Co dalej po świadczeniu rehabilitacyjnym

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Co dalej po świadczeniu rehabilitacyjnym

Post autor: Fionka »

Dzięki Sztabu.Juz teraz dzięki Bibi i Tobie rozświetliły mi się szare.Ostatnio nie bardzo miałam siłę i zdrowie żeby jeszcze kierować moim dzieckiem.Jak wiesz został zwolniony z pracy w trakcie choroby i tak naprawdę do żadnej pracy go lekarz nie dopuścić.Jeszcze raz dzięki
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Co dalej po świadczeniu rehabilitacyjnym

Post autor: sztani »

nie przesadzaj Elu. Oby było po Waszej myśli wszystko. :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Co dalej po świadczeniu rehabilitacyjnym

Post autor: ANDY12345 »

Nie zapomnijcie o świadectwie pracy i oświadczeniu ZUS Z-10. Dobrze dowiedzieć się w ZUS o wszystkich aspektach sprawy, ja właśnie dzisiaj byłem i pani wyjaśniła jak dalej postępować, choć sama nie wie jak ZUS postąpi. Mam podobną ale bardziej skomplikowaną sprawę bo będą mieli dwie sprawy dotyczącą tego samego, a jakie decyzje zapadną to nawet jeszcze sąd nie wie :lol:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Co dalej po świadczeniu rehabilitacyjnym

Post autor: Fionka »

sztani pisze: 17 gru 2019 14:43 nie przesadzaj Elu. Oby było po Waszej myśli wszystko. :)
Na razie wczoraj nadeszła decyzją z Orzecznictwa.Przyznano Umiarkowany Stopień Niepełnosprawności
Bart40
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 115
Na forum od: 11 cze 2019 22:10
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Co dalej po świadczeniu rehabilitacyjnym

Post autor: Bart40 »

acik81 pierwsze slysze o receptach 100 % na rehabilitacyjnym. Bylem na takowym 7 miesiecy (wczesniej oczywiscie 182 dni zwolnienia) i caly czas leki mialem na znizki. W miedzy czasie tomografia glowy i wiele innych rzeczy i za nic nie placilem
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Co dalej po świadczeniu rehabilitacyjnym

Post autor: acik61 »

Bart 40
Czytamy ze zrozumieniem, czy czytamy?
Byłem na świadczeniu rehabilitacyjnym, a w międzyczasie zostałem zwolniony z pracy (znaczy minął okres zatrudnienia) ....też tak miałeś? bo o tym ani słowa
Bart40
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 115
Na forum od: 11 cze 2019 22:10
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Co dalej po świadczeniu rehabilitacyjnym

Post autor: Bart40 »

Z ubezpieczeniem w czasie zasiłku rehabilitacyjnego też jest na bakier- nie masz ubezpieczenia! masz tylko prawo do bezpłatnej opieki, ale już np recepty wydawane w tym czasie są li tylko na 100%
Ja zle czytam czy Ty chaotycznie piszesz ???


I zeby nie bylo - wspolczuje sytuacji jaka Cie spotkala
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Co dalej po świadczeniu rehabilitacyjnym

Post autor: acik61 »

Bart 40
W pierwszym zdaniu piszę - ...."Kilka lat temu z nowym rokiem kończyła mi się umowa o pracę i pech chciał, że z początkiem grudnia wylądowałem prosto z pracy na SORze - potem 182 dni na zasiłku chorobowym (w zasadzie cały płatny przez zus, bo bez pracy)a dalej 3 mies zasiłku...." logiczne,że dalsza część postu opisuje tą sytuację i wtedy nie dość, że lekarstwa na 100% (zaznaczam i też wtedy zaznaczyłem, że nie wiem jak teraz jak recepta to e-recepta) to idąc do lekarza za każdym razem albo do oddziału ZUS po zaświadczenie, że leczenie Ci przysługuje, bądź u lekarza wypisać oświadczenie ,że możesz bezpłatnie z pomocy skorzystać - taki mały niuans - w "Ewuś"iu jesteś na czerwono.... też Wesołych Świąt ☺
Bart40
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 115
Na forum od: 11 cze 2019 22:10
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Co dalej po świadczeniu rehabilitacyjnym

Post autor: Bart40 »

acik61 - mea culpa :)
violka123
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 30 sty 2020 23:09
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Co dalej po świadczeniu rehabilitacyjnym

Post autor: violka123 »

acik61 pisze: 16 gru 2019 20:38 Moja opowieść w tym temacie - może ku przestrodze, może by być mądrym po, a nie przed szkodą.....
Kilka lat temu z nowym rokiem kończyła mi się umowa o pracę i pech chciał, że z początkiem grudnia wylądowałem prosto z pracy na SORze - potem 182 dni na zasiłku chorobowym (w zasadzie cały płatny przez zus, bo bez pracy)a dalej 3 mies zasiłku rehabilitacyjnego.... a potem schody. Na wizycie u orzecznika dot. dalszego zasiłku rehabilitacyjnego usłyszałem (zobaczyłem) sławetne zdanie orzeczników - "nie jest pan niezdolny do pracy" Złożyłem odwołanie na komisję (bez wchodzenia w szczegóły, bo nie o tym chce napisać)i komisja utrzymała w mocy "wyrok" I teraz sedno sprawy- komisja odbyła się jeszcze jak byłem na zasiłku, ustnie nie usłyszymy jakie jest stanowisko komisji- czekać na uzasadnienie na piśmie! (którego to ostateczny termin przypadał już na okres po dacie końca zasiłku) I jesteśmy w du...! Do pracy nie pójdziemy ..bo dalej zasiłek? do UP nie zarejestrujesz się , bo nie masz pisma! Jak byś w tym momencie wylądował w szpitalu to....płacisz jak za zboże!(ot nie jesteś ubezpieczony i nie masz prawa do opieki zdrowotnej) Z ubezpieczeniem w czasie zasiłku rehabilitacyjnego też jest na bakier- nie masz ubezpieczenia! masz tylko prawo do bezpłatnej opieki, ale już np recepty wydawane w tym czasie są li tylko na 100% mówię o receptach wypisywanych (teraz są e-recepty to nie wiem jak to działa)"od reki", lecz o takich na komputerze- idąc do lekarza na rehabilitacyjnym w "ewuś-iu" cie nie ma! - masz tylko prawo do bezpłatnych badań , ale już nie do leków! Więc forumowicze pilnujcie terminów co, gdzie, kiedy, jak ...... Pozdrawiam Andrzej
Witam...Ja miałam to samo w tym roku...a w zasadzie na przełomie....świadczenie rehabilitacyjne do 11 grudnia...papiery złozyłam z tygodniowym opóxnieniem (ale ok. 20 listopada)....ale ZUS wyznaczył komisję na 9 stycznia....ok przyznano ,ale pieniążki dopiero 25,01....1,5 miesiąca bez pieniędzy i ubezpieczenia
ODPOWIEDZ