Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: sztani »

wLaśnie bylem w Wojskowym w Lądku i nici. Nie uznano
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: zbigniew165 »

Sztani, a pobyt w Równicy-Oddział szpitalny ZUS :?:
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: Tojka »

Dzia_dek pisze: 23 paź 2019 09:45 Acik naszła mnie jeszcze taka myśl. Czy "kluczem" do wypłaty nie będzie druk tzw. L4.
Jadąc do sanatorium jedziemy w ramach urlopu, do szpitala uzdrowiskowego również
często jedziemy w ramach urlopu. Chodzi o znaczne różnice w wypłacie wynagrodzenia.
Urlop wypoczynkowy, a pobyt na L4. W założeniu ubezpieczyciela polisa zawierająca
możliwość wypłaty "odszkodowania" za pobyt w szpitalu ma właśnie na celu między innymi
wyrównanie tej straty.
Z prewencji rentowej ZUS zazwyczaj jadę w ramach L-4. Do glowy mi nie przyszło, zeby starac sie o jakies odszkodowanie z ubezpieczenia. Ale teraz sobie mysle, ze ...... mozna by sprobowac ;) Tym bardziej, ze na tegorocznym pobycie bylam na rehabilitacji po NW. Mam takie jedno ubezpieczenie, w którym dośc sporo jest o róznych kwotach za rehabilitacje.Może by sie dalo cos podciagnąć ;)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: jan19557 »

Miałem kiedyś taką sytuację z ubezpieczeniem. Dostałem skierowanie do kardiologicznego w Nałęczowie. Mając w ubezpieczeniu zapis o wypłacie odszkodowania za leczenie szpitalne po powrocie złożyłem stosowne dokumenty do PZU i dostałem odmowę z wytłumaczeniem że ten zapis dotyczy pobytu w szpitalu a nie leczenia sanatoryjnego . Złożyłem odwołanie wyjaśniając że to nie jest sanatorium tylko szpital sanatoryjny co było potwierdzone na pieczątce i że w owym sanatorium na każdym piętrze jest dyżurna pielęgniarka i jeden lekarz na cały budynek a poza tym mają OIOM i wykonują drobne zabiegi w razie potrzeby. Napis na pieczątce był" Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" S.A.
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy
Przyszła odpowiedź pozytywna i wypłacili kasę za pobyt w sanatorium. Za pobyt w normalnym sanatorium nie liczył bym na nic . Co innego jeśli to jest pobyt w szpitalu sanatoryjnym. Niektóre firmy to uznają ale trzeba próbować.

Życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

Skończyłem pobyt w szpitalu uzdrowiskowo -rehabilitacyjnym (Lądek) -poszło pismo do pzu o odszkodowanie za pobyt - dziś odmowa ...."Placówka nie powadzi leczenia szpitalnego, dlatego nie możemy wypłacić odszkodowania"..... a definicja leczenia szpitalnego - "Leczenie w szpitalu wiąże się z tym, że przebywasz tam całą dobę – często przez kilka dni. W tym czasie jesteś otoczony kompleksową opieką medyczną (diagnoza, leczenie, pielęgnacja, rehabilitacja)"... Chyba trzeba się odwołać - papier cierpliwy jest - ktoś po odwołaniu wywalczył odszkodowanie?
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

Dla potencjalnych "bywalców" oddziałów rehabilitacyjnych w szpitalu nie mogących dostać odszkodowania z pzu.
Przecieram szlaki - odwołanie własnie poszło. teraz czekać do 30 dni na ponowna decyzję. Poinformujejak zakończy się moja sprawa., Wesołych Świąt wszystkim.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: jan19557 »

Na początku pisałeś o pobycie w sanatorium a teraz w szpitalu sanatoryjno - rehabilitacyjnym więc jak to jest. Zobacz co jest napisane na pieczątce. Za sanatorium nie dostaniesz nic a za szpital sanatoryjny możesz się domagać lecz nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe to uznają. Np PZU obecnie już nie a np. Hestia czy Compensa do niedawna uznawały. Próbować zawsze trzeba.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

jan19557
Zakładając temat wiedziałem, że mam prewencje rentową (nie wiedziałem gdzie) - później "wywalczyłem" jeszcze rehabilitacje poszpitalną i byłem w 23 WSzUR w Lądku, którego to pobytu PZU nie uznało, ale dziś poszło odwołanie , zobaczymy co czas pokaże - pozdrawiam
robcio61
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 23 mar 2015 14:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: robcio61 »

Ja miałem taką sytuację z PZU...
Przebywałem 42 dni na oddziale rehabilitacyjnym szpitala w Bystrzycy Kłodzkiej. Po powrocie złożyłem wniosek o wypłatę odszkodowania z ubezpieczenia. Oczywiście szanowne PZU odmówiło wypłaty, twierdząc że pobyt na oddziale rehabilitacji nie uprawnia do uzyskania odszkodowania.
W OWU wyczytałem, że rzeczywiście tak jest ale za wyjątkiem pierwszego pobytu związanego z danym schorzeniem. Odwołałem się od odmowy
wypłaty i po kilku dniach dostałem całe odszkodowanie plus kartę apteczną na 200 zł.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

Robcio? 🍾💪 W sedno Na ten sam punkt paragrafu ujętego w owe się powołałem - pierwszy pobyt rehabilitacyjny po pobycie w szpitalu na tą samą jednostkę chorobową. Pozdrawiam i Do Siego 2020
ODPOWIEDZ