Badania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Iskierka1234
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 gru 2019 07:53

Badania

Post autor: Iskierka1234 »

Witam.Mam pytanie jak aktualne badania trzeba ze sobą zabrać? Ja mam prześwietlenie i rezonans magnetyczny sprzed jakiś dwóch lat. I co jeszcze oprócz skierowania i tych badań należy zabrać, chodzi mi o dokumenty? Pozdrawiam 😊
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5075
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Badania

Post autor: zbigniew165 »

W sanatorium tymi badaniami za bardzo się nie przejmują, a nawet ich nie przeglądają. Liczy się, to co wpisał lekarz do wniosku o skierowanie do sanatorium. Tak,że te co masz wystarczą moim zdaniem. Pozdrawiam
bozenka999
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 830
Na forum od: 26 cze 2017 13:14
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Badania

Post autor: bozenka999 »

Zbigniew ma rację,moich żadnych badań dr.nie oglądał,zasugerowałam tylko,że tego czy tego nie mogę mieć bo źle się czuje i dostosował zabiegi uwzględniając moje uwagi.Pozdrawiam.
Iskierka1234
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 gru 2019 07:53

Re: Badania

Post autor: Iskierka1234 »

zbigniew165 pisze: 05 sty 2020 08:17 W sanatorium tymi badaniami za bardzo się nie przejmują, a nawet ich nie przeglądają. Liczy się, to co wpisał lekarz do wniosku o skierowanie do sanatorium. Tak,że te co masz wystarczą moim zdaniem. Pozdrawiam
Dziękuję za odpowiedź 😊
Iskierka1234
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 gru 2019 07:53

Re: Badania

Post autor: Iskierka1234 »

zbigniew165 pisze: 05 sty 2020 08:17 W sanatorium tymi badaniami za bardzo się nie przejmują, a nawet ich nie przeglądają. Liczy się, to co wpisał lekarz do wniosku o skierowanie do sanatorium. Tak,że te co masz wystarczą moim zdaniem. Pozdrawiam
Dziękuję za odpowiedź 😊
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Badania

Post autor: jan19557 »

Nie słuchaj tylko zabierz to co masz. W jednym nie patrzą a w innych wręcz żądają. Jak będzie lekarz miał podkładkę to jest szansa na dobranie lepszych zabiegów. Powodzenia.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Badania

Post autor: acik61 »

Jestem w tej chwili na prewencji ZUS i nawet tu w Osieczku ( a może na dobrego lekarza trafiłem) lekarz przeglądał wszystkie wyniki rezonansów USG i inne na temat mojego stanu zdrowia a nie tylko wyniki barku na jakie to schorzenie dostałem skierowanie, ba! nawet w pierwszy dzień udo rehabilitanta u którego będę mam ćwiczenia indywidualne całą "moją kartotekę" wnikliwie przeglądał - tak więc bierz co masz bo może być potrzebne Pozdrawiam
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Badania

Post autor: violet58 »

Na skierowaniu zwykle masz napisane jakie dokumenty musisz mieć ze sobą. Zwykle są to :

– potwierdzone przez oddział wojewódzki Fundusz skierowanie na leczenie uzdrowiskowe,
– dowód tożsamości,
– aktualny dowód ubezpieczenia zdrowotnego,
– wyniki badań dodatkowych, konsultacji specjalistycznych, karty informacyjne ze szpitala, które mogą mieć związek z leczeniem uzdrowiskowym,
– stale przyjmowane leki na cały okres pobytu,
– obuwie i odzież sportowa.
Z praktyki wiem, że lekarze rzadko zapoznają się z posiadaną przez kuracjusza dokumentacją medyczną, ale nie zawadzi mieć ją ze sobą.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Badania

Post autor: Atina »

Zawsze biorę dokumentację medyczną...chociażby dlatego aby lekarz nie ''wciskał'' mi zabiegów których z racji przebytej choroby nie mogę korzystać :roll:
Rzadko chcą przeglądać...
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Badania

Post autor: ANDY12345 »

ZDS wysyła dokumentację medyczną do ośrodka do którego kieruje i są to tylko dokumenty które składaliśmy do tej pory, dodatkowe lepiej wziąć ze sobą tak jak płytki CD... lekarze są różni :roll: , ale nie różowi.
ODPOWIEDZ