Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Ewa7
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 02 paź 2019 09:13

Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: Ewa7 »

Czy ktoś próbował prosić o termin i miejsce w ZUSie? Mogę tylko gdzieś niedaleko czyli Wieniec i Ciechocinek no i jedynie w maju. To już pewnie przesada, obawiam się...? Pozdrawiam
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: hipek »

Witaj Ewa

Próbuj,jaka trafisz na przyjaznego urzędnika to sprawę załatwisz pozytywnie.

Pozdrawiam
Hipek
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: acik61 »

Ewa7
Jestem "świeżo" po wizycie u orzecznika zus - on tylko dał akces, że rehabilitacja jak najbardziej zasadna, teraz 14 dni czekania na uprawomocnienie się orzeczenia (w moim przypadku 21.10) potem poczekam kilka dni na reakcje zus ewentualnie sam do nich zadzwonię i przekażę tu na forum jak to dokładnie wygląda, czy ich przydział jest w 100% wiążący, czy można mieć swoje życzenia.
Jednak z mojego punktu rozumowania jest to "prewencja" rentowa, więc wszystkie atuty są po stronie zus.
Tak jak przedmówca napisał trzeba próbować - każdy przypadek inny. Pozdrawiam
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1702
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: p-siak »

Można prosić o termin, ale do 6-ciu miesięcy. O miejsce również,ale trzeba znać numer telefonu do działu prewencji.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: Andrzej1958 »

Dzwoń w dniu uprawomocnienia się decyzji. Wtedy przygotowują do wysłania decyzję i miejsce rehabilitacji. Ja w zeszłym roku tak zrobiłem i miałem możliwość wyboru, co prawda niewielkiego (pulmonologia).
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: dani888 »

Witajcie . Czy Wy wszyscy znacie te numery telefonów ? Bo ja tylko dzwonię na infolinię a z połączeniem się jest ciężko :( . Czy placówki ZUS mogą udostępnić numer telefonu , pod który można by było zadzwonić w celu uzyskania potrzebnej informacji ? Pozdrawiam :kwiat: .
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: Andrzej1958 »

Na zaproszeniu na komisję powinien być jakiś telefon kontaktowy. W moim przypadku był. Zadzwoniłem i dostałem numer do pokoju gdzie rozdzielają skierowania. Wybór miałem niewielki - 2 miejscowości( pulmonologia), jedna wcześniej - lato, druga znacznie później - jesień.
Próbuj, może się uda.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1702
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: p-siak »

dani888 pisze: 19 lis 2019 18:14 Witajcie . Czy Wy wszyscy znacie te numery telefonów ? Bo ja tylko dzwonię na infolinię a z połączeniem się jest ciężko :( . Czy placówki ZUS mogą udostępnić numer telefonu , pod który można by było zadzwonić w celu uzyskania potrzebnej informacji ? Pozdrawiam :kwiat: .
Hej, musisz osobiście zapytać o nr w ZUS, niestety.Udostępniają, mniej roboty wtedy mają.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: sztani »

Tak jak pisze Andrzej na Każdym skierowaniu na komisję jest numer kontaktowy . w razie nie możliwości bycia w danym dniu na komisji dzwonimy i umawiamy inny termin . Powodzenia. Wybór mogą mieć tylko osoby składające same wniosek o turnus . Ja jeżdżę w czasie urlopu a on nie jest na żądanie tylko planowany. Andrzej mamy wybór w moim przypadku wystarczający :) :) (pulmonologia)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy można w ZUS prosić o termin i miejsce?

Post autor: dani888 »

Witajcie kochani .
Dziś byłam w placówce ZUS-u i musiałam podać swój nr. kontaktowy , oni zadzwonią ze stacjonarnego ( tak poinformowała mnie miła pani ) w ciągu 7, 8-miu dni :D . Więc muszę chodzić z komórką wszędzie ... :)
Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie i odpowiedzi choć pewnie nie raz i nie dwa zaplączę się w tych zawiłościach tym bardziej , że od nowego roku czekają nas kolejne zmiany .... na gorsze :shock: :evil: .
Pozdrawiam :kwiat: .
ODPOWIEDZ