Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: Muzyczka »

Witajcie,
Ja też dawno już, dostałam z PZU zwrot za leczenie i pobyt w szpitalu uzdrowiskowym 28 dni i to uprzejmie mnie poinformowała pani z PZU, że tylko jest wypłacane za pierwszy pobyt ...za inne, następne już nie.... akurat byłam wtedy po wypadku..
Czasami pracownicy PZU są uprzejmi, a czasami /jak nie porozmawia się z nimi osobiście, bo nie każdy oczywiście ma na to czas /, to tak traktują człowieka, że raczej nie chcą płacić i odmawiają i dają odpowiedź negatywną licząc że może dany petent na to się zgodzi... Bo na przykład nie wie albo nie zna przepisów..... Trzeba więc pisać odwołania.....nie bać się tego.. nic nie tracimy jeżeli napiszemy odwołanie, najwyżej ta sama decyzja przyjdzie jeszcze raz... Chciałam tylko podkreślić, że jeżeli rozmawia się osobiście, jest się w oddziale PZU, to wiele rzeczy można się ustnie dowiedzieć. Natomiast jak się wysyła to czasami różnie traktują..
Acik, życzę Ci, aby pomyślnie została załatwiona Twoja sprawa i trzymam kciuki...
Serdecznie pozdrawiam...
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: jan19557 »

Oczywiście wypłata odszkodowania drugi raz za to samo nie wchodzi w grę ale z tytułu innej jednostki chorobowej już tak. Mówimy tu o odszkodowaniu za chorobę bo jeśli chodzi o zwrot kosztów pobytu leczenia rehabilitacyjnego można pobierać za każdym razem . Mowa to o zwrocie kosztów a nie odszkodowaniu za wypadek związany z daną chorobą bo np. zawał w pracy jest traktowany jako wypadek i odszkodowanie jest wypłacone tylko raz a za pobyty w sanatorium za każdym razem chyba że nastąpiły zmiany i których nie wiem. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: Muzyczka »

Jan, Mnie inaczej w PZU powiedziano, i inaczej otrzymałam niż piszesz... Ponieważ miałam po wypadku kolejowym, właściwie po katastrofie....pod Szczekocinami, będąc w jednym roku, od czerwca do września w 3 sanatoriach, w tym 2 poszpitalne i PZU mnie poinformowało i dało mi tylko zwrot i taką możliwość, która wtedy to była,tj. w 2012 roku , otrzymania za pierwszy pobyt leczenia poszpitalnego w sanatorium uzdrowiskowym, tj kwoty według ich tabelki za leczenie szpitalne..
Ty piszesz o leczeniu rehabilitacyjnym.. Więc już sama nie wiem..... pozdrawiamm serdecznie... .
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: jan19557 »

Musisz odróżnić odszkodowanie z tytułu wypadku i zwrot kosztów za pobyt w szpitalu czy sanatorium. Zwrot kosztów za pobyt mają tylko ci co płacą większe składki do PZU, mają odpowiednie ubezpieczenie zbiorowe wykupywane przez niektóre zakłady pracy jako ubezpieczenie dodatkowe. Składka dodatkowa wynosi wtedy około 80-90 zł. miesięcznie.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

Jan19557
Jak w poście wcześniej napisałem- dostałem odmowę ( mimo,że płacę dodatkowe ubezpieczenie za pobyt w szpitalu) bo w OWU szpital, oddział ....generalnie wszystko co ma w nazwie słowo REHABILITACJA je jest w ich mniemaniu szpitalem - nie jest świadczeniem szpitalnym - nie jest leczeniem szpitalnym..... Doczytałem tylko, w jednym paragrafie, że jest wyjątek tzn jak będzie pierwszy pobyt na to samo schorzenie po pobycie w szpitalu za pobyt w którym PZU przyznało odszkodowanie i nie minęło więcej jak pół roku. W moim przypadku wszystko się zgadza dlatego odwołałem się właśnie z takim uzasadnieniem 😓 Teraz czekam na ruch PZU
Ostatnio zmieniony 30 gru 2019 20:01 przez acik61, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: jan19557 »

Musisz odróżnić odszkodowanie z tytułu wypadku i zwrot kosztów za pobyt w szpitalu czy sanatorium. Zwrot kosztów za pobyt mają tylko ci co płacą większe składki do PZU, mają odpowiednie ubezpieczenie zbiorowe wykupywane przez niektóre zakłady pracy jako ubezpieczenie dodatkowe. Składka dodatkowa wynosi wtedy około 80-90 zł. miesięcznie. Zwrot kosztów za pobyt w szpitalu w zależności od ubezpieczyciela należał się już za 2 dni a w innych 3-4. Ja z tego korzystałem często . Wtedy PZU płaciło już za 2 dni. Za pierwsze 14 dni dostawałem w przypadku wypadku po 220 zł za każdy dzień a za następne po 110 zł. a zwykłe pobyty analogicznie po 110 i 55. Jakie stawki są teraz nie wiem. Bywało tak że jechałem na izbę przyjęć przed północą zbadali mnie , czasem dali jakąś kroplówkę i nad ranem wracałem do domu ale w papierach był pobyt dwudniowy i to wystarczyło do wypłaty 2 dniówek np. po 110 zł. czyli 220 zł.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: Muzyczka »

Drogi Janie, ja to wszystko wiem .zobacz na temat, który poruszany był wcześniej ....dokładnie chodzi o zwrot za pobyt poszpitalny... sanatoryjny.....już wcześniej też ktoś pisał że tylko uznaje PZU pierwszy pobyt ja miałam dwa pobyty i tych dwóch pobytów mi nie uznają tylko pierwszy 28 dni i dostałam za niego zwrot z ubezpieczenia PZU.. Wcale ani razu nie użyłam słowa o odszkodowaniu po wypadku!!! ani razu dokładnie....!!
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: jan19557 »

Ty nie ale np. Akcik coś tam wspominał o odszkodowaniu. Nie chce mi się czytać wszystkich postów stąd moje wyjaśnienia. Niektórzy plączą te sprawy a należy je odróżniać bo dla firm ubezpieczeniowych to nie to samo.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: Muzyczka »

Jan, wiesz co, to sumie nie rozumiem, jeśli coś piszę to wiem co piszę i staram się głupot nie pisać....
Dla mnie to było bardzo dziwne że aż tyle napisałeś a nie czytałeś co ja pisałam wcześniej...to tyle... jakbyś i Ty też nie zrozumiał wątku głównego i o czym ostatnio się pisało. ..eh... Dla mnie to też dziwne że czasami pisze się o rzeczach bardzo różnych ale niezwiązanych dokładnie z poprzednim tematem.... A i każdy się popisuje co on to nie wie i tłumaczy tłumaczy tłumaczy.... ale trudno..powiem tak- polszczyzna i język polski jest dość ubogi i czasami mówi się na ten sam temat i tak samo.. ale w różne słowa się to ubiera i nie każdy to umie zrozumieć dokładnie...,o co chodzi...
Serdecznie pozdrawiam....
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium a ubezpieczenie PZU

Post autor: acik61 »

Muzyczka
W punkt - w moim OWU w punkcie odnośnie pobytu w szpitalu (tym co mnie interesuje) nie ma mowy o "odszkodowaniu' (moja wina) ale nie ma też mowy o "zwrocie kosztów za pobyt w szpitalu" - nazywa się to .... "świadczenie" - więc jednak "Polska jenzyka- trudna jenzyka-" Do Siego Muzyczka
ODPOWIEDZ