RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

Doczytałem Twoje ostatnie zdanie-do renty nie jest potrzebny Ci kapitał początkowy a udowodnione ostatnie 11 lat pracy-przynajmniej tak było wtedy gdy ja przechodziłem na rentę w 2012 roku,kapitał Początkowy istotny jest przy przechodzeniu na Emeryturę :!:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: dani888 »

Witam wszystkich serdecznie .
Dziś przeczytałam wszystko dokładnie i troszkę rozjaśniło się mi w głowinie :) .
Andrzeju ten temat faktycznie bardzo przyda się innym , dziękuję Ci też za odpowiedź . Ale ktoś wspomniał , że korzystniej jest przechodzić na emeryturę w drugiej połowie m-ca . A co , jeśli ktoś urodził się na początku m-ca ? Słyszałam o tym , że lepiej jest popracować dłużej choć w moim przypadku to duży znak zapytania (obecnie) . Dziękuję za przydatne wiadomości i dużo zdrówka wszystkim życzę , pieniążków też :) :serce: :kwiat: .
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3804
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: ka_jak_kazimierz »

dani
Ja chyba już zrozumiałem, czemu warto troszkę dłużej popracować i gdzie ja zrobiłem mały błąd.
Mój przypadek:
Odejście 17 grudnia za porozumieniem stron = wynagrodzenie do 17-go, emerytura (cząstkowa) od 17-go, pierwsza pełna w styczniu.
Mogłem wytrzymać jeszcze miesiąc a wtedy: wynagrodzenie do 26 stycznia( np ), świadectwo pracy dostarczone do 1-go lutego = emerytura od 1-go stycznia. Warto...
Warunki konieczne:
- odejście za porozumieniem stron (inaczej wypowiedzenie jest zawsze na koniec miesiąca i wypłaty nie mają szansy się zazębiać)
- dostarczenie świadectwa pracy do końca miesiąca, w którym się kończy pracę.
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, żebym kogoś niechcący w błąd nie wprowadził.
Pozdrawiam i do zobaczenia po Świętach... :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

Witam,dorzucę jeszcze swoje 3-grosze,będąc na rencie i przechodząc z niej na emeryturę 12 dnia miesiąca-otrzymałem częściową rentę-więcej niż 50% i całą emeryturę miesięczną-tak że to było też dla mnie korzystne,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: dani888 »

Witam .
Jak dobrze , że Was mam :) . Dziękuję kochani za pomoc takiemu cielęciu jak ja . Dzięki Wam i innym dowiaduję się o wielu przydatnych w życiu sprawach . Mam nadzieję , że i ja komuś w czymś pomogę .
Pozdrawiam ciepło :) .
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

Witam,myślałem że wątek Emerytury się wyczerpał ale okazuje się że jeszcze nie-moja koleżanka właśnie przechodzi na Emeryturę i okazuje się że na druku jest pozycja czy chce się przejść na Nowych czy Starych Zasadach i z jakich Lat ma być policzone Świadczenie-Totalnie mnie to zaskoczyło bo przecież przechodziłem na Emeryturę w Styczniu tego roku i nic takiego nie było-nie jestem zupełnie zorientowany co to są Nowe Zasady i dlaczego zamiast ZUS sam wybrać najlepsze lata i je przeliczyć każe robić to Wnioskodawcy-CZYŻBY KOLEJNA KOMBINACJA ŻEBY DYDUDKAĆ EMERYTA :!: :!: jeżeli ktoś coś WIE W TEMACIE TO GORĄCA PROŚBA O ODZEW,Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: forumowicz »

dani888 pisze: 27 lut 2020 21:18
Dziękuję kochani za pomoc takiemu cielęciu jak ja...
Nie wolno używać takich określeń w stosunku do siebie 😉
Nawet w żartach! 🙂
Pozdrawiam 🌷
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: dani888 »

Krzysztofie bo w tych sprawach jestem naprawdę zielona jak trawa wiosną :lol: :lol: .
A Andrzej zapodał ciekawy temat ale jakoś jak na razie nikt nie odpowiada '
A ja na tym nie znam się zanim co . Chyba trzeba wejść w Google i spróbować dowiedzieć się więcej na ten temat . Może ktoś kto aktualnie stara się o emeryturę podzieli się z nami swoim doświadczeniem .
Tymczasem pozdrawiam Was serdecznie :serce: duże :) . Do miłego...
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: RP-7 Zaświadczenia do Emerytury

Post autor: andrzej1955 »

Dani :kwiat: wszystko to po to piszę bo.....wszechmocny zus do którego odprowadzamy składki Wszyscy przez Całe Życie Chce Nas na każdym Kroku WYDUDKAĆ-delikatnie mówiąc-dlatego należy wszystko przemyśleć i nawet skorzystać w razie jakichkolwiek wątpliwości z pomocy Wykwalifikowanych Biur Obrachunkowych albo Radców Prawnych-to czasami kosztuje parę złotych ale jest jakaś gwarancja że nie popełni się jakiegoś błędu i nie dostaniemy po kieszeni-czyli de fakto Oszukani-bo nie znajomość prawa nie usprawiedliwia Nas od jego stosowania-przykładem jest potraktowanie kobiet urodzonych w 1953 roku i sprawa ciągnie się latami,Dlatego Pilnujmy Swoich Spraw abyśmy nie musieli potem wyjaśniać latami i włóczenia się po Sądach,Pozdrawiam Serdecznie i Nieustająco Dużo Cennego Zdrówka Życzę,abyśmy mogli Cieszyć się życiem w Jego Jesieni :kwiat: :)
ODPOWIEDZ