Zmiana terminu turnusu

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Majka1954
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 28 wrz 2019 15:17
Oddział NFZ: Wielkopolski

Zmiana terminu turnusu

Post autor: Majka1954 »

Witam wszystkich.
Jestem tu nowa.Pierwszy raz otrzymałam skierowanie z mężem do sanatorium i tu zaczęły się schody.W tym sam czasie mąż ma wyznaczone terminy wizyt u specjalistów.Skierowania odesłałam z prośbą o zmianę terminu ale nie dołączyłam żadnych zaświadczeń bo nie chcą wypisać.Jestem z NFZ Poznań.Czy ktoś miał podobną sytuację i jak podchodzi do takiej prośby NFZ?
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zmiana terminu turnusu

Post autor: andrzej1955 »

Witamy na Forum Majka :) należałoby przesunąć terminy wizyty u specjalisty męża a nie odsyłać mocno nieumotywowanej prośby o przesunięcie turnusu,moim skromnym zdaniem wskazane byłoby abyś osobiście udała się do Oddziału i poprosiła o przesunięcie terminu turnusu z wyjaśnieniem jego powodu-tam też pracują sympatyczni ludzie i być może-czego Ci Serdecznie Życzę-uzyskasz jego przesunięcie,Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Zmiana terminu turnusu

Post autor: forumowicz »

Witaj Majka, proszę jak najszybciej udaj się do NFZ przy ul. Grunwaldzkiej i wyjaśnij sprawę osobiście, parter na lewo szklanne drzwi przy poczekalni, uprzednio pobierz numerek. Jestem przekonana, że będzie oky.
forumowicz

Re: Zmiana terminu turnusu

Post autor: forumowicz »

Przepraszam za powielanie ale wcześniejszego postu A ndrzeja nie doczytałem. Pozdrawiam
Majka1954
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 28 wrz 2019 15:17
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Zmiana terminu turnusu

Post autor: Majka1954 »

Dziękuję za porady, ale ja mieszkam w Kaliszu 120 km od Poznania i osobista wizyta jest trochę kłopotliwa, a teraz chyba już tylko mogę liczyć na cud. Trudno będę czekać na odpowiedź.Napisze jak będę coś wiedzieć.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Zmiana terminu turnusu

Post autor: Samosia »

Majka1954 to może zadzwoń i zapytaj...przecież kto pyta nie błądzi👍
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Zmiana terminu turnusu

Post autor: jan19557 »

Ale swój oddział masz w Kaliszu na kolegialnej więc tam się udaj i wyjaśnij co i jak. Powodzenia.
Majka1954
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 28 wrz 2019 15:17
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Zmiana terminu turnusu

Post autor: Majka1954 »

Dzięki.Jutro spróbuję.
forumowicz

Re: Zmiana terminu turnusu

Post autor: forumowicz »

NFZ potraktuje takie pismo zapewne jako rezygnację z sanatorium. Nawet jeżeli uznają i przychylą się do prośby odnośnie męża z uwagi na te badania to autorka teamtu tego nie ma żadnej podstwy do zmiany terminu swojego wyjazdu. To, że się otrzymało skierowania równocześńie z mężem nie jest obligatoryjne, nie ma przepisów które regulowałyby wspólny wyjazd małżeństw.
Majka1954
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 28 wrz 2019 15:17
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Zmiana terminu turnusu

Post autor: Majka1954 »

Witam.Cieszę się.Dziś zaglądam a tu niespodzianka.List wysłałam 26 września a odpowiedź już dziś tj. 1 październik.Dostaliśmy nowy termin i nowe miejsce.Kołobrzeg sanatorium San Ul.Kasprowicza 17. w terminie 30XI do 21 XII Jestem zadowolona ze zmiany miejsca.Wcześniej nie pisałam ale mąż ma umiarkowaną grupę inwalidzką i potrzebuje wsparcia drugiej osoby ( ksero grupy dołączyłam)
I to może miało wpływ na decyzję.Jednym słowem trzeba zawsze być dobrej myśli.Mam pytanie czy muszę rezerwować pokój 2 osobowy wcześniej.
Pozdrawiam wszystkich.
ODPOWIEDZ