Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: Muzyczka »

Acik,
Jo , toć to tyz to wiem....i tak jak padołeś...
Dzięki Acik..
Najlepszego! Hej! :lol:
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

Hej - W sprawie świadczenia za pobyt w szpitalu rehabilitacyjnym na moje odwołanie - dostałem z PZU odmowę wypłaty. "piłeczka" po mojej stronie, złożyłem więc skargę na działanie ubezpieczyciela do instytucji "rzecznik finansowy" Prawnik u którego byłem mówi, że rzecznik dużo spraw polubownie załatwia dla konsumentów,.... oby - potem już tylko sąd. Pozdrawiam "moich" kibiców
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: Muzyczka »

Witaj Acik, właśnie dziś wróciłam ze szpitala uzdrowiskowego ze Świnoujścia, na inną jednostkę chorobową niż kiedyś w 2012 r.,czy mogę się starać z ubezpieczenia PZU zwrotu kosztów... Za pobyt w szpitalu...?
Serdecznie pozdrawiam :) :kwiat:
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

Witaj Muzyczka by dać jednoznaczną odpowiedź to braknie czasu i miejscaja na forum😎 - każda sprawa inna (inny ubezpieczyciel, inny aspekt sprawy itp) Moja sprawa (w/g mnie i prawników z którymi rozmawiałem jest ewidentnie na moją korzyść) ciągnie się już od końca listopada i teraz jest na etapie rzecznika finansowego w Warszawie....czekam
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: sztani »

raz dwa temat wielokrotnie przerabiałem za pobyt zusowski choćby to był pobyt gdzie na pieczątce widnieje słowo szpital nie należy się z PZU Chciałbym dodać że nie wszystkie wyjazdy w ramach szpitalnych NFZ również podlegają wypłacie z PZU podobnie miałem i ubezpieczenie z PZU miałem na wszelkie możliwe zdarzenia takie są zapisy syn syn dostał pieniądze z PZU po pobycie rehabilitacyjnym kardiochirurgicznym zaraz po operacji kiedy pojechał na taki turnus bardzo ciężko cokolwiek wyciągnąć z PZU nie mówię że nie ma takiej możliwości ale jest bardzo bardzo ciężko Sorki pisałem w telefonie dyktowanie tekstu dlatego brak kropek przecinków dużych liter Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: Muzyczka »

Sztani, dzięki za info....to pobyt z NFZ, nie zusowski, ZUS nie ma szpitala uzdrowiskowego...
Będę w PZU i popytam i zloże dokumenty....
Serdecznie pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: sztani »

ZUS ma turnusy w szpitalach uzdrowiskowych . NA pieczatkach slowo szpital widnieje .chodzby Lądek ,Krynica,Busko Itd...
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: Muzyczka »

Sztani..co innego pieczątka..a co innego pisze się pobyt w szpitalu....
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

Witam
W temacie pojawia się dużo nieścisłości (tak jak i OWU z pzu jest nimi przesiąknięte :shock: - wiadomo im więcej zawiłości, tym bardziej można prawo ze szkoda dla ubezpieczonych naciągać) na które to dwie zwrócę uwagę gdyż na nie powołuję przy odwołaniu.
Dla PZU nie jest ważna nazwa (że jest w nagłówku słowo "szpital" ) nie jest ważny wypis (że przebywałem w "szpitalu")
W moim przypadku w/g PZU - "23WSzUR w Ladku" nie jest szpitalem, gdyż "na podstawie wpisu do Księgi Resortowej Rejestru Podmiotów wykonujących działalność leczniczą" ...ufff... przy 23WSzUR jest wpis, że "podmiot ten (nawet tu napisali "podmiot" nie "szpital") świadczy usługi - [stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne - inne niż szpitalne]..... więc (w/g pzu) póki skorzystasz z usług "podmiotu" przeczytaj w "....w księgach resortowych....." czy szpital jest czy nie szpitalem, nie zważając na to, iż "podmiot" ten przyjął cię na swój" odział podmiotu" wykorzystując (chyba wbrew prawu???) skierowanie do SZPITALA
Kolejna nieścisłość to co w/g pzu jest pierwszym pobytem w szpitalu a następnym pobytem (i tu już dowolność nazw w OWU - szpital rehabilitacyjny, oddział rehabilitacyjny, ośrodek rehabilitacyjny. W swoim OWU mają wyjątek, który mówi, że drugi pobyt w szpitalu, oddziele, ośrodku, który nastąpił do pół roku od PIERWSZEGO pobytu w szpitalu za który to PZU wypłaciło świadczenie i jest to pobyt na tą samą jednostkę chorobową - to świadczenie jest należne....... Spełniam te wymogi a odszkodowania (świadczenia) brak. Sprawa jest więc w toku u rzecznika finansowego, a po dzisiejszej telefonicznej rozmowie z rzecznikiem jestem raczej dobrej myśli, ale czas pokaże, co postaram się na forum (dla forumowiczów w podobnej sytuacji) po uzyskaniu werdyktu przedstawić...ale potrwa to kilka miesięcy :(
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

Witam - dostałem od rzecznika finansowego kopię pisma jakie wystosował do PZU w mojej sprawie- PZU ma 30 dni na odpowiedź na pismo rzecznika.... więc czekam ,ale już bliżej niż dalej myślę, że korzystnej dla mnie decyzji. Pozdrawiam forumowiczów
ODPOWIEDZ