gdybym lepiej się czuła ale niestety - nie jest dobrze . Do emerytury troszkę mi brakuje ale gdybym np. starała się o jakąś rentę to bez kapitału początkowego ani rusz , prawda ? Tymczasem pozdrawiam wszystkich :kwiat: :serce: ...
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

Witam Dani-poczytaj dokładnie temat bo wszystko co masz zrobić jest tam opisane-niestety wplątało się troszkę indywidualnych wątków ale to życie-jeżeli czegoś nie doczytasz lub nie zrozumiesz to pisz-odpowiem jak będę umiał a i osoby które przechodziły tą drogę podejrzewam że też,Pozdrawiam i Powodzenia w załatwianiu formalności Życzę :)
ODPOWIEDZ