Czy można odmowic turnusu będąc na świadczeniach rehabilitacyjnych

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Devoxxx
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 24 sie 2019 03:18

Czy można odmowic turnusu będąc na świadczeniach rehabilitacyjnych

Post autor: Devoxxx »

Witam. Za 10 dni mam jechać do iwonicza Zdrój na turnus, nie dość że się bardzo źle czuje to do tego nie czuje się na siłach żeby tam jechać, nawet mi sprawia trudność wyjść na chwilę sklep lub gdzie kolwiek czy mogę np zadzwonić do tego ośrodka i ich poinformować że z względów zdrowotnych nie jestem w stanie tam się wstawić czy na Chama tam muszę być po prostu.. No i co by ZUS na to powiedział?? Oczywiście chce tam jechać ale patrząc na ten ból i ile km muszę przejechać to mnie to przeraża po prostu :((
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czy można odmowic turnusu będąc na świadczeniach rehabilitacyjnych

Post autor: smuga »

Jeśli żle się czujesz to najlepiej iść do lekarza by wystawił zaświadczenie że stan twojego zdrowia nie pozwala ci na taki wyjazd . Dostarcz do ZUS i powinni ci ustalić datę wyjazdu po poprawie zdrowia . Nie może tak być by w trakcie rehabilitacji zamiast pomóc mogło by ci zaszkodzić :)
Devoxxx
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 24 sie 2019 03:18

Re: Czy można odmowic turnusu będąc na świadczeniach rehabilitacyjnych

Post autor: Devoxxx »

Postanowiłem jechać jednak zobaczymy jak to bd zaszkodzić mi tam nie zaszkodza, najbardziej mnie przeraża ten dojazd :((
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Czy można odmowic turnusu będąc na świadczeniach rehabilitacyjnych

Post autor: GIENIA »

Jeśli jednak nie zechcesz jechać , to dzwoń do ZUS , a nie do osrodka , a najlepiej jak pisze .. smuga .. weź zwolnienie od lekarza ...

Jesli by Ci nie pomogli , to oby Ci nie zaszkodzili , tego Ci życzę :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy można odmowic turnusu będąc na świadczeniach rehabilitacyjnych

Post autor: sztani »

Będąc na świadczeniu nie można brać zwolnienia od lekarza gdyż samo świadczenie jest już w pewnym tego słowa znaczeniu zwolnieniem. :)
ODPOWIEDZ