Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

Czy i jaki pobyt w sanatorium jest tożsamy z pobytem szpitalnym w/g PZU ?
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: andrzej1955 »

Rozwiń ten temat bo piszesz bardzo...Enigmatycznie :roll:
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

Chodzi mi o to czy pobyt w sanatorium traktowany jest (w/g PZU) jak pobyt szpitalny, innymi słowy, czy mając w ubezpieczeniu zawarte odszkodowanie za pobyt szpitalny to za pobyt w sanatorium też przysługuje.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: Dzia_dek »

Acik obawiam się, że żaden pobyt w sanatorium nie jest tożsamy z pobytem szpitalnym wg PZU.
Wydaje mi się, że nawet pobyt w szpitalu uzdrowiskowym nie będzie Cię kwalifikował do wypłaty
z ubezpieczenia bo domyślam się, że to masz właśnie na myśli. Wypłata z ubezpieczenia następuje
po leczeniu szpitalnym z powodu choroby lub wypadku. Czy pobyt w szpitalu uzdrowiskowym może
kwalifikować do takiego wsparcia finansowego? W niektórych sytuacjach następują ograniczenia
lub też wyłączenia z ochrony ubezpieczeniowej. Tego dowiesz się czytając ogólne warunki ubezpieczenia,
które powinieneś otrzymać do swojej polisy lub bezpośrednio u agenta ubezpieczeniowego.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

Dzia_dek
W ogólnych warunkach ubezpieczenia jest tylko lakoniczna informacja "....za pobyt w szpitalu...." - sam użyłeś sformułowania "szpital uzdrowiskowy" więc? szpital to czy nie? Na moje pytanie pani (dyrektor oddziału) przy okienku poinformowała, że jeżeli na wypisie będzie ujęta informacja, że był to "pobyt rehabilitacyjny" to nie powinno być kłopotów. tylko między "nie powinno" a "powinno" jest to słowo klucz -"nie" Nie pozostało więc nic innego, jak poczekać co życie przyniesie. Dziękuję za sugestie i trafne przemyślenia - pozdrawiam Acik
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: Felice »

Acik koleżanka dostała takie odszkodowanie. Ważne by w wypisie było właśnie że przebywałeś w szpitalu na oddziale rehabilitacji.
Myślę,że podobnie powinno być w przypadku pobytu kardiologicznego czy pulmonologicznego.
Za pobyt w sanatorium na 100 % nie dostaniesz.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: Dzia_dek »

Acik naszła mnie jeszcze taka myśl. Czy "kluczem" do wypłaty nie będzie druk tzw. L4.
Jadąc do sanatorium jedziemy w ramach urlopu, do szpitala uzdrowiskowego również
często jedziemy w ramach urlopu. Chodzi o znaczne różnice w wypłacie wynagrodzenia.
Urlop wypoczynkowy, a pobyt na L4. W założeniu ubezpieczyciela polisa zawierająca
możliwość wypłaty "odszkodowania" za pobyt w szpitalu ma właśnie na celu między innymi
wyrównanie tej straty.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

Dzia_dek
Też tak myślę, tym bardziej, że pobyt na zwolnieniu lekarskim w szpitalu (czyli jak na druku ZUS ZLA będzie zaznaczona ilość dni w szpitalu) to zasiłek jest obniżony z 80% do 70%.... Nic - pojadę , przeżyję, napiszę Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: sztani »

syn ostatnio był na oddziale rehabilitacyjnym ale w szpitalu (nie uzdrowiskowym) jest oddział rehabilitacji kardiologicznej z małą przerwą (10 dni) po ciężkim zabiegu kardiochirurgicznym na w/w oddziale .otrzymał wypis szpitalny .był dokładnie 5 tygodni . za pierwszy pobyt po operacji otrzymał od 4 dnia pobytu na oddziale za drugim razem na oddziale rehabilitacji po 14 dniu pobytu. Tak kombinują ubezpieczalnie :) jeśli na pieczątce będzie napisane Szpital Uzdrowiskowy i nawet będzie wypis ,ze rehabilitacja tam się odbyła to marne szanse na pieniądze .przerabiałem to w PZU. to spora kasa i będą wszystko robić aby się wykręcić.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

sztani Przebywałem w szpitalu 5 dni i za 5 mi wypłacili (ale w OWU mam napisane, że płacą jeżeli pobyt był powyżej 3dni) Może w Twoim (syna) przypadku źle zinterpretowali ten zapis o trzech pierwszych dniach i ktoś "nadgorliwy" wymyślił, że pierwsze dni "nie wchodzą w rachubę" ?
W moim OWU zapis brzmi "leczenie szpitalne ubezpieczonego spowodowane a)....... b)....... c) chorobą d)....itd" - na "mój rozum" po 5 dniach zostałem wypisany ze szpitala, teraz ciągle przebywam na zwolnieniu lekarskim (czyli jestem chory) i w tym stanie (choroby) znowu "wyląduję w sanatorium (w szpitalu) czyli będzie "leczenie szpitalne spowodowane chorobą"
Generalnie ważne (chyba) będzie kto wystawi wypis czy (tak bym chciał tam jechać) wojskowy szpital w Lądku, czy np.....hotel Olecko
Ale "wróże z fusów" teraz - czas pokaże co będzie Pozdrawiam Acik
ODPOWIEDZ