Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Juras075
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 22 wrz 2021 23:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Juras075 »

Dagna pisze: 03 sty 2022 19:03
Juras075 pisze: 02 sty 2022 23:26 Oczywiście zawsze można dokupić dodatkowe zabiegi na miejscu .
Nie wiem jak teraz ale jak byłam z ZUSu (dwa razy) to nie wolno było nic dokupić. Ale i tak więcej zabiegów niż z NFZ.
Pozdrawiam :kwiat:
Niewiem gdzie i kiedy byłaś ale np: w Plonie nie było nigdy problemu z dokupieniem zabiegów miałem kiedyś nawet cennik ale zapodział się niepamietam dokładnie ale ceny niebyły wygórowane cennik wisiał normalnie w głównej recepcji .
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 253
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Archibald »

autor: Juras075 » pn 03 sty 2022, 21:35

Dagna pisze: ↑pn 03 sty 2022, 19:03

Juras075 pisze: ↑ndz 02 sty 2022, 23:26
Oczywiście zawsze można dokupić dodatkowe zabiegi na miejscu .

Nie wiem jak teraz ale jak byłam z ZUSu (dwa razy) to nie wolno było nic dokupić. Ale i tak więcej zabiegów niż z NFZ.
Pozdrawiam :kwiat:

Niewiem gdzie i kiedy byłaś ale np: w Plonie nie było nigdy problemu z dokupieniem zabiegów miałem kiedyś nawet cennik ale zapodział się niepamietam dokładnie ale ceny niebyły wygórowane cennik wisiał normalnie w głównej recepcji .

Znalazłem na stronie Plonu:

Obrazek
Juras075
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 22 wrz 2021 23:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Juras075 »

Zgadza się 👍
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Bibi2 »

Z dokupywaniem zabiegów na turnusach ZUS-owskich było różnie , przez wiele lat nie można było tego robić . Wychodzono z założenia , że jeśli jakiś zabieg jest niezbędny to wypisze go doktor, stąd różnice w ilości zabiegów (niektórzy mieli 96, 105 ale i 120 również się spotkałam). Od kilku lat liberalnie do tego podchodzą i jak słychać można dokupić zabiegi, z jakiego powodu i czy we wszystkich ośrodkach ZUS-u tego nie wiem. Pobyt w sanatorium NFZ ma 54 zabiegi.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4181
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Kleinehexe »

W Wielkiej Pieniawie w 2019 r. na turnusie z ZUS nie można było legalnie dokupić dodatkowych zabiegów np. na inne schorzenie niż to, którego dotyczyła rehabilitacja w ramach prewencji rentowej.
Cennik zabiegów przy pokoju planowania też oczywiście był, bo przecież z tego obiektu korzystają też goście komercyjni. Zusowcy jednak nie mogli tam zostawić nadmiaru ;) swojej gotówki. Może to dlatego, że to szpital uzdrowiskowy, a może zależy to od podejścia władz ośrodka? Nie mam pojęcia, nie znam przepisu, na który popływała się "siostra przełożona" informując nas o tej sprawie. Nie byłam dociekliwa niestety.
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kuty »

Czy ma ktoś wiedze ile czeka się teraz na sanatorium z ZUS-u w pomorskim ( Gdańsk )

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej590 »

Witam,mam pytanie na jaki miesiac jest przyznawane obecnie sanatorium z ZUS w slaskim. Moze ktos teraz dostal powiadomienie.Dziekuje za odpowiedz.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Na FB piszą, że bardzo różnie. Niektórzy jadą szybko, niektórzy z 1,5 rocznym opóźnieniem.
zuza-zuza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 08 maja 2017 13:08
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zuza-zuza »

Śląskie.
Złożyłam wniosek tuż przed pierwszym lockdownem. W marcu 2020 przyznano mi wyjazd do sanatorium bez wskazania miejsca i terminu. Potem czarna dziura pochłonęła mój wniosek. W czerwcu 2021 zadzwoniła pani z ZUS i zaproponowała natychmiastowy wyjazd. Nie mogłam w tym terminie jechać, bo w pracy miałam rozpoczęte różne zobowiązania. Jesienią 2021 dostałam listownie skierowanie na jesień 2021. Z powodów rodzinnych musiałam zrezygnować z tego terminu, napisałam wyjaśnienie do ZUS.. Po miesiącu dostałam skierowanie w inne miejsce na maj 2022. Dziś ponownie telefon z ZUS, z informacją, że ZUS zerwał umowę z sanatorium, do którego miałam jechać w maju. Zaproponowano mi kolejny termin - czerwiec 2022. Zobaczymy co czas pokaże....
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andrzej590 »

Dzieki za odpowiedzi.Zuza ,a z ktorym osrodkiem ZUS zerwal umowe jesli mozna spytac.
ODPOWIEDZ