Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: p-siak »

Hej.A jakie zmiany, jakie? Może choć słowo,dwa dla naszej wiedzy...
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: darek »

Ewa7 pisze: 13 paź 2019 09:48 Czy ktoś próbował prosić o termin i miejsce w ZUSie? Mogę tylko gdzieś niedaleko czyli Wieniec i Ciechocinek no i jedynie w maju. To już pewnie przesada, obawiam się...? Pozdrawiam
Znajomy po komisji i uzyskaniu informacji że WSZYSTKO ok i ma się szykować do wyjazdu.
Po komisji udał się do Pokoju i Panie zadały pytanie kiedy i gdzie .
W tym samym dniu ( Pani podeszła do lekarza aby wiedzieć jakie schorzenie) Kolega otrzymał wstępna informację
wybór 3 miejscowości i terminy miał czasu 5 minut na zastanowienie się po czasie przyszła koperta z Potwierdzonymi informacjami.

EMPATIA bo to był piatek Pań w ZUS

Akcja działa sie w chorzowskim oddziale ..tak wiem Rodo ,termin na uprawomocnienie ,ale i są Ludzie z EMPATIĄ również z drugiej STRONY choć DOKTOR był groźny albo Kolega miał dobre schorzenie kwalifikujące

MOŻNA
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: sztani »

Nie chcę tu mieszać ale Pani nie musi chodzić do p. doktora i pytać o schorzenie .Wszystko ma u siebie w komputerze i wystarczy podgląd . Obecnie nie ma zwyczaju chodzić oficjalnie(procedura nie pozwala) do Pań i prosić, czy pytać o miejscowości i termin . Można tak postąpić po cichu o ile są osoby z za biurka z empatią . To tylko na tak zwaną buzię mamy zapewnienie. Trzeba czekać 2 tygodnie na uprawomocnienie decyzji . Lekarz wydając pozytywną decyzję klika w klawiaturę i natychmiast ma to osoba która kieruje na turnus.(wybiera miejsce i czas) kiedyś dostawałem po wizycie u orzecznika karteczkę do pokoju Pań .Obecnie jest to tylko pisemko ,ze należy mi się rehabilitacja. Na koniec dodam ,ze wybór miejsca i czasu może dotyczyć osób które składają same wniosek o turnus. Choć bywają wyjątki dla drugiej grupy które kieruje sam ZUS ,są to terminy wizyt u lekarzy specjalistów ,jakieś zabiegi specjalistyczne wówczas jeśli jest czas na to to przesuwają ( tu trzeba napisać pismo odpowiednie do ZUS) Zazwyczaj coś w niedługim czasie się kończy ,czy to chorobowe 182 dni , czy świadczenie reh., czy okres renty . Wysyłają i uzdrawiają . Wszystkim powodzenia życzę i dobrych miejscówek a co najważniejsze dobrej rehabilitacji. :)
forumowicz

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: forumowicz »

Darku,a może urok osobisty?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: darek »

Zgadzam się Stanisławie w 100% ,że obecnie wszystko jest on-line w komputerach a może..............
Miała to być ta chwila sam na sam ,aby :)

Zbyszku

Niestety jestem jedną z nielicznych Osób ,które nie doświadczy uroku leczenia z ZUS :( :( :( :(
Nie wiem też DLACZEGO jestem aż tak Dyskryminowany.
Pracuję Płacę
A Oni uznali że lepiej dać Mi orzeczenie o niepełnosprytności na STAŁE i pozbyć się .

A tak mimo że schorzeń lub powikłań dochodzi Mam zamkniętą drogę do tzw Prewencji Rentowej ZUS
I pies pogrzebany .
Poniekąd odciążyłbym NFZ i zwolnił miejsce w Kolejce
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: dani888 »

grzegorz67 pisze: 26 lis 2019 12:01 Hej.A jakie zmiany, jakie? Może choć słowo,dwa dla naszej wiedzy...
Witaj Grzegorzu .
Chodziło mi o zmiany w okresach zasiłkowych (chorobowych ) z ZUS-u i dotyczy to osób aktywnych zawodowo . Jeszcze trwają negocjacje ale gdyby to weszło w życie od 2020 r. to będzie krzywdzące dla pracowników :( . A domyślam się , że wejdzie... Pozdrawiam ciepło :) .
ODPOWIEDZ